Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Evde gitarla kayıt

• Serpent_King • 17 Ağustos 2007 00:32 • #557073
    amfileri mikrofonlamak dışında direkt line out larından fast track pro ya girmek pek mantıklı değil.eğer session kayıt yani "tek tek" kaydediyorsanız herşeyi , amlitube2 isimli güzel bir gitar plug-in i var.gitarlarınızı direkt fast track pro nun xlr-line hibrid girişine girin , sonrasını kabin simulasyonunu vesairesini amplitube dan yapın.

aynı anda yapıyorsanız bu işi.öncelikle fast track pro nun buffer size ını maksimum 256 da tutmaya dikkat edin.aynı anda sadece 2 şeyi kaydedebilirsiniz bu arada.xlr a mikrofonu , yandaki girişe de gitarı direkt takın.kullandığınız daw programında kanallardan biri mikrofon inputlu olacak diğeri de gitar tabi ki.yalnız gitar kanalında amplitube2 yi insert efekt olarak açın ve cubase in vst setup ayarlarından (üstteki menülerden birinde) hardware monitoring i disable edin.
  • BurakFender • 17 Ağustos 2007 00:38 • #557074
    ok çok teşekkürler=))
  • Falisos • 24 Eylül 2007 05:26 • #557364
    Evde kanal kayıt almak için,
    Küçültücü diye birşey var tam adını bilemiyorum.elektrikçilerde veya enstürman satan dükkanlarda mevcut bir adet ondan alıyoruz. Cubase , Protools veya daha da amatörce Audacity ( son dediğim için www.download.com ) gibi herhangi bir kayıt programı indiriyoruz/alıyoruz. Eğer amfimiz yoksa veya amfimizin output'u yoksa, analog setin inputuna gitarımızı,outputuna da başka bir jakı küçültücüyle takıp bilgisayarımızın ses kartına ( onboard olanlar da olabilir (onboard ses kartlarında 3 input vardır, mikrofon girişi ,hoparlör/ses sistemi girişi ve diğer bir input işte o diğerine ) takıyoruz. Bu küçültücü dediğim nesne jakın ucunu hoparlör girişi kadar küçültüyor.
    Sonra, indirdiğimiz/aldığımız kayıt programını açıyoruz ve kanal kayıt yapmaya başlıyoruz. Çalıcağınız bestenin riffleri vs parçanın melodisini verebilen ana yürüyüşü pilot olarak alıp üstüne vokal, sololar yazılabilir. googlesearch sayesinde de beatler bulunabilir ve ev ortamında güzel bir beste kaydedilebilir.

( tavsiyem audacity adlı kayıt programı, kayıt programlarıyla aran iyi değilse öğrenmesi çok kolay kendisini. içinde phaser, g-verb, delay, echo gibi efektler, compressorün basit versiyonları mevcut çabucak öğrenilebilir. )
  • grup rOm • 24 Eylül 2007 20:02 • #557366
    selam arkadaşım...
    ben evde cubaseyle kayıt alıyorum. sana bişey sorcam
    kayıdımı bitirdim ve export ettim.export ettikden sonra 2 tane kanal çıkarıyo mesela şarkının ismi "kayıt" diyelim... kayıtL ve kayırR diye sağ ve sol olarak 2 kanal şeklinde.problemim ben bu iki kanalı nasıl birleştirip mp3 e çevircem.bu iki kanalı birleştirmessem mono oluyo çünkü stereo değil..yardımcı olursan çok sevincem tabi biliyosan..teşekkürler
  • Serpent_King • 24 Eylül 2007 20:35 • #557367
    export alırken sol alt tarafta stereo int. i seçmelisin , seperate to left and right seçilidir normalde