Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Ton ayarlama

• Metalist_Boy • 17 Kasım 2007 20:18 • #557727
    O zaman tonum varda bakalım orda ayarlayabilecek miyim? :D artık yapıcaz bişiler demek ki tekrar teşekkür ederim cok yardımcı oldunuz.Bu arada gt-8 in wah pedalı hassaslıgını sormustum bikac sayfa önceden sonunda buldum :D ama işin garibi zuhal müziğe sormustum cok hassaslastı değişmiyo mu bu diye sadece range ini ayarlayabiliyosun hassaslıgı değişmiyo bence sen switch i bozmuşsun getir bakalım demişlerdi :S ama yaptım kitapcıgında yazıyomuş dediğiniz gibi
  • SlipknotSlave • 17 Kasım 2007 20:45 • #557728
    nerde çıkcaksınki bu kadar tedirgin oldun :P
  • Metalist_Boy • 17 Kasım 2007 22:02 • #557730
    Yok ya cıkarsam bi gün diye dedim :D zaten asıl konu gt-8 dide sormusken onuda aradan cıkartıyım diye dedim zaten ilerde cıkınca en cok sorun olcak olan o ton meselesi :D
  • Metalist_Boy • 17 Kasım 2007 23:15 • #557731
    ilave not...

Bu arada bunu yeni gördüm baya acıklayıcı olmuş peki 2. kurala göre gt-8 den kabin simülatörünü acıp direk miksere giremezmiyiz? :S Teşekkür ederim ayrıca :)
  • kkurt • 17 Kasım 2007 23:33 • #557732
    ilave not...

evde komşuları rahatsız etmeyen en makul seçenek o.
    "bişeyler eksik" hissi veriyor ama stüdyoya gitmeden daha iyisini kolay kolay yapamazsın.
  • Serpent_King • 18 Kasım 2007 00:57 • #557733
    ilave not...

kabin simulatörünün amacı zaten bu eğer etrafta kabin yoksa :) direkt miksere girebiliyorsun ancak adı üstünde simulasyon.2 3 khz e kadar tamam da ondan sonraki armonik barındıran yani tondaki sıcaklığı gerçeklik hissiyatını bana göre çok önemli frekanslar malesef bugüne kadar hiçbir simulasyon tarafından gerçek bir kabin kadar iyi yapılamıyor.yapılsa emin olun kimse bir mikrofona 150 dolar verdikten sonra bir de üzerine binlerce dolarlık mikrofon preampleri kullanıp gitarı bu şekilde kaydetmez , takardı prosesörü olur biterdi.

ev içinse tek çare prosesör kullanmak.çünkü o güzel armonikleri ve o güzel tonları alabilmek için kabinin sesini yanına yaklaştığınızda sizi sağır bırakacak derecede açmanız ev içerisinde imkansızdır.
  • Metalist_Boy • 18 Kasım 2007 10:09 • #557734
    ilave not...

Peki teşekkür ederim bi sürü şey ögrenmiş oldum =) iyi günler
  • ner • 2 Aralık 2007 00:29 • #557783
    GT-8 hakkında çok faydalı bir site var, orada da biraz zaman geçirmeni tavsiye ederim:

www.bossgtcentral.com