Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

jackson sl1 ve ibanez

• JON_SCHAFFER • 28 Ocak 2008 10:21 • #557995
    Denediğin modeller alt modeller ise, fret işciliği kötüdür.Üst modeller ise mağazada iyi bakılmıyordur gitarlara ya da yine fret isciliği zayıf olabilir.
  • İntihar Süsü • 28 Ocak 2008 20:04 • #558000
    jackson da basabilirdi istese ne var
    mustine o ayarlara alıştığı için öyle yaptırıyordur
    kendi beceriksizliği farklı ayarlara alışamaması (alexsi de sonuçta esp kullanıyor)

işim yokta neden bilmeden gereksiz şekilde konuşayım ki
    artı olarak zaten jackson gitarım var...
  • Soulforger • 29 Ocak 2008 05:14 • #558007
    jackson da basabilirdi istese ne var
    mustine o ayarlara alıştığı için öyle yaptırıyordur
    kendi beceriksizliği farklı ayarlara alışamaması (alexsi de sonuçta esp kullanıyor)

işim yokta neden bilmeden gereksiz şekilde konuşayım ki
    artı olarak zaten jackson gitarım var...

Evet Mustaine çok beceriksiz, ayarlar ufacık değiştiği zaman çalamıyor o adam... Dalga mı geçiyorsun arkadaşım? Burada bahsettiğimiz şeyler ufacık farklar. Action ayarlarıydı , entonasyon kolaylığıydı falan. Alışamamak ne demek? Gitarın tüm şekli şemali , tutuşu çalışı kökten değişmiyor.

Jackson para basmadıysa da bir sebebi var , adamların reklamını yapan bir sürü gitarist var. Sen burda adlarını duymamışsındır ama Amerika'da süper tanınan herifler. Gir sitelerine gör kim hangi modelini kullanıyor.

Alexi'de ESP kullanıyor , farklı bir şey demedim zaten. Ama kendi modeli çıkana kadar uzun süre mota mot Jackson modelinin aynısını çaldı. Hatta jackson çalıp üzerine ESP yazdırdığı bile oldu yapıştırmayla. Konser fotoğrafları var , saptaki jackson yazısını kapatıp da üzerine ESP yapıştırmasına rağmen alttan jackson yazısının kenarlarının gözüktüğü, bulamadım şimdi...

Jackson bitmez öyle kolay kolay sen kendini rahat tut...
  • desent • 30 Ocak 2008 12:46 • #558014
    jackson bencede bıtmez cunku cıdden kalıtelı gıtarlar cıkarıyorlar ozellıkle sl1 sl3 ve ustu modeller
  • Ktulu • 30 Ocak 2008 13:16 • #558015
    Jackson'ın bitmesi için insanların zevkinin değişmesi lazım. BC Rİch de aynı şekilde. İki marka da ünlü grupların amatörlük yıllarının tercihleri, ama işler ilerleyince daha büyük firmalar bastırıyolar parayı, yaptırıyolar reklamlarını. Bundan ibaret bence.
  • Serpent_King • 30 Ocak 2008 15:00 • #558016
    amatörlük mü ? ne alakası var yahu , megadeth rust in peace i yaptığında amatör değildi ki
  • SLASH_19 • 3 Şubat 2008 01:51 • #558024
    arkadaşlar jacksonu fender satın almış ve artık jackson üretimi durmuş durumda o yüzden warsong bulabildiğin yerden bul ve bence acele et ankaradazuhal müzikte çalışan birisi söledi bunu artık üretilmiyo üretilse bile fender satın aldığına göre nası bi tonu olabilir hemen hemen merak edebiliyorum diyor
  • midnite • 3 Şubat 2008 16:40 • #558027
    aslında jackson gayet de bitmiş durumda:) iflas etti ve kendilerini fender satın aldı. adamlar esp veya ibanez gibi paragöz olmadılar kendi hallerinde custom shoplarında gitarlarını yaptılar amerikada. alexi ibi bir adam jacksona gidiyor custom gitar sipariş veriyor(tam emin değilim ama jacksonla anlaşmaları falan da yok direk kendi parasıyla yaptırıyor gitarı, mustaine ile aynı) adam ünlü oluyor piyasayı dağıtıyor ama jackson hiç oralı bile olmuyor... aynı şeyi mustaine ve daha benim bilmediğim kim bilir kimlere yaptılar.. yani benim gördüğüm şu jackson diyor ki "kim olursan ol benden gitar istersen ben sana bunu yaparım ama benim reklama falan ihtiyacım yok." belki bu yüzdendir custom ve usa modelleri haricinde japonyada üretilen modelleri de bir ibanez veya esp nin aynı seviyedeki gitarlarının model sayısının çok altında. e ama noldu battılar sonunda:) fender gelip aldı adamları. kapitalist bir politikaları yoktu adamların bence. işin ruhuna inanmışlar:) 80lerin ünlü gurupları genellikle jackson kullanırmış. eski kliplerde çok jackson görünüyor. iyi mi yaptılar kötü mü orası ayrı. zaten niye buna takıldınız ki aslında hiç bunları yazmayacaktım ama aynı fiyat aralığındaki ibanez esp ve jackson arasında bana göre çok büyük bi fark yok imajına hangisi uyuyorsa al. burda tartışılan da hangisiyle daha iyi müzik yapılacağı değil bana göre. hangisinin daha karizmatik olduğu, ortamlarda daha çok prim yaptığı. bir de jackson hala üretiliyor. kalitesi de gayet iyi.

bir jackson sahibi:)