Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Acil yardım :(

• Metalist_Boy • 10 Mart 2008 18:09 • #558186
    İlk olarak gain yok üstünde :S phantom powerda yok :S ama kolonlara yakın olma durumu olabilir.Cünkü okulun müzik odasında oluyodu bu olay tahmin edersiniz ki oda cok küçük tam dibinde olmasamda aramda en fazla 1.5 metre falan oluyodu
  • uykusuzluk • 10 Mart 2008 22:35 • #558187
    Of baya ilk olarak yazmışım:)
    Neyse sorunun kaynağını bulduysak sana bir reçete yazayım;
    Feedback sorunu çözmek için aklıma gelen çözümleri sana yazıcam ama söylediğim şeyler kafanda yanlışlar uyandırmasın diye şunu belirteyim her çözüm her ortamda kullanılmaz. İmkanların dahilinde haraket etmelisin. İlk olarak :) mixerinde yeterli kontrole sahip olmadığını varsayarak bu sorunu çözmek için monitörlerin bakış açısı düzelttikten sonra parametrik eq ile feedback yapan frekansları kısabilir, line in sinyalin seviyesini ayarlayarak bu durumdan kurtulabilirsin. İkincisi monitörleri arkadaşların kullanır sen kendini uymak için kulaklık kullanırsın. Üçüncüsü gitarının mixere giren jackının ucunu ters bağla(fazı değiştir). Bunları sana yardımcı olmak için yaşadığım tecrübelere dayanarak yazıyorum. Bazılarının bazı yan etkileri olabilir. İlk söylediğim çözüm en ideal gibi, konuyu benden daha iyi bilen arkadaşlarda yazarsa bende birşeyler öğrenebilirim, ama yerinde olsam duruma göre bu saydıklarımdan birini yapardım. Sonuçta eldeki imkanlar...