Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Kendi amfisini yapanlar varmı ?

• Ktulu • 12 Mayıs 2008 13:30 • #558290
    kumdan_kaleler, 4 yıl kaybolduktan sonra nerden esti :))

Arada ses ver :)
  • kkurt • 12 Mayıs 2008 22:25 • #558292
    istediğin amfiyi yapabilirsin, ama satın almak daha ucuza gelir. sebepleri:

1) ne yaptığını öğrenene kadar bir sürü deneme yanılma yapacak ve pek çoğu anlayamadığın sebeplerle istediğin gibi olmayacak. gerekli eğitime sahipsen öğrenme sürecin hızlanır. (örneğin elektronik mühendisi ya da en azından teknisyeni olmak gibi...) sahip değilsen biraz tehlikeli bir hobi.

2) amfi üreticileri aynı parçaları toptan aldıkları için daha ucuza alıyorlar.

3) işin kozmetik yönü tahmin ettiğinden çok daha zor. hatta amfinin kendisini yapmaktan daha belalı bir iş. sonuçta ses tonundan tamamen memnun olduğun halde görsel olarak birşeye benzemeyen bir amfin olacak ve keşke satın alsaydım bugüne kadar harcadığım paranın dörtte biri fiyatına maal ederdim diyeceksin.

yani bu işi amfiyi ucuza maal etmek için yapacaksan unut gitsin. öğrenmek için ya da hobi olsun diye yapacaksan o ayrı mesele.
  • Nem • 28 Mayıs 2008 14:00 • #558339
    kkurt'a katılıyorum.

Ama bol boş vakit varsa uğraşılacak zevkli işlerden biridir yine de. Özellikle lambalı olayına girilince kolay kolay çıkılamaz.

Zaten aslında hiçbir zaman da bir tane amp yapıp bırakılamaz. Ya yapılanın orası burası kurcalanarak sürekli değiştirilir, ya da hep başka tip amp'ler de yapmak istenir, tatmin olunmaz. Ayrıca kutu, kabin, hoparlör, trafo gibi olaylarla uğraşmak insanı bir süre sonra bezdirir. Sonunda bu hobi (veya her neyse) toptan bırakılır da rahata huzura erilir.
  • adamm • 26 Haziran 2008 17:44 • #558406
    selam.. babam bi mikrofon amfisi yapmştı.ben onu kullanıyorum. sadece clean tonu alsam bile pedalla onu halledeblrmşz. ekle bni yardm edebildiim kadar ederim. babama sorarm. [email protected]