Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

MT-2 de modlama olayını yaptıran yada bilen arkadaşlar??

• solomanx • 18 Şubat 2009 15:15 • #558755
    arkadaslar mt 2 dist pedalı bence sağlam bir pedal.Ve tek olumsuz yanı biraz boğuk distortion vermesi.ekolayzırla ayarla demeyin,çünkü ekolayzırla bir alakası yok olayın.boğukluk pedalın dizaynından kaynaklanıyor.yani tüm ekolayzır kombinasyonlarındada durum aynı,boğukluğu hissediyorsunuz.Benim sorum direk bununla alakalı değil.mt 2 yi izmirde modlayan bir studyo sahibi var pedalın yanına bi kol ekliyor ve bir kaç ses kanalı daha oluyor farklı dist tonlarında.Acaba bunu yapmış denemiş kişiler varsa gerçekten sesi istenilen gibi güzel yapıyormu? teşekkürler.
  • jacobs • 18 Şubat 2009 18:23 • #558756
    http://www.addpluspedals.com/addpluspedalmods.html

Buraya bak bi istersen benim arkadaşım DS-1 E yaptırdı gayette hoş oldu.Ama MT-2 de iyi mi olur kötümü denemek lazım :)
  • İntihar Süsü • 18 Şubat 2009 18:40 • #558757
    bence modlatmaya değmez bi pedal
  • solomanx • 19 Şubat 2009 10:19 • #558758
    •İntihar Süsü•
    18 Şubat 2009 Çarşamba / 18:40
    bence modlatmaya değmez bi pedal

arkadasım senin pedalın nedir merakımdan soruyorum metal muff mı yoksa?
  • İntihar Süsü • 19 Şubat 2009 14:15 • #558759
    metal muff, mxr dime, rocktron metal planet, coffin case blood drive...
    bu pedalların hepsini kullandım ve mt-2 nin sadece bi sinek vızıltısı olduğunu gördüm

http://img374.imageshack.us/img374/6670/fotoraf0105vwv3.jpg
  • solomanx • 19 Şubat 2009 18:48 • #558761
    arkadasım saydığın pedalların 2 sini biliyorum.ben de param olmadığından mt2 almadım.Diğer pedalların aradaki fiyat farkını hakketmediğini düşündüğüm için mt 2 aldım.Evet doğrudur,ekolayzır ayarını yapmayı bilmeyenler ya da uğraşmayanlar için mt2 sinek vızıltısı olabilir.
  • İntihar Süsü • 19 Şubat 2009 22:57 • #558762
    bal gibide hakediyor. bir kere ikiside usa yapımı. mt2 ise tayvan. ortada kalite farkı var bir kerem.. yine pedal olarakta her ikisinde ekolayzır ayarları daha geniş ve boost olayıda mevcut. true bypass tan sözetmiyorum bile..
  • Leviathan • 22 Şubat 2009 04:47 • #558764
    modlama gibi bir olayı düşündüğüne göre olayın yeterince derinine girmişsin ama, yine de yakalamak istediğin tonu çok iyi tahayyül et, araştır. youtube'da keely mode'lu bir sürü metalzone videosu var, onları izle, irdele.

ayriyetten benim de bir tane mt2 pedalım var, zamanında epey kurcalamıştım ve bu pedal hakkında çoğunluğun düştüğü yanılgı mid frekanslarını açmamak. stüdyoya gittiğinde büyük ve clean tonu olabildiğince flat bir amfide -saat yönlerinde- level 12, tiz 12 bas 12, midlerin ikisi de 3, ve gain 12 olarak ayarla; buna karşında amfide de tizleri ve midleri 9 civarında -yani pedaldan açtığın mid-high frekansları amfiden kısarak dengelemek- ayarlarsan -baslar da 12,3 falan- oldukça şaşırtıcı ve iyi tonlar alabilirsin. bu pedalın manası ve olayı çünkü mid frekanslarında, o dediğin boğukluk da olmayacaktır.

mt2 düzgün kullanabildiğinde güzel bir pedaldır; adamı vezir de eder, rezil de. vakti zamanında dream theater forumlarında petrucci'nin bir setup'ının resminde bile görmüştüm bu pedalı. yani öyle fiyat/yapım yeri baz alarak yorum yapmak çok mantıksız olur, vai ve satriani'nin setuplarında da ds 1 var, ve bugün pek çok yonga/chipset malezyada üretiliyor amd/asus/intel. bir de mxr pedallarına verdiğimiz paranın bir bölümü de "pedalların kurşun geçirmez kasa"dan olmasına gidiyor, bir de buradan yakalım.

konunun dışına çıkmadan, bence modlama olayına girmeden önce istediğin tonu bir kere daha düşün, çünkü zahmetli + para vereceğin bir iş. diğer pedalları da dene intihar süsü arkadaşın önerdiği, bence mxr dime hoşuna gidebilir. yani çok merak ediyorsan ve bütçen-zamanın-ortamın böyle bir şeyi denemeye müsaitse giriş bu işe derim. ne uzun yazdım ya gereksiz:)..
  • İntihar Süsü • 23 Şubat 2009 16:01 • #558765
    Steve Vai'nin setup unda ki DS-1 in sadece dışı DS-1. Söylediğine göre kendi ses teknisyenleri tarafından geliştirilmiş başka birşey varmış içinde..
  • Leviathan • 23 Şubat 2009 17:01 • #558767
    Steve Vai'nin setup unda ki DS-1 in sadece dışı DS-1. Söylediğine göre kendi ses teknisyenleri tarafından geliştirilmiş başka birşey varmış içinde..

içi seni dışı beni yakar hesabı:)..