Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

iyi bir guitar setup'ı...

• maersk • 9 Ağustos 2002 21:48 • #537321
    ben bir processor almak istiyorum..para biriktirmeye de devam ediyorum.kafamda bi sürü seçenek var ama hangisini uygulasam diye düşünüp duruyorum. düşündüğüm seçenekleri bi sıralayayım.

boss od-20 [cosm olayıyla 22 tane dist/od pedalını simüle etmişler, tone,gain,level ayarı var, mt-2, hm, od-2 gibi boss pedalları, tubescreamer, big muff filan gibi ünlü pedalların simülesi, fiyatı ise : 200$ civarı], boss dd-5 digital delay [150$ civarı], dod fx64 icebox stereo chorus[60$ civarı], danelectro dj-5 tremolo[50$ civarı], danelectro dj-14 7 band eq[50$ civarı], danelectro dj-8 phaser[50$ civarı] ,ernieball volume pedalı[70$'a buldum], ve bi de dunlop crybaby 535q wah pedalı[150$ civarı]. toplam 700 küsur dolar ediyor. 600 civarına indirmeye çalışacağım.

bunları almayıp bi tane boss gt-6; ki o da 600 $ civarı
    ya da digitech gnx 1 ; o da 580$

fiyatlar birbirlerine çok yakın yani.
    önerileriniz benim için gerçekten çok önemli.
    parayı daha biriktiremedim zaten.. o yüzden hemen almak gibi bi zorunluluğum yok ama, gene de cevapları bekliyorum.
  • Nem • 11 Ağustos 2002 14:11 • #537322
    Saydığın pedalların bi çoğu hakkında bilgim yok. Ama bence bu setup'ı kurarken kullanma amacına göre hareket etmen iyi olur. Yani bar programı, konser gibi şeyler için düşünüyosan bu kadar şeyi orda oraya taşımak bi süre sonra insanı sıkabilir. Bi de bi sürü kablo ve piriz derdi var. Ama ev kullanımı ve kayıt yapmak için düşünüyosan bu setup oldukça iyi. Çünkü daha fazla kurcalama ve özelleştirme imkanı veriyo.

Bu arada wah pedalı biraz pahalı gibi. Kullanılmış dunlop cry baby'ler var etrafta 75-80 dolara..

Bunlara ek olarak tabi bi tane de anfi lazim, ya da iyi bi speaker simulator.

Ha bi de reverb unutmuşsun galiba :)
  • maersk • 11 Ağustos 2002 21:46 • #537323
    amacım konserde de bu setup'ı kullanmak aslında ama. pedal case'leri var. onları kullanmayı düşünüyorum. kullanmasam da onları taşımak o kadar sıkmaz beni :) kablo priz olayını halledebilirim, sorun değil.

kullanılmış bi crybaby'i 100$'a buldum ama.
    o 75-80'e nerde bulabilirim biliyor musun?.

amfi lazım evet ama zaten kullandığım okulun amfisi var marshall g80rcd. okul dışında vericeğim konserlerde de amfi bulmanın çok sorun olacağını zannetmiyorum. yani amfinin olmadığı bi konser düzeneği olamaz zaten.

gfx8 demişsin. zoom'u pek sevmem.. dijital tonları oluyor çok. zaten bu küçük pedalları kullanmamın nedeni de o. analog, cillop gibi bir ses ve istediğim gibi özelleştirebilme olayı.

yani aksine şimdilik karar vermezsem o dediğim bi sürü pedalı parça parça alacağım. [yarısını gelicek seneye olabilr mesela]

pod II demişsin. onu da çok düşündüm.
    ewt tonları gerçekten güzel.
    ayrıca direk mixer'e girme olayı da konserde daha iyi avantaj sağlayabilir. ama onun da doğru düzgün delay-reverb-chorus'u pek yok, asıl preamp olayı aşmış POD'da..

boss gt-6 da çok iyi bi seçenek aslında.
    30 tane amfi modellemesi var[preamp olmuş oluyo yani] delay-chorus'u şusu busu her bişeyi çok iyi aslında ama gene de dijital yani.

gnx1 içinde aynı şeyler geçerli.

benim mesela ilerde gerçekleştirmeyi düşündüğüm hayalim soldano, marshall, crate gibi markaların tüplü 100w head amfilerini alıp altlarına 4x12" lik hoparlörden oluşan kabin koymak.

en az 1500$ filan tutuyor galiba ama.
    yani öyle bir amfi aldığımda eğer, bu yukarda saymış olduğum o pedal topluluğu baya güzel işe yarar gibi.

tekrar teşekkkürler cevaplarınız için.
    bekliorum yeni önerileri :))
  • Nem • 11 Ağustos 2002 22:46 • #537324
    Ben olsam konser için bu kadar malzeme almam. Sebepleri basit:

1-Konserde çoğu zaman kendini çok net duyamazsın dolayısıyla tonunun kendine pek bi faydası yoktur.

2-Konserde genellikle evde tutturduğun tonu tutturamazsın. Mekanın boyutu, açıklığı, doluluğu gibi bi sürü etken yüzünden ses değişir.

3-Konserde genellikle insanlar içer ve/veya eğlenir, çoğu için tonunun (hatta müziğin bile) pek bi önemi yoktur. Ama tabi bir iki tane adam uzaktan pedallarını tespit etmeye çalışırlar, onlar ayrıdır :)

4-Okulda verilen konserlerin sayısı genel olarak yılda 4-5'i geçmez. O yüzden basit bi prosesörle olayı kurtarabilirsin..

Bunlar benim fikirlerim ve tespitlerim tabi.

Ha bi de "anfinin olmadığı konser düzeneği" olur, hem de çok pis olur. Gelip şöyle derler sana: "Abi miksere sokarız seni, ne gerek var anfiye!" Konsere çıktığına çıkıcağına bin pişman olursun :)

Cry baby için <a href="http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=230776" target="_blank">bu linke</a> bi bak.

Son olarak 1500 dolara Soldano'nun sadece kafasını alabilirsin :)
  • ReNoN • 17 Ağustos 2002 16:11 • #537325
    maersk sanirim seni SNNden taniorum neyse konu bu diil:)
    bence pod prpcessor al.modelini bilemicem ama sonradan chip takilan bi alet var.bi de extra pedali var onun cok muhtesem sanirim neden bahsettigimi anlamisindir.
  • maersk • 27 Ağustos 2002 22:41 • #537326
    ha evet [hmm]renon du nickin orda galba :)
    evet snnye de takılırım..

ha bu arada ne almak istediğime karar verdim...
    şu an od-20'yi almış bulunmaktayım..
    22 tane distortion/overdrive modelim var yani..

eğer bi yakınım yurtdışından 250-300$'a pod2 getirirse setup'um tamamlanmış olucak.

pod'da aramadığım kadar özellik var ya şimdi farkettim süper.. 16 tane amfi simulasyonu, 10 tane kabin simulasyonu, delay,chorus,tremolo,compressor,reverb,flanger gibi efektler. üstelik od-20'yi de taktığım anda bunlara ek olarak 22 tane distortion-overdrive modeli ekleniyor..

istediğim her tonu yakalama imkanı demek, hem de oldukça ii fiyata.
    bi tek geriye wah pedalı almak kalıyo.. onu da ya 90$'a bi vox ya da crybaby alarak kapatıcam. :)
  • CİNCİN • 2 Ekim 2002 03:36 • #537334
    digitech gnx 1 den vazgeç öncelikle.Eğer Pop müzikle uğraşıyorsan Gt-6 tam aradığın şey.Ama rock gurubunda çalacaksan tek tek o saymış olduğun pedalları almaya başla.
  • basgitarist • 2 Ekim 2002 10:03 • #537335
    wallaa benim önerim biraz daa farklı.bi zoom gfx707 al.tonlar çok da kötü deil.ayrıca laney de kullanma.mesa bogi felan al.zoom biraz dijital dediin gibi ama eer tonlarsan tahmininden fazla şey çıkıyo.ayrıca wah olayında da crybaby yerine ötekini al.hem konsere o kadar setup taşınmaz we tesisatsız konserde çok ii olur;)direk mix e girersin.we onu yapıcaana hiç yapma derim.ama yinede sen bilirsin.
  • maersk • 16 Ekim 2002 21:21 • #537337
    erko sana mail attım..
    onun dışında v-twin alan bi arkadaş var..
    nerden aldığını söyleyebilirmisin?
    türkiye de herhangi bir mesa ürünü satan bi yer var mı hiç duymadım da.. :]
  • la pointe • 30 Kasım 2002 09:00 • #537342
    benim mesa boogie im var:)önceden zuhal müzik getiriyodu..ama şu anda v-twin üretilmiyo zaten..ancak piyasa da ikinci el bulabilirsin..sansamp tri-ac dene bence çok uygun fiyatı var..ve tonları da çok iyi..