Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Evde Demo Yapma Şansı?

• Mabet • 14 Mayıs 2004 13:42 • #538052
    Selamlar evdeki bilgisayarımda ses konusunda iyi demolar yapmak istiyorum.
    Gitar ve bass gitar amfileri mevcut. Efek pedalımızda var ama sorunu bateri de yaşıyoruz.Stüdyoda kaydettik ama bi türlü ses konusunda muvaffak olamıyoruz. Bizde bilgisayarda bateri yazalım dedik. Ya bilen varsa lütfen yardımcı olurmusunuz. Bide bateri programını beleşe indirebileceğim adresler varmı?
  • Ratt • 27 Mayıs 2004 01:18 • #538124
    beleş bateri programı bulursan bana haber ver valla.. beleşi bıraktım paralılar bile saçma sapan guitar pronun baterileri bile daha iyi... bence guitar proyla idare et..demonuza uygun bi şarkının tabını guitar pro at ve programda, bateri dışındaki butun aletlerin sesini kapat :))
  • ScarFace • 27 Mayıs 2004 12:11 • #538130
    bitane org bul.Evet evet org.drum seçeneklerini aç istediğin tona al.Önce davulların ritmini kaydet sonra gitarları kaydettiğin programda metronomun klik sesini kes o org vasıtasıyla kaydettiğin ritmi aç üzerine çal.Evde bundan iyisi şamda kayısı
  • GaRaJ Bekçisi • 27 Mayıs 2004 16:38 • #538131
    Tam olarak ihtiyacını karşılamayabilir ama bu tip işlerle ilgileniyorsan okumanı tavsiye ederim:

http://www.garaj.org/makale-kizlar-1.htm
  • handcuff • 28 Mayıs 2004 09:25 • #538137
    Önce bi fruity loops benzeri bir program bul..internetten çeşitli davul sample ları ya da loop ları indir. wav dosyaları üzerinde tonlamaları yapıp kendi davul setini kur ardından da fruity loops ta davulunu yaz...

daha sonra davulun ses dosyasını n-track ya da başka bir kanal kayıt programına at üzerine bass+gittar+vocal kaydet....vokallerde compressor kullanmayı unutma!
  • love_rock • 30 Mayıs 2004 09:33 • #538147
    Vallahi tam olarak bilmiyorum ama Acid diye bir program vardı bilmem nasıl...?! Bir kaç kez demosuyla uğraşmıştım fena değil gibiydi :) Evanescence'in Bring Me To Life adlı şarkısını yazarken de gitarist 'tuşlular' için bu programı kullanmış... denemende fayda var
  • ScarFace • 31 Mayıs 2004 16:59 • #538148
    acid iyide.Albümde kullanmadılar herhalde Amy Lee çalmıyormuydu "tuşluları"???
  • fibonacci • 1 Haziran 2004 12:26 • #538152
    nota biliyorsanız cakewalk'ın "lite" sürümleri çok pahalı değil, onları kullanabilirsiniz. reason ya da fruity loops da işinizi görür. ya da 300-400 milyon liraya c a s i o'nun ct serisi orglarından alabilirsiniz. davulları fena değil.
  • love_rock • 2 Haziran 2004 10:16 • #538159
    evet, çok haklısın... zaten ben de şarkıyı yazarlarken kullandılar demiştim... :>)
  • xxxxexxxx • 2 Haziran 2004 14:00 • #538162
    fruity loops u bul ve indir ....
    soorada www.andr.net den crack ya da serialini al derim ben....