Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Evde Demo Yapma Şansı?

• gizzem • 2 Haziran 2004 14:18 • #538163
    bilmiyrum işini görürmü ama aldo's micro studyo(ararken ingilizce yazarsın kablul etmediği için ingilizcesini yazamadım) diye bi program var istediğin gibi kayıt yapabilirsin ben davul sesinden anlamadığım için iyi ya da kötü diyemem ama sen dene istersen
  • ScarFace • 2 Haziran 2004 15:57 • #538167
    peki...:)
  • JackSparrow • 4 Haziran 2004 22:56 • #538185
    evine tama rock star classic vede bi kaç zildijan zil getir ve yaklaşık 7-8 mikrofonla sesi bilgisayarına kaydet.
    Bu kadar basit eğer 7-8 mikrofon giremiyosan iyi bi mix işini görür gibi... :-)
  • Dragonchaser • 5 Haziran 2004 18:58 • #538190
    Gerçek bateri kaydı gerçekten çok zahmetli bir iş. Ama ekonomik olarak yazılım ile bunu çözmek isteyene Cubase plug-in'i olan Groove Agent'ı öneriyorum. Dinlediğinizde kalitesine şaşırabilirsiniz, açık söylemek gerekirse ben şaşırmıştım! Ben kullanıyorum ve oldukça memnunum. Kullanımı ile tonlaması da çok kolay.. İsteyene temin edebilirim...
  • karete • 12 Ekim 2004 04:15 • #539674
    bekçi yukarda bi link vermişsin ben ona tıkladım sonrada başka bi sayfa açıldı orada mp3 ındır diye bi link var tıklıyosun mp3 inmiyo (bu mesaj tarihe karışmıştı taaaaa diplerden çıkardım)
  • moranor • 12 Ekim 2004 16:32 • #539678
    Dragonchaser; ben Groove Agent'i gerçketen edinmek isterim, nasıl yardımcı olabilirsin?

Arkadaşlar evde demo seviyesinde bir kayıt yapabilmek için;
    1- onboard olmayan bir ses kartı (anfinizi süper olsa, topraklamanız mükemmel olsa bile size yoktan deep sesi yaratır)
    2- sıfırdan midi yazabileceğiniz bir program; ben guitar proyu biliyorum ve gayette verimli olarak kullanabiliyorum
    3- bu işe yetecek güçte bir pc (windows xp kuarmıyorsanız mesela cubase sx kuramazsınız, ya da windows xpyi şöyle böyle kaldırabiliyorsanız bu tarz ağır programları hiç kaldıramzsınız)
    4- kayıtta kullanmaya kara verdiiniz demo versiyonu olMAyan bir program ( biz acid ve cubase kullandık gayet verimli oldu)
    5- kullanmaya karar verdiğiniz programı bilmek! (aylarca cubase manuallerini okudum)
    6- gitar&bass için anfi-processor (deneme yanılma yoluyla gidin, arkadaşlarınızdan ödünç alıp deneyin, hangi alet nasıl sonuç veriyo görün en öğretici yol bu olur, eğer paranız varsa Behringer V-amp ve Bass V-amp tam bu iş için yapılmış aletlerdir (300 euro civarı kıvılcım müzikte) bunlar nedir diosanız www.vamp.com)
    7- Herşyim var ama gitarımı ses kartını neresine nasıl bir kabloyla bağlıcam? çok kolay görünen ama doğrusunu yapana kadar çok kötü işler çıkarmanıza sebep olabilcek bir sorun.

genel olarak böyle

kaydınıza davul eklemek istiyorsanız bence cubase kullanın, VST dedikleri bir teknoloji sayesinde midi olarak yazdığınız davullardan inanamayacağınız kadar iyi waw exportlar alabilirsiniz, ama maliyetli bir iş ve neyi nasıl yapacağını öğrenene kadar bayaa bi uğraşmanız gerekiyor. Cubase'nin kendi davuul editörüde var ancak, bence davulları gp'de yazıp sonra midi export almak sonra cubasede bir kaç işlemle bunları kullanılabilir hale getirmek daha hızlı ve kolay bir hareket

ama bennce en akıllıcası,hemen sonuç almayı beklemeden ve yılmadan oturup çalışmak nerden başlarsanız başlayın zamanla aşama katediyorsunuz...