Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

bass hakkında sorum olucak???

• ratamahatta • 8 Ağustos 2004 01:03 • #538893
    BASS FORUMUNU OKUYABİLİRSİN...
  • Alassai • 9 Ağustos 2004 12:54 • #538905
    Klasik gitara gıcığım büyük, yıllarca süründürdü beni sosyetik kaltak. Klasik gitarı verip bi tane Squire P-bass aldığım güne şükürler olsun.

Elif bacım, bası sadece dum dum yapan karizma enstürümanı olarak görürsen bir süre sonra sıkılırsın ama, müziğin üstünde yükseldiği temel (base= temel anlamındadır, bass sözcüğüyle aynı kökendedndir), ve hatta müziğin üzerinde yürüdüğü ayaklar olark düşündüğün zaman iş değişir. Hem armoniyi hem ritmi bilmek zorundasın yani piyano ve davul arasındaki köprüsün. Bence tek başına da acaip keyifli ama akorlu bir enstrüman desteği alman şart, bu anlamda klasik gitarını sakın verme diyenler de haklı. (Ben elektro gitar da olduğu için klasik'i defettim).
  • ASPRYN • 12 Ağustos 2004 14:04 • #538928
    Bence bass al ama klasiği bırakma.Eğer iyi bir bascı olmak istiyorsan akor yapılarını falan tanıman lazım.Yani şimdi olmasa bile ileride bir grupta çaldığın zaman adamın bastığı akora uygun gamlarda dolaşabilmen için bu şart.Benim görüşüm iyi bir bascı olmak için ritm gitar olayını kapmış olmak gerekir.