Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

tavsiyeleriniz?

• Eja • 7 Kasım 2004 01:46 • #539977
    hayır hayır özellikle floyd rose dedim. floyd rose un uğraşılacak hiç bir şeyi yok, üstelik artıları var, mesela her bendden sonra akort yapmak zorunda kalmazsın. ve mademki gitar alınacak, düzgün bir şey olmalı. fiyat konusuna gelince, hala söylüyorum 200$ lık bir gitar alınmamalı. ucuz gitar eziyettir.
  • blackened69 • 7 Kasım 2004 21:03 • #539983
    peki ya tel kopmaları? bir tel için hepsini bozman? ya konserde koparsa? ya da sustain isteyen bir şarkıda ses az gelirse?

aslında artıları da çok büyük! kirk, master of puppets'ın ikinci solosunda o sesleri floy rose ile çıkartıyor.
  • KerryKing • 8 Kasım 2004 01:19 • #539984
    Ucuz yollu birşey arıyorsan sana Yamaha Eg112yi öneririm,ritmde özellikle sağlamdır.Fiyatı 200-230 euro civarında yanılmıyorsam,Cort'un bu 180$ civarındaki gitarlarında harbiden cortlayabilirsin,öneremem maalesef.
    Ama Yamaha seni baya bir süre idare eder ;)
  • baphomet666 • 8 Kasım 2004 10:45 • #539987
    Arkadaşlar, yazılan mesajları okurken dikkatimi çeken bir olgu var. Çoğu arkadaş Cort gitar diye tutturmuş durumda. Beyler... Cort kötü bir markadır. Tamam adamlar dünyada manyetiğin patentini ilk almış kuruluş ama ondan sonra hiç bir şey geliştirmemiş desem yalan olmaz. Markaya odaklanmak yerine sana tavsiyem bir dükkanda senin paranın alabileceği tüm gitarları denemen, yanında bilen birisinin de bulunmasını unutma ve bu oradaki elemanlar olmasın mümkünse. Tonunu sevdiğin, klavyesinde rahat ettiğin gitarı bulana kadar dene. Bu belki de gerçekten bir Cort olacak ama sen gidip te COrt'un 2 modeli 6 modeli diye arama yaparsan gözünden kaçan şeylerin fazlalığına ilerleyen senelerde yanarsın.

Ayrıca eğer gelişmek için çalışmak gerekiğine inanıyorsan ve kendini zorlamaya hazırsan Floyd Rose'lu bir gitarı şiddetle tavsiye ederim. Gerçekten zorlanırsın, sinir olduğun zamanlar olur ama zorlamadan da ilerleme olmaz. Ama yok ben dara gelemem rahat olmak istiyorum diyorsan Floyd Rose'dan uzak dur derim.

Soracağın bir şey olursa yazmaktan çekinme...
  • blackened69 • 8 Kasım 2004 19:58 • #539990
    iyi de ben adamın az klasik gitar tecrübesi olan biri olduğunu göz önüne alarak ve mantığıma göre bir anda bir gitara öyle bazılarının yaptığı gibi binlerce doları aptalca harcamanın yanlış olduğunu düşünerek yazdım.

yani merak etme en az senin kadar gitar bilgim (belki senden de fazladır, burası bilinmez) var. ben de yazabilirdim değil mi adama 10000 dolara ESP EX CUSTOM getirtmesini.
  • baphomet666 • 9 Kasım 2004 12:09 • #539999
    blackened dostum...

Dikkat ettiysen şunu yazdım...
    Markaya odaklanmak yerine sana tavsiyem bir dükkanda senin paranın alabileceği tüm gitarları denemen, yanında bilen birisinin de bulunmasını unutma ve bu oradaki elemanlar olmasın mümkünse. Tonunu sevdiğin, klavyesinde rahat ettiğin gitarı bulana kadar dene. Bu belki de gerçekten bir Cort olacak ama sen gidip te COrt'un 2 modeli 6 modeli diye arama yaparsan gözünden kaçan şeylerin fazlalığına ilerleyen senelerde yanarsın.

Umarım benden fazla gitar bilgin vardır ki bir şeyler öğreneceğim kişiler artar hayatta. Burası forum ortamı ve herkes kendi görüşünü söylüyor, ancak benim yıllar önce yapmaktan son anda bir arkadaşım sayesinde vazgeçtiğim marka odaklı gitar arama olayını bu arkadaşın yaşamaması için yazdım bu yorumu. Katılırsın, katılmazsın orası senin bileceğin bir iş...
  • KorMetal87 • 9 Kasım 2004 15:29 • #540006
    Galiba sen de şu Cort Zort muhabbetlerine takılanlardansın.Birkaç ay önce biri böyle bişeyler demişti de vermiştim ağzının payını elemana.istersen sen de dikkatli ol bu konuda..
  • KorMetal87 • 9 Kasım 2004 15:42 • #540007
    Bu konuda blackened69 a destek veriyorum zaten bundan bi kaç ay önce de söylemişti blackened: uygun fiyata da iyi bişeyler varsa neden binlerce dolar verilsin ki gitarlara gibi bişeyler söylemişti.
    tamamen doğru bence de,bunu o zamanda söylemiştim zaten forumda.Zaten yeni başlayan biri iyi bişeyler istiyorsa 300$ civarında bişeyler istiyor demektir.O fiyat civarlarında olupta en iyi olan gitarda Cort X dir kesinlikle.Washburn falan da var ama onun da ne olduğunu daha önce forumlarda gezindiysen görmüşsündür zaten Baphomet666.hani wash yıkamak,burn yakmak muhabbeti.Hem seninde söylediğin gibi manyetiğin ilk patentini almış bu adamlar.Şimdi Cort demiyelim de ne diyelim sence..
  • baphomet666 • 10 Kasım 2004 10:14 • #540013
    Beyler yazdıklarımı okuyun önce. Ben kimseye Cort almasın demiyorum. Ama bir markaya saplanıp kalmak yerine bir çok şeyi denemesini tavsiye ediyorum :)

Şu an çaldığım grubun gitaristine alacağımız gitar J&D diye bir markaya sahip LesPaul kasa bir gitar. 250 $ a alıyoruz gitarı fakat bir şekilde aynı gitardan 5 tane olmasına rağmen bizim alacağımız gitarın tonu çok daha iyi. Bu tür hatalar (!) da çıkıyor arada :)

Washburn Nuno Bettencourt'a kendi gitarlarını çalması için ne yalakalıklar yaptı zamanında bilirim. Kaç yıldır da o modelleriyle övünüp duruyorlar o yüzden Washburn'u okumaya gerek bile yok. Ama gitar alırken öyle saçma sapan durumlarla karşılaşıyorsunuz ki aklınız durur.
  • KerryKing • 11 Kasım 2004 02:52 • #540031
    KorMetal87 lafım sana,kendim cortladım ondan söylüyorum,senin fikrine ihtiyacım yok,istediğin kadar konuş,benim bildiğimi sen bilmediğin için çeneni boşa yoracaksın,böyle seviyesizce çıkışa da cevap vermeyeceğim bir daha.