Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bi Bakın Bakalım Buraya..

• violoncellist • 16 Kasım 2004 23:13 • #540131
    virtüyozite ve besteciliğin bi alakası yoktur... virtüyozite enstrumandaki iyi teknik ve yorum anlamına gelir. bestecilik ise çok farklı bişey! bilip bilmeden etrafına bok atmadan önce kendi bokunda eşelenmeni tavsiye ederim... saygılar!
  • violoncellist • 16 Kasım 2004 23:17 • #540132
    ayrıcaaaa :) ders almadan müzik öğrenilebilir hiçbi itirazım yok ama sadece hobi olarak kalır ve bi ilerleme kaydedilemez... amacınız kendiniz için çalmaksa yani hobi olarak ders almadan da olabilir ama profpsyonel düşünüyosanız ki bunun için yaşlarınız biraz büyük mutlaka ders şart... daha doğrusu ders verdiğini zanneden adımbaşı rastladığımız müzik kurslarından alınan ders değil gerçek bi profosyonelden alınan ders şart... tekrar saygılar!
  • wedge antilles • 17 Kasım 2004 01:06 • #540133
    Ne alakası var şimdi..."gerçek profesyonel" ' den ders almadan ciddi boyutlarda enstrüman çalınamaz mı yani?...Böyle bir genelleme mi var?...Benim birçok oldukça ileri seviyede enstrüman çalan arkadaşım var çoğu tek bir ders almadan dinleyerek, çalarak ve çalışarak kendilerini geliştirdiler. Konu tamamı ile konsantre olmak ve inat etmekle alakalı. Yatkınlığı olanlar olmayanlardan daha hızlı ilerleyecektir ama yeteri kadar uğraşmayla hiç ders almadan oldukça ileri seviye bir enstrümanist olunabilir. Herşeyden önce artık multimedya sayesinde birçok kaynağa ulaşmak mümkün. Bir gitaristin bilmemne tekniğini öğrenmesi için Tünel piyasasının avanaklarından birine ders başı 50 milyon ödemesine gerek yok. Kadıköy'den 5 milyona alacağı bir eğitim videosu çok daha verimli olabilir. İnternet üzerinde birsürü sitede ücretsiz armoni ve teknik dersleri mevcut dahası multimedya destekli eğitim kitapları var. Ama illa diyorsan "yok kardeşim benim kafam böyle almıyor birisi bana birebir gösterirse daha rahat öğrenirim", bu seçim meselesidir kimse birşey diyemez. Lakin böyle kalkıp "ciddi bir müzisyen olmak için ders alınmalıdır" mantığını genel geçerli bir hale sokmamak lazım. Çalışmak ve inat etmek, gereken tek gerçek materyal bu....
  • necroshine • 18 Kasım 2004 13:02 • #540151
    www.turkdrum.net'e gir orada alpay abinin yazıları var bi oku
  • düşyılmaz • 18 Kasım 2004 17:15 • #540155
    Kendi Bokunu Değilde ,Profesyonel Adını Veriklernin Bokunda Boğulmuşlara..

Kim dedi sana zaten violoncellist virtüözite ve bestecicik diye..
    bunu kim ayırdı.. yok öyle birşey bu forumda..
    ayrı şeydir muhakkak ama,sen diyebilirmisinki 'kardeşim ben virtüözüm,anlamam ,bana ne besteden güfteden'' yahut ' arkadaş ben bilmem cok iyi çalmayı,ama manyak beste yaparım''..
    KARDEŞİM müzik bunun adı müzik !!! boncukmu bu¿nedir yani birisi ders veriyor,adam usta da hani,ondan ders alınca hobi likten öteyemi geçiyor iş.. hadi canım! kim dersle ötesine geçmiş hayatın,söylesene bana?! sende olmayanı kim sana vercekte,sende işleyeckte,seni adam edecek.. işlenesi kudretler, derse bile gerek duymazlar cogu zaman.kaldı ki müzik bu, his işi, duygu ,cesaret,heves işi..yani soyut hayata dayalı bir varlıktır müzik çoğunlukla.. kendi bokunu yüceltemez her adam başkasının bokuyla.. !
    (1) '' DERS ALIYORUM '',''KİMDEN? '', ''FALANCADAN '', ''WAAY,SEN OZMAN AŞMIŞSINDIR YA ''..
    haaadi canım !!
    (2) '' DERS ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUM DA ASLINDA'', ''OZAMAN SEN PEK CİDDİ BAKMIYORSUN BU İŞE¿'', ''YOO,ASLA,ZİKRİ MÜZİK OLANIMDIR BEN'', ''NASIL YANİ? ''... vs vs vs..
    işte , boşuna konuşuyorum burda..
    seven dokunur... sevmeyen de..
    seven dokunur... sevmeyende dokunur..
    seven dokunur.. ama bi başka!