Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

AMD ci misin INTEL ci misin,memnunmusun?

• HardrocK • 3 Şubat 2005 07:06 • #560451
    en iyisi ben elleşmiyim overclock a falan,yakacaz makacaz bilgisayarı,bu bana yetiyor zaten :P

The Wolfram
  • delil • 3 Şubat 2005 09:32 • #560452
    Zaten yaptıkları chipsetlerle yeterince imajlarını zedelediler ben kaç gere gördüm sis ve via chipsetlerde kritk güncelleme diye genelde amd üzerine ve hala amd 333mhz veri yolunda eyer ev kullanıcıysanız amd doğru ama profosyonel kullanımda intel daha stabil çalışır 3d max te acı çeken kaç amd gördüm :)
  • Ktulu • 3 Şubat 2005 13:31 • #560453
    Abi yapma ben 2,5 sene 3D Studio MAX çalıştım. Bilgisayar Destekli tasarım okudum zaten. İş görüşmelerine gittiğim yerlerin hepsi AMD kullanıyodu :) hem de o zaman çift işlemci destekli P4'ler çımıştı yani piyasada P4 kaynıyodu :)

Neyse olay Intel'ci AMD'ci olayı olmasın.. Ben hiçbişeyciyim.. :) Intel de AMD gibi işlemci yaparsa salak bi fanatiklik yapıp hala AMD almam yani :)
  • delil • 3 Şubat 2005 16:05 • #560454
    Yok kardeş olay zaten Intel ci Amd ci olayı değil
    ben sadece başıma gelenleri anlattım Amd ile sorun yaşadım bir daha başıma gelsin istemedim şuan P4 3.0 ghz 512ddr ram ve fx5900xt var bir gün bile geçersiz işlem yürütmedi sadece paylaşıyım istedim ok herkeze iyi günler
  • PredatorLite • 3 Şubat 2005 18:21 • #560455
    ya valla benim işlemci p4 2.66 ram 512 ama cd yazarken veya dosya kopyalarken müzik felan dinleyemiyorum. üstelik cdyi 12x yazsam bile hani anakartımda asus...
    yazdıklarınızı okuyunca..... kesin benim bilgisayarda sorun var... yani intel felan hikaye.. arkadaşlarda amd var soğukması iyi yapılmış bi kasada mükemmel.. şimdi alsam kesinlikle AMD
  • delil • 3 Şubat 2005 19:33 • #560456
    ide kablondandır HDD ve CD yazıcını ayrı kanallara bağla sorun kalmayacaktır
  • Yiaa • 6 Şubat 2005 10:36 • #560466
    CEL 300A vardı bi tane bende. Sağlam makinaydı overclock koydum banamısın demedi. Sadece kasanın kapakları açıktı. Heey be heey.
  • Ktulu • 6 Şubat 2005 11:03 • #560468
    Celeron 300A dünyanın şu ana kadar gördüğü overclock potansiyeli en yüksek işlemcidir :) Normal bi soğutma ve iyi bi anakartla ( zamanın Abit'leri) sorunsuzca 504 MHz'de çalıştırılabilir :)))))

Intel ilk Celeron faciasından sonra fazla bi teste tabi tutmadan çıkarmıştı bunları. Millet hemen piyasayı süpürdü bunun için :) E tabi o zaman 500$ bi PII 450 CPU :) Millet 100$ verip Celeron alıyodu :))
  • TurkishMetal • 7 Şubat 2005 11:14 • #560469
    bende bir teknik servis elemanı olarak konışıyım (tuncaya nisbet :P ) amd nin en iyi işlemcisi 1700 dür.overclock için birebir.kapıları intele nisbet için açık bırakmış adamlar.beraber çalıştığım arkadaşım 4 ay kapı kapı amd 1700 aradı.amd de sorun yaşamak istemiyorsan işlemciyle gelen fanı kullanmayacaksın.gaz boğutmalı bakır fan kullanıcaksın.overclock için birşey söylemiyorum soğuk civa ve gaz kullanan adamlar var.hiç girmeyin derim.haybeye para çıkar cebinizden.

kullandığınız pc den iyi verim almak istiyorsanız donanım uyuşmasına dikkat ediceksiniz.kullandığınız kartlarla mainboard uyum göstermezse deli gibi para yatırdığınız sistemden 3d mark 2003 ten 1500ü geçmeyecek puan alırsınız.bu sadece oyun performansını ölçen bir program.

seçeceğiniz kasaya dikkat etmelisiniz.iş sadece işlemcide anakartta ekran kartında ramde bitmiyor.rd ramlar ilk çıktığında 800 mhz ler iki ram parasına bir sistem alınıyordu.yeterli performansı verdimi.o zaman için verdi.ama şimdi tercih edilmiyor.bu kasık ve pahalı parçaların yanında kasayı iyi seçmeniz gerekli.anakart yeterli voltajı alamazsa kuruyup kalırsınız.evinizin şebekesini kontrol ettirmeniz gerekiyor.kasanın powerı çok önemli.400 ve üstü harici powerla hiçbirşey yapamazsınız.

birde bilgisayarınızı teknik servise götürdüğünüzde sakın arızayı kabaca anlatmayın.istediğim gibi çalışmıyor yavaş açılıyor windows durmadan bozuluyor demeyin.arızayı bu şekilde anlatan müşterilerden nefret ediyorum.birşey yaptıktan sonra arıza çıktıysa kesin söyleyin ne yaptığınızı.daha erken alırsınız sisteminizi.ilginiz için teşekkürler
  • Ktulu • 7 Şubat 2005 18:42 • #560472
    Olm bu anlattıklarından yeni başlayan birisi son paragraf hariç hiçbişey anlamaz. Boşu boşuna kafa karıştırmışsın :)

Konu bilgisayar kültürü değil burda doğru ve basit bilgi vermek :)

birde bilgisayarınızı teknik servise götürdüğünüzde sakın arızayı kabaca anlatmayın.istediğim gibi çalışmıyor yavaş açılıyor windows durmadan bozuluyor demeyin.arızayı bu şekilde anlatan müşterilerden nefret ediyorum.birşey yaptıktan sonra arıza çıktıysa kesin söyleyin ne yaptığınızı.daha erken alırsınız sisteminizi.ilginiz için teşekkürler

Buraya tamamen katılıyorum. :)