Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Fender Squier Çok mu Dandik??

• drummist • 7 Haziran 2005 18:48 • #561192
    bence floyd rose işi sakat. gitarı deleceksin yuva açacaksın sese çok zararı olur bence. ben de bi squier sahibiyim ve bende modifiye olayına gitmek zorunda kaldım. yalnızca manyetik taktırdım dimarzio fast track. muazzam oldu. yalnız kore olmasında büyük yarar var bence. elime birçok çin malı geçti benim klasikten yaptığım akustik daha bir gitar görünüyo.
  • luthieen • 7 Haziran 2005 19:29 • #561193
    ya fender squier iyi bence ya hem de ucuz ve sadece manyetikle bile daha süpper hale geliyo bilakis şahit oldum
  • ztrm • 23 Haziran 2005 23:01 • #561280
    ya simdi asıl sorun su
    elınde 1milyara yakın para varsa veya dıyelım kı 800$
    ne alirsin?
    -bu arada bass icin konusuyorum-

squire alırsın modıfıye mı yaparsın
    yoksa gidip butun paranı bır gıtaramı yatırırsın
    mısal benım aklımda squıer pbass special five alıp
    http://www.squierguitars.com/products/index.php?partno=0321505537
    icinide aktif sistem donatmak var

diger secenek ise fender amerika 'yı param yetip alamayacagım icin gıdıp yamaha fılan mi almak ise yarar acaba ne dersiniz?
  • need_a_cure • 27 Haziran 2005 16:50 • #561315
    çok gariptir ama benim şu klasik fender bass tonuna oldum olası bir gıcığım var sevemedim gitti ibanez yamaha tonları daha çok hoşuma gidiyor yaa(tercih ve zevk meselesi)(ya da param yok ya kıskanıyorum :o))) )... ama senin düşündüğün squer güzel bir bass'a benziyor özellikleri felan ama 800 dolar gibi bir paraya izmirde bor müzikte yamaha RBX 775 gibi bir küçük dev alabilirsin!!!!

http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe/english_master/10_musical_instruments/30_guitars_basses_amps/70_bass_guitars/10_bass_guitars/20_rbx_basses/30_RBX775/index.html
  • FoscoHardbotte • 29 Haziran 2005 17:17 • #561329
    Nedense Squier konusu açıldığında hep Amerikan Fenderle karşılaştırma yapılıyor..
    Asıl önemli olan kendi fiyat aralığı içindeki diğer gitarlarla karşılaştırmak.. Böyle bakınca Cort'lardan daha iyidir belkide..

HA birde squier ların gövdeleri sadece agathis mi alder agathis karışıkmı veya sadece alder mi ne?
    Üzerledinde Alder/Agathis yazıyor ama..
  • drummist • 3 Temmuz 2005 21:58 • #561343
    agathistir onun için ucuzdur. yeni modellerde alder de kullanılmış. agathis dediğin zaten alder suntası gibi birşey bende agathis squier var ve çok seviyorum bu gitarı. işte öyle
  • FoscoHardbotte • 4 Temmuz 2005 18:56 • #561347
    Bendede alder squier var leziz :)

İlk aldığımda single-coil humbucker farkını bile bilmiyordum :)
    Şimdi yana yakıla hot-rails arıyorum haberiniz ola..