Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Pedal vs. Prosesör

• ibanetze • 9 Haziran 2005 09:01 • #561205
    ah ulem tüplü amfi ah,bi tane geçti yine elime,bi arkadaştan carvin ödünç aldım,acaba bunu alıp,yurt dışına kaçsam yakalayabilir mi beni :P ama hakkaten ben daha önce pedalın distortionuyla falan idare ediyodum,artık pedalları tek tek satıyorum,tüplü amfi almak için,marshall avt-100 alıcam ama işte senin de dediğin gibi pahalı...yani paranız yoksa denemeyin bile,sonra aşık olup çöllere düşersiniz ben gibi :))
  • PredatorLite • 9 Haziran 2005 11:12 • #561206
    hımm...
    anladım sanırım...
    tüplü amfiyi priz yerine ocağa bağlıycaz...
    neyse sağolun...
    eniyisi ben zoom505II alayım...
    yanına bir de 15 wattlık cereyanla çalışanından marshall amfi alayım...
    ne dersiniz...
    hoş olmazmı...
  • sdqantaris • 9 Haziran 2005 13:50 • #561209
    Hoş olur tabii niye olmasın. En iyi alet edevatla başlamak zaten zor bu ülkede. Bir de işin ne boyuta varacağı bilinmeden süper bir ekipman düzmek anlamlı değil, herkes için böyle bence. Benim ilk amfim 10wattlık ismi sanı olmayan bir şeydi.

505II iyi yanına da bir de 30 watt Laney al, 15 watt alacağın Marshall'dan ucuzdur. Ya da bilmem Marshall'ın kalitesi tartışılmaz. Hani bir MG15DFX alınabilir. MG15CDR de başka bir alt model, dijital efektleri yok diğerininki kadar, sadece reverbü var. Processor alacaksan zaten bu daha mantıklı. Zoom 505II dışında Digitech RP80'e de bak, ne biliyim Alesis GuitarFx de var mesela o fiyatlara, birine şartlanma hepsine bak.

Aman bilemiyorum. Setup düzme ve alış veriş hayali amma da güzel oluyor. Sanki kendim için alıyormuş gibi heyecan yapıyorum. =)

Bir erkek olarak keyif aldığım tek alış veriş bu.
  • PredatorLite • 10 Haziran 2005 10:38 • #561223
    Usta benim Malatya da olduğumu düşünürsek alesis Laney felan zor...
    Burda prosesör olarak zoom - digitech
    pedal olarak ibanez pedallar
    amfide marshall bi de washburn var...
    Yani digitech rp80 benimde dikkatimi çekmişti..
    Sanırım onun expression pedalıda var (artık ne işe yarıyorsa..)
    Yani sen hangisini önerirsin....

Aslında gerçekten de ben de sadece bilgisayar, müzik aletleri bi de oyuncak konusundaki alışverişleri severim...:)
  • TubeMaster • 10 Haziran 2005 23:45 • #561224
    zoom alma da ne alırsan al kardeş.bende 606 var,sadece tek bir distortion efectini kullanıyorum,gerisi ıvırzıvırlarla dolu. tavsiyem fazla para yatırma bu işlere ikinci el sağlam bişeylerle giriş yap yeter.
    Bir de şu avt meraklısı arkadaşları anlamıyorum ,bu anfinin sadece preamp kısmında lamba var,gerisi transistör.
  • sdqantaris • 11 Haziran 2005 01:06 • #561225
    Marshall MG15CDR al yanına da Digitech RP80 al o zaman. Expression pedalını vah olarak, volume pedal olarak ve phaser için kullanabilirsin. Bir kaç şey daha var galiba. Yeterli düzeyde bir başlangıç bence... Yine de müzik dükkanında gidip her şeyi dene, dinle. En çok kulağına güven sonuçta.
  • sdqantaris • 11 Haziran 2005 01:09 • #561226
    Bir de şu avt meraklısı arkadaşları anlamıyorum ,bu anfinin sadece preamp kısmında lamba var,gerisi transistör.

Benim şu anki mali konumumla ulaşacabileceğim en yakın lambalı 50Wattlık amfi odur da ondan. Ben de biliyorum daha iyilerini yazmayı. Uçmaya gerek yok da ondan kısaca.
  • PredatorLite • 12 Haziran 2005 11:11 • #561232
    Burda ki müzik merkezlerinde öyle denenecek dinlenecek çok alet yokta... biz neden amfiyi reverb li alıyoruz... 15-cd alsak olmaz mı zaten prosesörde reverb var. niye boşuna 60 dolar fazla verelim...
  • sdqantaris • 18 Haziran 2005 18:12 • #561258
    Reverbsüz olanı varsa onu al peki...
  • GaRaJ Arabası • 19 Haziran 2005 03:41 • #561259
    Procesorler hiçbirzaman sesi analoglar kadar iyi ve saglam veremezler. Digital kanal olduklari için sesi iyi eleyemezler. Bu yüzdendir ki hiçbir profesyonel grup sahnede procesor kullanmaz. Soundlarini korumak için. Ayrica Türkiye de adam gibi procesor yoktur, %90 i oyuncaktir o yüzden fiyatlar her ne kadar abartili olsa da aldanma derim.