Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

izolasyon materyali

• drummerdracula • 20 Ekim 2006 02:51 • #563011
    sevgili archer! aslında olayı şu şekilde biraz daha açabilirim. bu izolasyon işi için maddi sıkıntımız yok.(ama yinede fiyat öğrenmek isteriz) şuan keşif aşamasında olduğumuz için henüz hiçbir şirketle anlaşmadık. std ye mail attım, onlar da henüz cevap vermedi. nezaman vermeyi düşünüyorlar bilmiyorum:) bize daha ayrıntılı bi şekilde yardımcı olursan sevinirim. yerimiz etlik de.kaç metrekare oldugunu daha sonra söylerim, ince hesap yapmadık.yani siz de bu işle uğraşmışsınız, bizim için de aracı olursanız seviniriz.
  • fibonacci • 20 Ekim 2006 11:20 • #563013
    STD gibi şirketlere "abi izolasyon işimiz var kaça olur" diye mail atarsan muhtemelen cevap hiçbir zaman gelmeyecektir. Bence telefonla ara ve önce keşife gelmelerini sağla. Sonra odada neler yapılacağını anlat, ona göre bir proje yaparlar sana. Uygunsa eğer satın alırsın.
  • g25 • 25 Ekim 2006 23:10 • #563028
    merhaba bana izolasyon yapılacak duvarların tavan dahil yer için de istiyosanız ki alt katta oturan ya da aktif kullanılan bir yer se metre kare ölçülerini verirseniz sizin için aşağı yukarı bir fiyatlandırma yapabilirim...
    İzolasyon işi çok ince bir iştir öncelikle çok cucz da değildir eğer sağlam bir şey istiyorsanız!
    Benim tecrübeme göre mevcut duvarın üstüne yutong duvar örüp taş yünü ile yalıtım yönünü seçmeniz daha pahalı ve alanı daha daraltan bir yönten yutong kullanmaktan ziyade kullanacağınız taş yünü malzemesini kalın ve kalın olduğu kadar yoğunluk ölçülerini daha yüksek rakamlarda tutarsanız işiniz daha kolay olacaktır çünkü esas ses yalıtımını taş yünü yapar... Yapıcı firmaya bu kullanılan taş yününün yoğunlu hakkında bilgi almanız ve en yüksek yoğunluk oranına sahip olanı seçmenizdir..
    Önemli olan bir diğer nokta taş yünü uygulanmadan önce duvarda en ufak bir çivi deliği çatlak v.s. olmamasıdır bu küçük detayı atlamanız ses izalasyonunda büyük dert açar başınıza...kolay gelsin