Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Pedal olarak ne alayım?

• comma_batu • 7 Şubat 2007 17:24 • #563515
    Pedal vb yok. Almayı düşünüyorum. Ne alayım?
  • vikings • 7 Şubat 2007 17:40 • #563516
    1-Ne pedalı istiyorsun? (wah,overdireve,distortion,delay,flanger...vs)
    2-Tarzın ne?
  • comma_batu • 11 Mayıs 2007 18:27 • #563745
    ya ben rock, soft rock, hard rock arada metal türü şeyler çalıyorum. Roland Cube 30x amfim var.
  • HardrocK • 8 Haziran 2007 15:38 • #563823
    Paran varsa Boss yoksa Behringer al.Önce Distortion sonra da delay-reverb işini görür.
  • comma_batu • 15 Haziran 2007 13:43 • #563862
    Ya Peki prossesör alsam daha mantıklı olmazmı?
  • HeArSe • 15 Haziran 2007 15:12 • #563863
    bu tamamen zevk meselesi.ama prosesör analog pedalın verdiği tonun aynısı vermez.tabi prosesörün markası ve özellikleri de önemli, analog set yerine bir şeyler bakıyorsan 800 lirayı gözden çıkar.

sonuçta evde çalıcaksan en mantıklısı prosesör.(tabi marshall tsl100 gibi bir amfin yoksa :D )
  • HardrocK • 16 Haziran 2007 09:53 • #563864
    Maksimum performans istemiyorsan prosesör de alabilirsin tabi.Ama konsere falan çıkacaksan tavsiye etmem.
  • JON_SCHAFFER • 16 Haziran 2007 23:07 • #563866
    sahneyi düşünen bir insan için türkiye şartlarını düşünmek lazım o pedalları girecek adam gibi amfi bulamayacağımız için bulsak bile onu doğru düzgün mikrofonlayıp tonlayamayacakları için sağlam kabin ve amfi simülatörüne sahip bir processor iş görür.analog pedal deyince akla boss gelmesi mantığından da sıyrılmak lazım.efektteen kastınız reverb ve delay ise bu efektler zaten tek pedal bile olsalar analog değiller kaldı ki modulasyon efektlerinin en iyilerinin digital olduğunu düşünüyorum.tüm zaman bazlı efekt ihtiyaçlarınız için de efekt altlerinde stüdyoların vazgeçilmezi tc. electronic'in g sharp ürünü hem fiyatı hem de performansı ile en akıllıca seçenek.
  • Serpent_King • 16 Haziran 2007 23:26 • #563867
    türkiye şartlarında bence canlı çalarken ortaya çıkacak tonun güzel olup olmamasını bile düşünmemek lazım.daha çok sorun çözmeye dayalı bir sahne ortamı olmalı.yani feedback olmasın , herkes birbirini duysun vesaire... öteki türlü tonun güzel olup olmaması ütopik birşey.çünkü muhtemelen çaldığınız yerdeki mikserin preampleri dandik olucaktır.ayrıca hardware compressorler , limiterlar , filtreler , adam gibi PA lerin olmayışı ve tüm bunların yanında mekanın akustiğinin düzenlenmemesi hep buna yöneltiyor.bunları geçtim bazı yerlerde dibox bile yok yani o derece...yani tüm bunlar olmadan "analog pedal alıyım tonum süper olsun sahnede" demek çok yanlış...siz önünüzdeki monitörden kendinize duyurursunuz o güzel tonunuzu ama izleyiciler için prosesörmüş , analogmuş hiçbir önemi olamaz genelde.üstte saydıklarımın yanında işini gerçekten biln tonmayster de bulmak lazım çünkü.
  • HeArSe • 17 Haziran 2007 12:53 • #563868
    aynen.bizim burda arasıra küçük barlarda konserler oluyor.arkadaşların sahne alacağı konsere gitmiştim meraktan çıkan grupların hepsi metal ve core yapmasına rağmen fender amfiye girmişlerdi.