Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Pedal olarak ne alayım?

• BurakFender • 17 Haziran 2007 14:59 • #563869
    fender in metal amfisi de var ne alaka ki?
  • Soulforger • 17 Haziran 2007 15:10 • #563870
    Ama ben şu ana kadar tercih edene hiç rastlamadım?
  • HeArSe • 17 Haziran 2007 16:31 • #563871
    valla olabilir aslında :) ama benim gördüğüm amfi bir funk grubuna aitti :D zaten amfinin eski ve vintage bir görüntüsü vardı metal için uygun bir tipi yoktu yani ki seside çok boğuk oluyordu yüksek gainde.
  • BurakFender • 18 Haziran 2007 10:54 • #563872
    ben de az gördüm ama benim fender amfimdeki modellemede var fender metal head denen amfinin kopyası ve analog pedallarımdan daha sağlam tonları var... www.fender.com dan bi bakın.gerçekten çok sağlam bi alet metalciler için
  • davetsiz • 19 Haziran 2007 23:46 • #563873
    eğer amacın yanlızca evde çalmak ise hiç girme öyle prosesör işine,parana yazzık yani.bende'de cube-30 var,üzerindeki modellemesi cartu curtu yetiyor zaten,ama ben yok konsere felan çıkacam diyorsan alırsın sana gerekli 2 ya da 3 analog pedalı,işini görür.bu arada illada ben pedal alacam diyorsan,senin yerinde olsam önce elimdeki amfiyi satarım,sonra gider lambalı ya da pre amfi alırım.yanınada alırım pedallarımı olur biter bundan sonrası artık senin yeteneğindir,çünkü bu ekipmanları alıpta sen istenilen performansı ortaya koyamassan hiç girme bu işe derim,çünkü ekipmanların tabiri caizse birşeye yaramaz ağlarlar :) ve sende aldığına alacağına pişman olursun.eğer bazı şeyleri gerçekten aştıysan kendini gerçekten sen ve başkaları iyi görüyorsa bu işe gir.bu arada zaten cube'nin üzerinde bir nevi prosesör var,gidipte prosesör almanın hiç bir espiriside yok.dediğim gibi sen evde çalacaksan bu amfinin yanına al bir tane wah pedalı keyfine bak.
  • Axell • 12 Temmuz 2007 09:58 • #563896
    Biraz Profosyonel bişi istiyosan Boss GT-8 i tavsiye ederim. Eğer amatör ve evde kullanmak için bi şey istiyosan GNX-4 işini görür(bateri stüdyo özellikleri vs) ya da T.C. Electronics , Pod XT marka Rack unit tarzı processor alıp bunları Analog [dist,wah,volume,ovr drv] pedalınla kullanabilirsin. En iyisi de böyle bence. Altına da EL34 Marshall amfi ve de isteğine göre delay,reverb.hamonizer vs..... Mod lleri Bi de 4x12 lik Marshall hoparlör. . . (Ama eğer sadece evde çalışma gibi bie niyetin varsa konser falan olmycaksa bir Fender G-dec amfi 30W bi de CRY sana yeter kanımca)