Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Pod Xt Live mı Boss GT-8 mi

• BurakFender • 8 Şubat 2007 23:29 • #563522
    Kullanımı kolay, analog a daha yakın soundlu, kaliteli ve konserde beni idare edecek bir prosesör istiyorum.bu ikisinden birini alacağım.sizce bu özelliklere hangisi daha çok uyar
  • Metalist_Boy • 9 Şubat 2007 00:26 • #563523
    Valla Pod XT'yi bilmiyorum ama GT-8 süper onu biliyorum. :D
    Bana kalsa GT-8 derim ama sen bilirsin. Bir kaç şeyi dışında çoğu şeyini biliyorum ve kullanımı da kolay.Ayrıca processorlerin wahları kaliteli değil falan diyorlar ama bence benim GCB-95'ten daha kaliteliydi(En azından wah aralıgını ayarlayıp daha guzel bir sound elde edebiliyorsun:D ).
  • BurakFender • 9 Şubat 2007 13:14 • #563524
    wah prob. o pedallardaki wahı sadece volume olarak kullanıp, yanına kendi wah ımı takarım zaten.bu arada gt-8 de çok daha fazla düğme, daha az pedal var ben domalıp düğmelerle, ayarlarla çok uğraşmak istemiyorum eminmisin gt-8'in daha kolay olduğuna yauv??2. el bi pod xt live buldum hem hesaplı da...
  • Metalist_Boy • 9 Şubat 2007 23:22 • #563526
    Şöyle söyleyeyim,ne tarz ton aradığını bilmezsen zaten oyle kulağına hos gelecek sekilde olsun diye baya bir ugrasman gerek ama istedigin tonu bilirsen cok cabuk,rahat ve kolay yazabilirsin.Mesela ben su anda ilk aldığımdan daha tecrübeli oldugum için istedigim tona rahat ulasabiliyorum(tabi niyeyse yaptıgım bütün tonlar birbirine benzer oluyor neredeyse metal zone tonlarına benziyor:D ).Dediğim gibi pod ne kadar kolaydır onu bilemem cünkü hiç kullanmadım ama gt-8 cok rahat ve kolay onu soyleyebilirim hatta alırken adam dedi yapamazsan su gün gel sana öğreteyim kısaca demişti ama kendim çözdügüm için gerek kalmadı bile.Yani fazla düğme gözünü korkutmasın.Mesela od/dist ayarlarında dikkat edersen orada pedal modeli secmek için bir tane düğme var ve onun yanında driveı ayarlamak için baska bir düğme var.Ama modeli secince sen zaten ekranda gerekli ayarlamaları yapıyosun ve ordaki drive butonuna hiç gerek kalmıyo zaten mevcut o ayarların hepsi :D
    Eğer daha ayrıntılı istersen anlatabilirim.Yani nasıl calısıyor,düğmeler ne işe yarıyor falan diye...
    :D
  • Serpent_King • 10 Şubat 2007 15:19 • #563527
    dalga mı geçiyorsunuz yahu tabi ki pod xt live..fiyatlarına bir bakın zaten anlarsınız ebayden... www.musicianfriend.com da yorumlara da bakın.

line6 pod bu konuda en iyi markadır ama pahalıdır.
  • Metalist_Boy • 10 Şubat 2007 15:46 • #563528
    Ya tabi kişiden kişiye değişir ama ben gayet memnunum gt-8 aldığıma.Hiç pişman değilim ha eğer şimdi gidip podu denesem belkide pişman olacagım..:D Şimdilik cok iyi bir alet (bana göre).
  • ludingirra • 10 Şubat 2007 16:32 • #563529
    Fiyat açısından kıyaslamak yanlış olur bence.

Amerikada XT LIVE 400 dolar, GT-8 ise 445 dolar.
    XT LIVE'ın fiyatı türkiye için özel bir durum nedense fiyat fırlamış.

Neyse konuya dönersek, keliteli efektler ve güzel atraksiyonlar bekliyorsan GT-8 derim ben. Ama amfi simulatörü olarak düşünürsen, seslerin gerçekçiliği ve anoloğa yakınlık açısından XT LIVE derim. Zaten genel olarak kabul edilen de budur efekt için gt-8, amfi simulasyonu için xt live.

Ayrıca xt live'ı amerikadan, sıfırını yaklaşık 570 dolara getirebilenler var internette. Onlara da sipariş verebilirsin.

Şahsen ben yakın zamanda ikinci el ya da amerikadan sipariş bir xt live almayı düşünüyorum.
  • BurakFender • 10 Şubat 2007 19:06 • #563530
    2. el almayı planlıyorum bende zaten.bu arada ben öyle efekt delisi değilim.bana gerçekçi blues, hard rock(70 lerin ingiliz tonları) ve metallica nın trash tonları lazım.ayrıca analogla da uğraşmak istemiyorum.hem pahalı hem zaaten öyle habire konsere falan çıkmıyorum...
  • BurakFender • 11 Şubat 2007 11:42 • #563534
    Yorumlar için sağolun:))2. el bir pod xt live buldum onu alıyorum
  • Metalist_Boy • 11 Şubat 2007 12:13 • #563535
    Hayırlı olsun :D Güle güle kullan..