Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Pod Xt Live mı Boss GT-8 mi

• Serpent_King • 14 Şubat 2007 02:04 • #563549
    e bay den fiyatlara bakarsanız , musicianfriend de 445 dolar olan gt8 in 300 dolara sıfırının e bayde satıldığını görebilirsiniz.buna karşılık line 6 ler böyle bir fiyat düşüklüğü görmemişler.

bu da demek oluyor ki , gt8 i elden çıkarmak zor.demekki pod daha iyi imiş.bu açıdan bakarsanız fiyat olayına anlarsınız.önceki yazımda bunu kastetmiştim.
  • BurakFender • 14 Şubat 2007 18:59 • #563551
    XT Live kullanan arkadaşlar varsa kullanınımı konusunda yardımcı olabilir mi?(örn. Tap nedir abcd pedallarının tam işlevi vs vs.)ya da varsa ses örneği dist. tonlarını duyabileceğim...çok makbule geçer biri yardımcı olursa bu konuda.birde xt ile xt live ın tek farkı pedal olayı mı yani tonları ve işlevleri tamamiyle aynı mı?
  • BurakFender • 23 Şubat 2007 21:42 • #563576
    arkadaşlar yarın alıyorum alacağımı.ya pod xt ya da boss gt 8 alıyorum.ne diyorsunuz yorumunuz nedir?lütfen bileler yardım etsin dediğim gibi yarın alıyorum
  • vikings • 23 Şubat 2007 22:06 • #563577
    analog kur :D valla efektleri yi olsun diyorsan boss, amfi düzenleyici olarak pod xt-live.seçim senin...
  • BurakFender • 23 Şubat 2007 22:17 • #563578
    efekt manyağı değilim...herhalde pod(gelecek planlarım var benim:3 sene bu pod la taklit takılıp, 3 senenin sonunda biriken parayla lambalı amfi ve analog setup...:D nası?).bana ağırlıklı olarak metallica-deep purple-john petrucci-pink floyd tonları lazım bunları en iyi herhalde pod verir değil mi?
  • vikings • 23 Şubat 2007 22:51 • #563579
    podu kaç wattlık amfide kullanacaksın.pink floyd ve deep purple tonlarını yakalaman için çok sağlam bir amfiye ihtiyacın var.birde eğer podu yurt dışından getirtirsen çok iyi olur.çünkü türkiyedeki fiyatına yurtdışından iki tane alabiliyorsun :D
  • BurakFender • 24 Şubat 2007 20:32 • #563580
    ya 2 sinden de vazgeçirdiler:D pod u adam kıvılcımda(dürüstlüğünü takdir ediyorum çok) benim kendi 25 watt frontman amfime taktı ve m-1000 im ayarında bir gitar verdi denetti.önce ekipmanımı sordu.zuhalde gt8 denedim ve çok sağlam tonlar aldım ama Japon Ibanez MTM1 signature model(emg81-60, neck thru maun vs vs...) ve amfi 60 wattlıktı.kıvılcımdaki abi almamamı önerdi.önce biriktir paranı lambalı amfi al 20 wattlık falann sonra verim alırsın bu tür aletlerden dedi.sanrım amfimi falan satıp biriktirmeye devam...yinede yardımlar için çok sağolun(bu arada zuhalde boss un dünyanın en iyi amfi modellemesine sahip olduğu ileri sürüldü değişmiş olaylar artık böyle arkadaşlar:D)
  • kkurt • 24 Şubat 2007 21:33 • #563581
    kıvılcımdaki adamı takdir ettim. bazen satış yapmadığın zaman da kazanırsın.
  • Serpent_King • 25 Şubat 2007 00:17 • #563582
    şimdi öncelikle güzel kardeşim ..

o amfiyi aldıktan sora senin pod alman kadar saçma bir olay olamaz öncelikle.podun olayı amfideki tonu taklit etmektir.sağlam bi lambalı hele hele çift overdrive kanallı amfi aldıktan sonra mikrofonlayıp kayıt yapmaktansa buna podu bağlayıp kayıt yapıcaksan hiç bulaşma bu işlere bunlar böyle yapılmıyor.

podun üstünde kabin simulatörü var.amfi simulatörü de var.farklı şey pod ve amfi anlatabiliyor muyum kullanım yerleri farklı...

+

sen o alacağn amfinin sesini amadan adam gibi distortion tonu alabileceğini de sanıyorsan yine üzülürsün.apartman dairesinde de açamazsın biliyosun.

ha ben sana pod al filan da demiyorum yanlış anlama ama bir bok anlamayan insanlar tarafından yönlendirilirsen paranı pulunu boşu boşuna harcarsın bilmiş ol.sen evde amatörce takılacak bir insansın bu durumda amfi almamanı öneririm sana.ayrıca bi prosesörün üzerindeki hazır patpchlere bakarak yorum yapmak da komiktir.pod kendini kanıtlamış bir alet bu konuda bizim burda yorum yapmamız bile komik , o tezgahtarınki çok daha komik.
  • kkurt • 25 Şubat 2007 11:16 • #563583
    pod kulaklık üzerinden ve evde yapılan kayıtlarda harikalar yaratıyor. amfi ile denediğinde ise ne olur ayrı konu. bin türlü şekilde uyumsuzluk hayal edebilirsin. gerçi üzerinde belli birkaç tür amfiye uygun ayar var ama piyasada birkaç tür değil yüzlerce amfi var. bu durumda benim tavsiyem araya iyi bir EQ pedalı girmek ve ne ayar gerekiyorsa dinleyerek bulmaktır. ayrıca gitar girişine değil de efekt loop return girişine bağlamak daha iyi olur.