Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Lambalı Amfi ve amfiye bağlı olarak drive öneriniz??

• scarlespaul • 27 Ağustos 2007 22:26 • #563991
    Arkadaşlar lambalı amfi almak istiyorum seçimim büyük ihtimalle laney lc30 ile fender hot rod deluxe den biri olacak.bu amfilerden hangisini önerirsiniz.elimde ts9dx ve proco solo var bunlara ek olarak modern ve sert sayılabilecek bir drive pedalı arıyorum.(steve morse bir örek olabilir modern ve sertimsi drive için) ne yapayım nasıl edeyim bir yardım edin.
  • desent • 28 Ağustos 2007 15:19 • #563992
    dostum oncelıkle sunu soylıyım, kıyasladıgın 2 amfı bırbırınden ozellık ve fıyat olarak cok farklı amfıler.hot rod deluxe alacak kadar paran varsa kı (1000 usd cıvarı) uzerınde kendısıne aıt cok ıyı drıve ları olan bır amfı alabılırsın.3 kanal drıve var uzerınde sertlık sevıyelerı bırbırınden farklı.ben ozellıkle bu aletı alıp denemedım.ama fm65r lerde bıle cıft kanal drıve vardı daha fazla sert tonlar alabılmen ıcın.ben daha cok overdrıve pedallar sevıyorum.sd ı onerebılırım.ama ozelıkle sert ıstıosan mtII ler var boss un.ve zakk wylde overdrıve ı da denemenı sıddetle tavsıye ederım hosuna gıdebılır.
    ya da fender ı bosver gıt hemen sansamp tm60 falan dene tonları cok hosuna gıdecektır.websıtesınden de ses orneklerını dınleyebılırsın

http://www.tech21nyc.com/tm60.html
  • scarlespaul • 31 Ağustos 2007 01:10 • #564003
    fiyat olarak 300-400 ytl gibi bir fark var aralarında sanırım.
    farklı amfiler olduğunun farkındayım sadece sizlerin önerilerini merak ettim.zaten ikisinide uzuun uzuun deneyerek alacağım.
    ben de overdrive ın ötesine geçmiyorum pek.ama distortion gerekiyor elbet.ve artık sabit kalmasını umduğum kaliteli bir setup kurmak istiyorum.onun elimde bir overdrive, bir tane de vintage overdrive/distortion pedalı var. bir tane de sağlam,modern,sertimsi distortion edineyim ki yarın öbürgün "aaa abi bana pedal lazım ne yapayım?" demeyeyim.az kullansam da elimde bulunsun.mt2 kullandım ama bence "kaliteli setup" deyince akla gelen bir pedal olduğunu düşünmüyorum.zaten çok sert pedallar onlar ben sert overdrive ile sert distortion arasında vitage olmaan bir pedal arıyorum.tech21 in amfilerini kullanmayı da düşünmüyorum çünkü simulasyon yapıyorlar kendi karakterleri olduğu söylenemez fender,marshal,mesa gibi amfileri taklit eden amfiler onlar.
    ben daha çok ortalama ama sağlam bir karakteri olan,ama bir yandan da tonu şekillendirme imkanını ellerime bırakacak aletler arıyorum.
  • desent • 7 Eylül 2007 17:39 • #564026
    karekteristik birsey arıyorsan o zaman sana carvin onerırım ılla bu tarz bısı arıyorsan 850 usd civarı carvin vintage 16 onerebılırım.
  • Falagar • 10 Eylül 2007 23:40 • #564029
    selamlar.hot rod deluxe dan uzak dur bence..Laney la bırlıkte bı H2o Chorus/delay ve
    tonebone hot brıtısh pedalı veya OCD..ama gorup gorebılecegın en ıyı drıve pedal TEch 21 ın SANSAMP idir.200 dolar cıvarında fıyatı.modern ve sert ton dıyorsan sansamp ten vazgecemıyceksın.....iyi geceler
  • davetsiz • 13 Eylül 2007 23:35 • #564043
    RAT modeline bakmanı öneririm.bence sağlam aletlere benziyor,kullanmadım ama,kullanan profosyonel isimler var.