Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Mikser denince...

• Kentclub • 27 Haziran 2009 22:12 • #564442
    Cubase'yi deneme yanılma derken yavaştan öğreniyorum, birde çevirici alırsam olacak gibi. Teşekkürler çok yardımcı oldun.
  • Kentclub • 30 Haziran 2009 12:54 • #564451
    Evet parçayı guitar pro'dan yazdım, şimdi midi olarak bateri ve klavyeyi cubase'ye geçirmeye çalışıyorum... Kullandığım Cubase SX 3.1.1, tam olarak nasıl geçiriyorum ? Birde midi olarak geçirdiğimde guitar pro sesleri olarak mı kalıyor yoksa cubase'nin kendi klavye ve bateri sesine mi dönüşüyor ?
  • Kentclub • 30 Haziran 2009 21:17 • #564454
    tamam pekala midi'leri geçirmeyi de başardım sesler çok daha güzel oluyormuş vesayre... Fakat çıldırtacak bu beni: Bateri klavye'den yarım saniye önce giriyor ve bir türlü bu sorunu çözemedim...
  • pelingrsy • 16 Kasım 2009 16:11 • #564485
    o kadar mı harbıden
  • ozkansnr • 18 Kasım 2009 17:49 • #564489
    sequencing error : )
  • themuraty • 18 Kasım 2009 18:24 • #564490
    http://www.soundcraft.com/products/product.aspx?pid=171. mikser dedğin soundcrafttır. preamp kaliteside harikadır.Max 200 liradır.evde işini hayli hayli görür.
  • tusubasa73 • 4 Ocak 2010 00:02 • #564503
    Benim okuduğum kadarıyla arkadasımız bu konuda yeni ve öğrenmek için çabalıyor birde az bilen bazı arkadaslar bu arkadası azarlıyor kafa karıştırıyor ve eksik bilgi veriyor...

Öncelikle kayıt için eğer vsti(sanal müzik aletleri yani)kullanmayacaksan sana basit kayıtlar lazımsa acid pro sana yeterde artar bile...ordan kanal kaydıyla üst üste çalabilirsin ve .wav ses dosyalarıyla hazır looplarla baterileri ekleyebilirsin...

Yok ben daha pro birşeyler yapacağım diyorsan o zaman cubase...
    Cubase de pc deki ses kartın olmaz her zaman seste gecikmeye sebep olur o yüzden mesela maya44 gibi bir ses kartı al...pc ye takılan...eğer dışardan usb veya firewire bağlantılı bir ses kartı lırsan gecikme sorununu hep yaşarsın...cubasede sorun yaşamak istemiyorsan windowsun xp pro 32 bit ramin 4 gb(xp pro bunu 3.5gb olarak görür) en azda 500gb hdd gerekir...microfon ise öyle shure falan olmaz çünkü shure sahne miktofonudur...senin condansatorlu bir mikrofon alman gerek...mesela bende studio project b1 var...

Lütfen kimseyi aşağılamayın unutmayın sizlerde bizlerde bir zamanlar hiçbrşey bilmiyorduk...
    haaa bu arada mirofon bağlantısı öyle 1 tl lik jack küçültücüleriyle olmaz...
    siz belli ki amatör kayıtlar yapıyorsunuz...cubasede bateri yazmıyorsunuz guitar pro kullanıyorsunuz çünkü...sizin için sorun olmaz ama pro kayıtlarda o küçültücü ya da büyüten jackı takarsanız hiçbir pro ses kartı görmezz :)