Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

savaşa hayır

• Silahlıpoda • 23 Şubat 2003 13:09 • #564596
    savaşa hayır banner'ı çok klişe olmuş.
    dikkat edelim böle şeylere, hadi bakalım.
    (savaşa hayır demenin dayanılmaz hafifliğinin yaşandığı şu günlerde serinkanlılığımızı koruyalım derim)
  • GaRaJ Bekçisi • 24 Şubat 2003 01:18 • #564597
    Sevgili hocam,
    Sizin takdiriniz tabii ki çok önemli ama bir şekilde tepki koyanların yanında yer almak gerektiğini düşündük. Klişe olduğu konusunda haklısınız tabii ki, ama savasmak ta artık çok klişe değil mi?
  • Silahlıpoda • 25 Şubat 2003 19:13 • #564598
    çok politiksiniz ve bu yüzden clausewitz efendinin dediğine kaçınılmaz olarak tabisiniz. Ne dediğini sölemicem. öptüm.
  • GaRaJ Bekçisi • 26 Şubat 2003 14:41 • #564599
    GaRaJ sakinlerini böyle bir araştırmaya sevketmiş olmanıza çok sevindim. Ama bekçi kişiliğinin klasikleşmiş yardımsever tavrıyla bu threadi okuyan diğerlerine yolu biraz daha açmak istedim:

"War is merely a continuation of politics"

<a href="http://www.clausewitz.com">clausewitz.com</a>

Ama insan ölmesine kızdığımızı açık etmek lazım değil mi sizce de?
  • selinera • 28 Şubat 2003 06:35 • #564600
    Bence de her fırsatta savaşa HAYIR denmeli. Neden ölümler olsun bir avuç zavallı insn kendini tatmin edecek diye? Ne zaman bir yarar getirdigi gorulmus savasin dunyadaki herhangi bir ulkeye?

Garaj iyi yapmis bence....
  • Silahlıpoda • 21 Mart 2003 04:41 • #564601
    savaşa hayır, iyi güzel.
    23 şubatta serinkanlı olalım demişim
    bugün bakıyoruz---tezkere geçmemiş--Amerika Irak'a nah girersiniz diyor--yardım mardım yok
    yüzde 90 kürt devletini kuracaklar
    Yarın öbür gün işsizim açım diye sokaklara dökülünce görecem bu bünyeleri
    açıkçası götümüze giricek, hatta girdi bile
    Clausewitz efendinin dediğini iyi değerlendirmeli-savaş politik bir araçtır, insanoğlu birbirini öldürür, bu medeniyetimizin temelidir, bana laga luga yapmayın.
    Bu arada savaştan hepinizden çok nefret ettiğimi de belirteyim. Gerçek bir çöldür.
  • GaRaJ Bekçisi • 21 Mart 2003 07:53 • #564602
    Yaw silahlıpoda abimiz senin podun var bilmemnen var bi sürü teşkilatın var konuşuyosun tabi. Icin rahat senin. Ama piyanonun siyah tuslarina basip huzunlenirken bu gece televizyonda bagdati yiktilar. Guzel bisey mi? Felsefe falan guzel seyler bunlar tabi ama ben bu filozofların "asikar olanı gorememelerinden cok korkuyorum"
  • kdakan • 1 Haziran 2003 10:27 • #564605
    bay silahlıpoda. "Ben bagdat'ın nesine uzuleyim, hertarafımız uzucu olaylarla dolu degıl mi? Hangi birine uzuleyim." demişsin. O zaman bırak da üzülenler üzülsün, üzülenlere sen ne karışıyorsun? Ne kimse ne de hiç bir sistem mükemmel değil, her türlü kötülüğü önleyemez fakat en azından yapabildiklerimizi yapmamıza karşı çıkman anlaşılabilir değil. Bu kadar çaresizen, insanları çaresizliğe sürüklemek yerine niçin kendin intihar etmiyorsun? Bu kafayla ve vicdanla nasıl sağlıklı yaşayabiliyorsun?
  • Silahlıpoda • 1 Haziran 2003 11:52 • #564606
    Arkadasım benim kızdıgım riyakarlık sadece.
    Bazı seylere toplum gazı veya kisisel cıkarlar (politikacılar cogunlukla) yuzunden uzuluyormus taklidi yapıyoruz. Benim kanaatimce Irak kimsenin s.kinde değil, politik bir araç olarak kullanıldı- Amerikan karşıtlığı enstrumanı sadece - Savasa hayır demek ciddi bir karardır, Amerika sponsorlugunda serpilen tüketim toplumunun nimetlerinden faydalanıp CNN ekranlarındaki goruntuleri izleyip oturduumuz yerden atıp tutmak + kendimize SAVAS nedir diye hic sormadan-okumadan yasamak bence pek yakısık almıyor( No savas yes manken kampanyası mesela). Haysiyetli insan tutumu bu olmaz.
    Peki ne yapmalı ? Cocuklar olmesin diye slogan atmak sizce etkili ve yeterli bir yontem mi? O cocukların olmesi icinde yasadıgımız sistemin carklarının donmesini kolaylastırmıyor mu?( evet yanlıslık yok aynen boyle)Gerisini hayal gucunuze bırakıyorum.
    Son olarak bu kafa ve vicdanla saglıklı olarak yasayamadıgımı belirteyim, "savas" hakkında ne kadar cok sey bilirseniz o kadar dengesiz ve bir o kadar savas karsıtı olursunuz.

Saygılarımla
    Poda

Demişiz seneler evvel.....Yıl olmuş 2007.
    O zaman tezkere çıkarmazsan bugün çıkarmaya mecbur kalırsın.
    Buradan bütün barış çocuklarına saf ve temiz duygularına layık bir dünya diliyorum, ama o dünya burası değil.
    Haklı olmak beni hiç bu kadar sıkmamıştı.