Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

>>ÇET DOMATES KÜFÜR FİLAN FALAN>>

• divinemusic • 30 Temmuz 2004 14:04 • #565234
    Nem, benim yukarıda sorduğum sorunun cevabını verir misin?
  • Silvermage • 30 Temmuz 2004 14:06 • #565235
    Selamlar,

Olayda geçen kişilerden birisi olarak cevap hakkımı kullanmak istiyorum;

1) Öncelikle şunu düzeltelim... oper server admin tarafından değil bizzat nem tarafından verildi.
    2) Amondul ve aramızda hiç problem yok o an ortam biraz gerilmişti... sakinleşilmesi için operı tekrar aldım. Yoksa amaç kesinlikle korkutmak değil. Zaten farkındaysanız, operı düşürüp chat yapıyorum...yani birşey ifade eden bir yetki değil, sadece GaRaJ.org resmi irc kanalının operı olmaktan gurur duydum eyvallah.
    3) Şimdi evet, chat yaparken son 10 yıldır sokak dilini kullanırım....ama ortamın müsaade ettiği kadarını kullanırım.... DİREKT yönelmem kimseye.... keza chatte sokak dilide kabuldür, kibar dillerde kabuldür. Direkt yönelim anında dikilirim ama.... ve kimsenin girmesi şart değil arkadaşlar... istemeyen gelmez yani nedir?
    4) Olaya bir ekleme yapmak istersek... [email protected] adresine gelen mail bombun zararı olmadı ama bir daha olursa, ben sanırım eskiye geri döneceğim.... 3 dk. mı aldı sorunu çözmek... o da ayrı bir konu..... yani spoof+bomb atıp içine "bence benle uğraşma" yazmak bence klavye delikanlılığı olarak tabir edilen bir olaydır.
    5) Sanırım biraz yanlışlıkla yediğin k-line a takıldın... adam bas bas bağırdı yanlışlıkla oldu...özür dilerim lütfen bunu iletirmisin silvermage diye.... ama adam da şunu bilmek istiyordu... "burada spam mı yapılıyor" diye geldi :) yapılmadığına da ikna oldu.....
    6) Olayın çok değil, bir gece öncesine dönersek 5 kişinin içerisinde 2 tane adam vardı seni hafiften avutmaya çalışan. tarzlar farklı olabilir belki ama bu normaldir.
    7) Domates isimli kişiyle uzaktan yakından alakam yok sadece diğer arkadaş bana infosuna bakmam gerektiğini söylediği...bakıp monitör dışından güldüm sadece....nedir yani...komikti...
    8) Anlamadığım ise şu.... ortamın güzelliği... ya dün millet bayanların yanında sünnet muhabbeti çeviriyodu.... bu mu güzel ortam sana göre????????
    9) Alın bakalım size bir diyalog olaydan sonra:
    <karete>Ben çıkıyorum
    <silvermage>bye karete
    <karete>sinek mi vızıldadı?
    <silvermage> :)
    <karete>silvermage, seni umursamıyorum diyorum farkında mısın? daha ne yapmam gerek?

Başkasının yorumu ne olurdu bilmiyorum ama ben sadece güldüm...komikti çünkü :)

10) artık yeter arkadaşlar... ben hafiften sıkılmaya başladım....agresyona da daha uzağım ama şimdilik yapmayacağım.... konuyu kendi içimde kapattım....sorunum kalmadı..sadece bana lamervari yapılacak olan atraksiyonlara (mail bombing, cracking whatever.....) cevap vereceğim...

Sevgiler, saygılar
    Cem GÜLER
  • karete • 30 Temmuz 2004 14:07 • #565236
    valla sohbetin log larını kayıt etmiyoruz sadece çıkarken aklıma geldi bi bölümünü kopyala yapıştır yaptım istiyosan buraya koyıyım ya da sana mesaj olarak yollıyım ama bu sace çok azı bundan emin ol
  • divinemusic • 30 Temmuz 2004 14:09 • #565237
    Sayın Garaj Yetkilileri

Sohbet, Chat, Icq dediniz küfürden rahatsız olursanız çıkarsınız dediniz. Peki GRJ daki domates nicki şahsın profilinde yazanları okumadınız mı? Offical GaRaJ Adminleri?
  • karete • 30 Temmuz 2004 14:11 • #565238
    evet umursamadığım bölümleri güzel koymuşsun bende sokak dilini kullanırım ama kimseyle konuşurken küfür etmem kardeşim gel gerçek hayatta bana küfür etsene hatta bana etme bi muhabbette et bende bi bölüm koyuyorum sizde bunu okuyun bakalım [03:43] <Silvermage> iidir de anacım....yarrak ister misin diye de sorulmaz be .... bu sadece çok azıdır bunu unutma
  • Ktulu • 30 Temmuz 2004 14:12 • #565239
    Domates nickli kişi burayı resmen ...... falan sanmış. Onu daha önceden de görmüştüm ben.

Chat odasında küfürü önleme gibi birşeyi ancak burada takılan insanlar düzeltebilir. İnsanlar bu olaylara karşı duyarsızlar... Herşey bundan kaynaklanıyor. Size geçen gün yaşadığım bir olayı anlatayım:

Chat odasına girdim ve Allah'ın selamını veriyorum, kimse almıyor. Bu arada küfürler havada uçuşuyor... Odada da yaklaşık 20 kişi var. Ama kimse o kavga eden 2 kişi haricinde sesini çıkarmıyor. Kavga eden elemanlardan birini de tanıyorum yani.. O sırada oda da op da yok.... Neyse ben rahatsız oldum ve küfür eden elemanlardan tanımadığımı özele çektim. Dedim "kardeşim hayrola n'oldu da arkadaş sana bişey mi yaptı?" Ama gayet güzel bir dille. Aynı anda diğer arkadaşın da özeline geldim ve ona da niye böyle şeyler yaptıklarını sordum. Yani ikisini de özelden oyaladım biraz. Böyle kibar da konuşunca olay hemen çözüldü. Diğer arkadaşın da bir sorusu sonrasında bu olaylar çıkmış, arkadaşa sorunun cevabını da verdim. Bundan sonra da 1 satır bile küfürleşme olmadı.

Yani sorun odada küfür edenlerde aslında ama, onları ayırmadan bakıp izleyenler de bence onlardan daha suçlular. Halbuki herkes özelden bu arkaddaşları oyalasa veya olayı yatıştırmaya çalışsalar böyle birşey kalmayacak.

Ama karete, senin anlattığın olayı başkalarından farklı şekillerde duydum. Ben o insanların küfür edeceğini veya saygısızca davranacaklarını düşünemiyorum. İki taraftan biri haklı olacak diye birşey de yok... Bence bu konuyu aranızda çözmelisiniz...
  • Silvermage • 30 Temmuz 2004 14:12 • #565240
    düzeltme:
    ben orada başkasının ettiği cümlenin bozukluğunu tasvir ediyordum.... gayet açık değil mi?
  • karete • 30 Temmuz 2004 14:15 • #565241
    neyin düzeltmesini yaptın be kardeşim daha önce ettiğin küfürlerin mi??
  • Silvermage • 30 Temmuz 2004 14:16 • #565242
    sidik yarıştırmayacağım....
  • DeliManyak • 30 Temmuz 2004 14:17 • #565243
    BENDE BI ARA KARETEYLE BOYLE BIR DIYALOGA GIRMISTIM AMA BEN BU SEKILDE KUFURLU KONUSMAMISTIM SADECE ACIK SOZLU OLMUSTUM OKADAR ABARTMADIM....INSANLARIN RAHAT DAVRANMASINDAN YANAYIM AMA BAHSEDILEN KADAR DEGIL TABIKI BU KONUDA RAHATLIKTAN YANA OLSAMDA BOLE RAHATSIZ EDICI YAZILARI KINAYARAK KARETEYE DESTEK VERIYORUM BIZIM OZGURLIGUMUZ BASKASININ OZGURLUGUYLE SINIRLI EN GERCEK OLAN SEY BU.....O KISIYE OP VERILMESI KONUNUN COK AYRI BIR DENSİZ YÜZÜ......