Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

GaRaJ'da Yenilikler

• metaligirl • 17 Aralık 2004 18:25 • #566502
    GaRaJ'da Yenilikler :: GRJ chat yeniden açıldı !

ya bekçim iyi düşünmüşsün de kopukluk olur ya eski ortam sağlanamaz... düşünsene sadece o koloninin üyeleri girebilir... ya da şöyle bişey yapalım: bi arkadaş koloni açsın... eskiden sohbeti çok sık kullananlar gelip üye olsun.... öyle de olabilir....
  • thriller • 17 Aralık 2004 18:59 • #566504

vayy thriller ı ezmek ha....

yok bekçi bunu kimse kullanmaz bence..kimse de anlamaz..koloni moloni..kapa bence..ve artık açsan şu sohbeti...

aaaaa ne kadar şımarık bi site ya...üyeleri yalvarıyo sohbeti açın diye oralı bile olunmuyo..grev yaparız yemin ediyorum :))))
  • A Dead Castle • 18 Aralık 2004 01:12 • #566505

bence sohbet felan açılmasın zamanında ne kadar dengesiz olay yaşandı emin olun salakça polemikler küfürler felan gereksiz bence burası 'muzik birimi' milet ne kadar sohbete meraklısı aa boşverin forumda takılın illa selam tanışalım naber nasılsın arkadaş olalımmı ıyyk neyse ben ne diyecektim yaa heh

bekçi amca bence mesajlarda cevapla butonunu kaldırma arkadaşın teki sadece eşimden dostumdan mesaj alayım demiş bana bişi sormuş haliyle eş dost listesinde değilim sadece infomdan yazan bişi için bişi sormuş ama tam cevapla dicem höö dumur oldum cevapla linki yok taaam help me bekçi diye bağırcaktımki yeni kurallar aklıma geldi bence nasıl yapcaksın bilmiyorum ama eğer bu seçeneği aktif olan arkadaşlar mesaj attımı onu cevaplama yetkisi olsun derim sonuçta cevaplıcak eleman ona mesaj atmıyor cevap hakkını kullanıyor
  • Smarty • 18 Aralık 2004 18:12 • #566507
    GaRaJ'da Yenilikler :: Online üyeler

Akıllıca ;)
  • BoSs • 19 Aralık 2004 02:53 • #566510

Bekçi Sen Kendini Galiba Artist Moduna Aldın Puahaha
    Basın Toplantısını Hangi Kanalda Yapçan İzleyelim. . .
    Muhahaahaaa
  • cyco130 • 19 Aralık 2004 20:07 • #566511
    Koloniler

Acaba bu koloni kalabalığı konusunda bir şey yapılabilir mi? Çünkü bu haliyle pek amacına ulaşamıyor gibi.
    Benim önerim kolonilerin kuruluşundan itibaren bir deneme süresi olması. Bu sürenin sonunda belli bir kullanıcı sayısına, ya da ne bileyim, belli bir etkinlik düzeyine erişemeyen koloniler kapatılsın.
    Kolay gelsin...
  • sedamerve • 19 Aralık 2004 21:18 • #566512
    peki garaj bekçisi ama bari 500 harflik yapsaydınız 255 il hiçbir şey ifade edilmiyoki lütfen biraz arttırın
  • GaRaJ Bekçisi • 20 Aralık 2004 09:59 • #566513
    Koloniler

90 gün boyunca aktivite gözlenmeyen koloniler silinmekte şu anda. Deneme süresi de iyi bir fikir gibi fakat o etkinlik düzeyini tespit etmek zor iş...
  • Yiaa • 20 Aralık 2004 22:21 • #566514
    İnfoda kısıtlanmak istemiyorum zaten çevreden yeteri kadar kısıtlanıyoruz bari infomuzda özgür olalım. 255 karaktere sığdıramıyorum kendimi. 255 karakter tribide zaten Win95'le çıktı =) gerçi ms-dos'ta daha azdı =) olsun =) yükseltiniz lüften =)
  • Ktulu • 23 Aralık 2004 13:31 • #566531
    Avatar ve 255 karakter sınırlandırması hakkında...

Şimdi karakter sınırlandırmasını istemeyen ve avatar isteyen arkadaşlara bir açıklama yapayım. Neden bunun yapılmadığını ya da yapılınca neler olacağını açıklayacak:

255 karakter olayı bir değişkenin alabileceği max. değer bu info olayında. Yani info.text dersek bu değişkene, buraya en fazla 255 karakterlik bilgi yazabiliosun. Bekçi bunu bir üst değerden bi değişkenle yapsaydı 32.000 karakter olucaktı max. Tabii veritabanı da senin 32000 karakter doldurup doldurmadığına bakmaksızın senin infonda boş olan yerlere "null" değerini doldurur. Yani veritabanında gereksiz yere onbinlerce bayt ziyan olur. Bekçinin amacı veritabanını gereksiz yere şişirmemek, böylece hem yerden kazanmak hem de sen birisinin nickinin üzerine tıkladığında yaptığın SQL sorgulamasının zamanını azaltmak. Sen adamın nickinin üzerine tıkladığında 100 MB'lık bir veritabanının taranması var bir de 1 GB'lık bir veritabanınn taranması var...

Avatar (yani resim) ekleme konusu da buna yakın bi mantıktan dolayı uygulanmıyor kanaatimce. Resimler veritabanında tutulmaz ama resimlerin kayıt yolları veritabanında tutulur. Bu da hard diskte bir yer işgalidir sonuçta. Ama resimlerin kapladığı yer daha da büyük olacaktır tabii ki.. Her kullanıcının 100 KB boyutunda bir resim ekleyebildiğini düşünürsen:

100 KB X 16.000 = 1.600.000 KB

yapar. Bu da yaklaşık 1.5 GB'lık resim arşivi demektir. Yani bekçinin hosting için 1.5 GB'lık daha ek ücret ödemesi :)))

Ayrıca bu resimlere de sürekli bakıldığından garajın zaten şu anki kullanıcılarına yetmeyen bandwith'i iyice yükü kaldıramaz olacaktır. Tabii bekçi bunun için de ekstra para ödemezse :)))

Yani her şey paraya bakıyor. :) Ayrıca her infoya tıkladığınızda resimlerin açılma süresini de hesaba katmak gerekir. Emin olun bundan da birçok kişi şikayet edecektir böyle kalabalık bir yerde. Hele ki forumlarda herkesin avatarı gösterilirse siteye aynı anda anda en fazla 20 kişi girebilecek kadar bir bandwidth'imiz kalır :))