Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

KAFAYI SIYIRIYODUM:(garaj sizin için ne ifade ediyo?

• AYŞA • 24 Şubat 2005 14:44 • #567101
    sabah kalktım büyük bi iştahla geçtim pc nin karşına daha kahvaltı bile yapmamışım.internet giriş sayfam garaj olduğu için TIKLADIM..
    TIKLADIM
    TIKLADIM
    yok açılmıyo.."anaaaa "dedim "ne oluyo be?"bi tutuştum sormayın.garaj benim için ne kadar da önemliymiş.içim yandı ya..arada bi gelip gidiyo garaj..gözünü seviyim gitme:(kalpten gidiyodum ya..

kıssadan hisse:garaj benim bi bağımlılığım sizin için ne peki?
  • marylin • 24 Şubat 2005 15:17 • #567102
    kız arkadaş aramaya gelmeyenler için hayatın bir parçası gibi.

dipnot:donuk türkishmetal
  • Ktulu • 25 Şubat 2005 09:59 • #567104
    Erkek arkadaş aramaya gelmeyenler için de hayatın bir parçası gibi

dipnot: metaligirl
  • divinemusic • 25 Şubat 2005 10:36 • #567105
    GaRaJ ı site olarak değil de (zaten bir lafımız olamaz) üye profili bakımından incelediğimde gerçekten, ülkedeki lümpen veya özenti insanların bir portresini görüyorum. İlk beş kolonide Rasmus fırtınası esiyor nedense?! Müzik bu mudur, popülerlik midir yoksa şekilcilik midir ben bile anlamadım doğrusu?! Bir insan bu tür müziklerle kendini nasıl ifade edip, dinlerken ruhunu nasıl bir kalıba sokabilir onu da anlamıyorum. Üye nicklerine bakıyorum, hemen yazayım;

erasmus
    grilrasmus
    therasmus
    rasmuskızı
    rasmus17
    rasmuscurasmuseren
    rasmusgirl
    rasmuskolik
    rasmusmaniac
    rasmusmanyağı
    rAsMuSsSs
    rasmus_cocugu
    rasmus_manyaq
    shadowgirl
    ...

yazmışken bir de MVÖ fanları var onları da yazayım;

morveötesi
    mor
    haruna_aşıkkız
    mor_ve _ötesi
    Mor ve Öbürü
    mvö
    morvedelisi
    merveötesi

ve daha çok var. Tüm bu üyelikler Mor ve Ötesi nin ve Rasmus un popüleritesi üst düzeyde olan albumlerinden sonra alınmış. Neden daha önceki albumlerinde alınmamış bu nickler? Ben de Mor ve Ötesi dinliyorum ilk albumlerinden beri..! Ancak dinlediğim grup sadece MVÖ olmadığı için! sadece dinlemekle yetindim. Mor ve Ötesi ne asla taş atmıyorum, yanlış da anlaşılmasın ancak bu kafalar, bu müzik görüşleri ne zaman değişecek merakla beklemekteyim.
  • Yiaa • 25 Şubat 2005 11:04 • #567106
    Bunu her seferinde söyledim. Kendi idol olmayan herkes özentidir. Bende bi özentiyim..
    Yasamak
    istemem
    artık
    aranızda

Kendisi rahmetli Yavuz Çetin'in Satılık isimli albümünden bir şarkı oluyor. 3,5 - 4 senedir bu nicki kullanıyorum. normalde Yasamak_istemem_artik_aranizda olarak kullanırdım ama arkadaşlar kısalttılar uzun diye. Yiaa kaldım bende. Ama özentiyim...
  • Ktulu • 25 Şubat 2005 11:15 • #567107
    Kolayı var abi sen de onları görmezden gel..

gerçi her şekilde insanların gelişmesini ve faydalı bilgiye ulaşmasını engelliyo bu tipler orda haklısın...

En aktif kolonilere giriyosun 2 tane rasmus kolonisi.. Amaçları da aynı rasmus hakkında konuşmak.. Ama nedense ikisi birden en aktiflerde. Birinde 1000 küsür mesaj var.. Nası olduysa artık?

Bu yüzden diyelim siteye yeni bir baterist giriyor, muhtemelen koloni isstemini kullanmayı bilmediğinden davulcular hakkında bir koloni bulamıyor ve "bu ne biçim site yaaa çocluk çocuk kaynıyo" diyip çıkıp gidebiliyor.

Bence bunu engellemenin en güzel yolu müzik forumunu iyi kullanmak. Haberler ve makaleler kısmına kolay göze çarpan ve zellikle u yaş kitlesini bilgilendirecek yazılar post etmek.

Özellikle müzik forumunda insanlar, diğer insanların da tarzlarını öğrendiklerinde dünyanın sadece rasmus veya mvö'den ibaret oladığını anlayıp gereksiz fanatiklikten ve zamanı boşa harcamadan vazgeeceklerdir diye umuyorum. Aslında bazı rneklerini de görmüyo değiliz... Garaja ilk geldiği sıralarda fanatik KoRn'cu olan birisi zamanla metalin tüm varyasyonlarını dinleyebilir hale geliyor.

Aynı şekilde kendimi de örnek verebilirim. Buraya gelmeden önce tarzım buraya geldiğimden sonrakine göre daha kısıtlıydı ama burdaki arkadaşların önerileri,tavsiyeleri ayesinde olsun, gittikleri mekanlarda dinlediğim müzikler olsun müzikal açıdan bana çok faydalı oldu.

Neyse sonuç olarak bu insanları düzelticek olan yine bizleriz. Benim MSN'imdeki 99 kişiden en az 20'si eskiden Korn, LP, veya acaip punk gruplarını dinlerlerken şu anda heavy'den prograssive'e kadar geniş bir yelpazedeki tüm grupları ve tarzları dinliyorlar.

Artık ellerinden tutmanın zamanı geldi bu arkadaşların :)

• Affedilmeyen • 25 Şubat 2005 11:23 • #567108
    özenti olmak değil sorun.
    sorun özendiği gibi olmayanları adam yerine koymayan zihniyetdir.
  • marylin • 25 Şubat 2005 15:10 • #567109
    bir fikrim var.herkese uymayabilir.bundan sonra üyelik için herkesten belli bir para alınsın.misal aylık üyelik isteyenler o ay için 5 milyon versin.yıllık üyelik isteyenler daha fazla para versin.böylece geyik için siteye gelenlere karşı bir önlem alınmış olunur.garaj müdavimleride rahat etmiş olur.
  • Affedilmeyen • 25 Şubat 2005 15:50 • #567110
    Bir nevi paran kadar konuş olayı yani :))
  • marylin • 25 Şubat 2005 16:01 • #567111
    eksılınt poyint :) sadece bir fikir.rahat ederiz be abim.beni kız sanıp işkence çektiren bir sürü adam var.yaşları 16 dan başlıyor 26 ya kadar çıkıyor :)