Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

mp3

• cleantoneman • 3 Nisan 2005 09:43 • #567598
    arkadaslar bence bu garaj ın en onemlı eksıklıgı bır cogumuz dıger sıtelerden mp3 cekmekteyız ve neden bız de yapmayalım aynı soz/nota dakı gıbı mp3 ekleyıp bu bolumden yararlanırım .......bence bu onemlı problem bunu bekcıye ulastırmak gerekır....
    dusuncelerınız neler???
  • GaRaJ Bekçisi • 3 Nisan 2005 11:48 • #567601
    Mp3 veya herhangi başka bir formatta internette telif sahibinin hakkı gaspedilerek dağıtılabilen tüm müzik yayınları dünya çapındaki müzik endüstrisini yavaş yavaş öldürmektedir. Şimdiye kadar oluşmuş sistem, hiç bir şekilde bu tip bir dağıtım düşünülerek planlanmadığı için bu kanalla hayatını sürdüren ve sektöre emek veren insanların çekilmesine zemin sağlamaktadır.

GRJ'ın en baştan beri kendince kurduğu etik böyle bir çöküşü destekleyecek bir oluşum değildir. Bu tip içerik sağlayan sitelerinin kendi kuyularını kazdıkları ve kalıcı olmakla ilgili hiç bir amaca hizmet etmedikleri de kişisel fikrimdir.

Önümüzdeki günlerde sitede yayınlanacak ses kayıtları olacak, ama bunlar hiç bir zaman çalınmış eserler olmayacak. "Bu dosyalar sitede deneme amaçlı yayınlanmaktadır. Gerçekten tüketmek için, orjinal kopya satın alınız" geyiğine girilmesi de kesinlikle düşünülmemektedir.

GRJ bir içerik ve topluluk sitesidir. Çalıntı mallar sergisi değildir.

"cleantoneman" yazdıklarımı lütfen kişisel alma. Açtığın konuyu fırsat bilerek, çok belirtilen bu isteğe karşı tutumumuzu açıklamak istedim

Görüşmek üzere
  • düşyılmaz • 3 Nisan 2005 13:03 • #567604
    öyel siteler var,
    ben mesela oralara coğunlukla sadece aradığım sarkıyı türküyü almaya giriyorum
    bekçinin söyledikleri dışında,
    bir de burdan mp3 alabilirsek,
    zaten ne oldugu,buraya niye geldiği,ne yaptıgı belli olmayan üyeler artacaktır.
    zibidisindin,fesatına daha bir cokluk olacaktır.

*nerde çokluk, orda . . . .*
  • karete • 3 Nisan 2005 13:25 • #567605
    zaten ne oldugu,buraya niye geldiği,ne yaptıgı belli olmayan üyeler artacaktır.
    zibidisindin,fesatına daha bir cokluk olacaktır.
    eğer amator grupların olursa pek sanmam o tiplerin geleceğini o tipler bence garajın gösterişine geliyor genelde ama bende isterdim sitemin gösterişli olmasını
  • düşyılmaz • 3 Nisan 2005 18:33 • #567606
    gösterişli şeylerin desteği,dayanağı,güvencesi gibi önlemler,tedbirler
    bunları uygulamay zaman
    bunları uygulayacak insan
    ve öncelikle bunları uygulatmayı gerektirmeyecek bir toplulul olsak neyse ama..
    ortalık karışıyor hep.
    ...
    o tiplerden biri geliyor,
    iki gün iki yazıyor foruma, sonra falafoş :)
  • cleantoneman • 9 Nisan 2005 14:06 • #567775
    Bekcı cok doru soledın gercekten olayın bu yonunden hıc dusunememıstım nese bu ıstegımı gerı cekıyorum ama garaj ın bole amaclı bı sıte olması benı baa mutlu ettı
    herkese iyi calısmalar
  • The PuNKiLLeR • 9 Nisan 2005 21:23 • #567783
    bence sacma biz yapmasak yine baskaları yapacak orijinal Compact Disk alanların hepsi ne ilk olarak sarkıları mp3 formatına cekiyor

The Offspring grubunun da yaptıgı gibi bizde yayınlamalıyız ve unutulmamalıdır ki offspring in internetten kendi sitelerinden yayınladıkları ilk album bile 9 milyon sattı hatta daha da reklam oldu
  • thriller • 9 Nisan 2005 21:44 • #567784
    bence sacma biz yapmasak yine baskaları yapacak orijinal Compact Disk alanların hepsi ne ilk olarak sarkıları mp3 formatına cekiyor

hırsızlık bu..............hırsızları korumayın...kişisel olarak ufak tefek işler olabilir..bunu ticari bir hale getirmel ahlaksızlıktır..bunu yapan internet siteside hırsızdır....
  • kickyourazz • 10 Nisan 2005 13:58 • #567794
    konuyla bağlantısı varken sormak isterim...

demo mp3 lerimizi garaja ne zaman yükleme imkanı bulacağız acaba?
  • thriller • 10 Nisan 2005 17:03 • #567797
    konuyla bağlantısı varken sormak isterim...

demo mp3 lerimizi garaja ne zaman yükleme imkanı bulacağız acaba?

gerçek bir demo ise..ve download linki verebilirseniz anasayfadan yayınlanıyor..bekçi ile görüşürün..

küçük dosyalar halinde demo, yani referans intro tarzı bişey olacakmı bilmiyorum..siteye yük biniyor deniyor ama bakalım...