Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

GARAJ halkı sessiz kalmayın katliama

• Affedilmeyen • 13 Nisan 2005 12:27 • #567908
    Kanada'da hükümet destekli gerçekleşen fok avı, hiçbir temel ihtiyacı karşılamaya yönelik değil. Fok kürkü, tamamen lüzumsuz bir lüks tüketim malzemesi. Foklardan alınan et, ülkenin et ihtiyacının %1'i, kazanılan gelir, ülke gelirinin %5'i kadar. Ayrıca bu vahşet kimseye iş imkanı da sağlamıyor. Sadece 200 kişi sezonluk işçi olarak düşük ücretlerle çalışıyor. Katliamdaki tek amaç, fokları istemeyen balıkçıların oylarını kazanmak! "Banane" deme... Dünya, doğa, çevre her gün biraz daha kötüye gidiyor! Aldığımız bu emaneti gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak hepimizin borcu... Tek yapman gereken siteye girip "Take Action" linkine tıklamak ve adını, e-mail adresini ve ülkeni yazarak hazır mesajı Kanada hükümetine göndermek...

http://www.stopthesealhunt.ca
  • sdqantaris • 13 Nisan 2005 12:36 • #567909
    Yazmış olduğun yolla tepkimi dile getirdim. Teşekkür ederim bundan bahsettiğin için burada. Bilmiyordum bböyle bir kampanya olduğunu.

Şunu da eklemek istiyorum ayrıyeten. Kalleş adamlar yahu! Nasıl saçmalıktır bu. İnsan nesli olarak ziyadesiyle zararlı olduğumuzu düşünmeye başladım, işe yaramayız ya. Beşerin mayası çiğ hakikaten. İnsan olabilmekse çok zor.

Hüzün, sinir.

Onur
  • Affedilmeyen • 13 Nisan 2005 12:41 • #567910
    Eliniz değmişken şurayada bi tıklayın

Birleşmiş Milletler'in uygulamaya başlattığı güzel bir sistem.UN'in açlık sitesine gir ve oradaki "Give Free Food" ( Bedava Yemek Ver) butonuna basman birkaç çoçuğun yemek yemesine olanak sağlayacaktır emin ol.Yiyeceğin parasını siteye banner koymuş sponsorlar ödüyor. Günde sadece bir kere bağış yapabiliyorsun. Siteyi başlangıç sayfan yaparak her gün düzenli olarak butona basabilirsin. İnsanlık görevimizdir bu.

http://www.thehungersite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites
  • TurkishMetal • 13 Nisan 2005 14:10 • #567912

yazıda ekledim ama bulamadım yazdığım şeyleri.eğer bebek fok öldürüyorsan bende senin ananı diye başlayan birşeyler yazdım.ehehehe
  • klavyeci • 14 Nisan 2005 23:44 • #567950

Felluce ve Filistin deki katliamlar daha çok acıtıyo içimi...
  • Affedilmeyen • 14 Nisan 2005 23:50 • #567951

evet oradaki katlimlarda kötü..
    onlar içinde yapabileceğimiz birşeyler var ise onuda yapalım.
    en azından şimdilik kafasına vurularak öldürülen foklar ve aç çocuklar için bunları yapalım. elimizden gelen şimdilik sadece bu.
    en azından şu çocuklar için bu verdiğim linki açılış sayfası yapın lütfen.
  • baranthalas • 15 Nisan 2005 00:18 • #567953
    bi otur yerine rahatsızlık gerginlik yaratma dünyayı sen mi kurtarıcaksın
  • Affedilmeyen • 15 Nisan 2005 00:27 • #567954
    :))
  • Ktulu • 15 Nisan 2005 02:18 • #567958
    Greenpeace'e üye olun arkadaşlar

Arkadaşlar ben de bu yazıyı görünce uyanmış oldum biraz ama...

Ben de bi greenpeace üyesiyim. (Aslında cyber-activist yani sanal eylemciyim). Biz de bu tip olaylara karşıyız.

http://www.greenpeace.org/turkey/

Adresinden detaylı bilgiler, Greenpeace'in amacını ve eylemlerini öğrenebilirsiniz.

Fok katliami içinse söyliyebiliceğim tek şey, bunları yapanların "insan" olmadığıdır. TV'de de izlemişsinizdir sanırım. hayvanların peşinden koşup kafalarına sopalarla vurup, kafalarını kırmak suretiyle öldürüyolar derisine zarar gelmesin diye kurşun sıkmıyolar. O masum havyanları bu şekilde katletmek insan işi değil... Amaç ise sadece deriyi kullanmak.

Aynı şekilde Greenpeace'e de üye olursanız buna benzer bir sanal eylem gerçekleştirebilirsiniz. Şu anda Kore'de dünyanın en büyük balina katliamı yapılıyor. Kore hükûmeti de balina eti işleme fabrikası açıyor şu anda. Balina yağından kozmetik malzemeleri yapılıyr ve etini de Kore'liler yiyor. Dünyada balinaların avlanması yasak uluslararası kurallar tarafından. Ancak kazayla avlanan balinalar bu kural dışında kalıyor ki bunlar da rapor edilmek zorunda. Kore'de yapılan bu raporlar da tüm dünya toplamından daha fazla şu anda. Bu fabrikanın yapımının durdurulması ve en önemlisi de balina avlarının sonlandırılması için Greenpeace Cyber-Activist olabilir ve gerekli yerlere mail yoluyla protestonuzu gönderebilirsiniz.

Tepkiniz cevapsız kalmıyor kesinlikle. Bu konuda merak etmeyin.

Daha önceden yaptığımız ir eylemin olumlu etkilerini anında aldık mesela geçen sefer. Japon ordusu dünyada çok önemli türlerin yaşadığı bir mercan resifini doldurup üzerine askeri havalanı yapıcaktı. Japon Ordusu'na ve hükûmetine mail bombardımanında bulunduk ve ertesi günü ordudan oldukça sert bir dille mail aldım. Ancak bikaç gün sonra hükûmet tarafından tepkilerimizin onları sevindirdiğini ve gerekli işlemleri yapmaya başladıklarını belirten bir mail geldi.

Emin olun tepkiniz cevapsız kalmıycaktır. Kimse sesini çıkarmazsa daha çok insan-hayvan-doğa katliamına şahit olucaz.

Bir insanı "insan" yapan şey, insaniyet namına yaptıklarının toplamıdır bence. Bunun için elimizden geleni yapalım. Lütfen.
  • guardofheaven • 15 Nisan 2005 02:26 • #567959
    Greenpeace'e üye olun arkadaşlar

ktulu bey o kadar yazmış bari üye olalım