Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

dejenere türkçe hakkında

• syarar • 10 Temmuz 2006 12:27 • #577102
    IRQ veya MSN ile karıştırmak

Irq ne abi benim bildiğim anakarttaki pci yuvalarıyla ilgili bir terim yeni bir program mı ??
  • rubber soul • 10 Temmuz 2006 13:23 • #577104
    :D
  • CRN_CRN_ME • 10 Temmuz 2006 13:38 • #577106
    mesela benim üyeligim donduruldu bu dejenere olayı yüzünden daha şimdi açıldı :D
  • nalan81 • 11 Temmuz 2006 23:59 • #577178
    Dejenere kelimesi dilimize Fransızca'dan geçmiştir ve artık Türkçe'dir. Her dil başka dillerden etkilenir, bu dilin doğasında olan birşeydir ve olmaması imkansızdır. Türkçe'ye özen göstermek elbette ki çok önemli, fakat sonradan giren kelimeleri hiç kullamayalım dersek pek de birşey konuşamayız sanırım, şöyle ki;

eğer katıksız türkçe konuşacağım diye tutturursanız "hiç bir şey" diyemezsiniz. çünkü "hiç" farsça, "şey" arapçadır." :)

SAYGILAR...
  • rubber soul • 12 Temmuz 2006 00:09 • #577179
    Bence bu yazı gayet açıklayıcı.Artık laf salatasına lüzum yok sanırım.
  • ceyna • 12 Temmuz 2006 04:03 • #577184
    bence de :D
  • __Axl_Rose__ • 12 Temmuz 2006 09:33 • #577191
    Türkçe'ye özen göstermek elbette ki çok önemli, fakat sonradan giren kelimeleri hiç kullamayalım dersek pek de birşey konuşamayız sanırım

kesinlikle katılıyorum, sonradan giren kelimeler dili köreltmez, zenginleştirir.. ancak şunu da unutma, arı ORM, yapı ORM, yan eee, tebeshir, chilek, efet, daw ul.. vs... bunlar kelime değil, türkçe ve türkçe olmayan harflerin bir araya gelerek oluşturduğu manasız sözcük grupları, Türkçe'yi bırak, hiçbir dilde manası yok.. hoş, w ar ingilizede savaş demek ama istisnalar kaideyi bozmaz :))
  • nalan81 • 12 Temmuz 2006 16:11 • #577201
    açıklamaya çalıştığım şey dejenere kelimesinin artık türkçe olduğu,
    arı ORM, yapı ORM, yan eee, tebeshir, chilek, efet, daw ul..
    bunlar ise dejenerasyona uğramış kelimeler
    anlattığım şeyle pek alakalı değil
  • hell yeah • 13 Temmuz 2006 22:48 • #577345
    kardeşim burda bu başlığı açmak saçma unutmayım netteyiz burda yazışmmalarımızın çoğu geyik maksatlı ve burda mesela ben şirinlik olsun diye sevdiğimden bazı harfleri ters çeviriyon ben normalde resmi dairede çalışıyorum ve hergün bakanlığa ya da valiliğe resmi yazı yazan biriyim ordada net dilini ya da günlük yaşamda bu dili kullanmıyorum heralde siz gelmişsiniz nette dejenere olayına kafayı takmışsınız bi tuhafsınız ya şurda 2 kelimeyi yanyana koyup konuşmayı bilemeyen adam bile belki burda destan yazabiliyo adı üstünde net kardeşim net ..
  • rubber soul • 13 Temmuz 2006 22:54 • #577346
    Kuralla çok açık sevgili hell yeah...kurallara uymazsanız mesajlarınız silinir maalesef.Geyik yapmak,dejenere türkçe kullanmak mesajlarınızın silinmesi için bir nedendir...GaRaJ chat kutusu değildir karıştırmayınız.