Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bi şey yapmalı

• -jackal_musty- • 4 Ağustos 2006 16:02 • #578947
    Bir Fikrim Var !!!++++

mektup etkiledi..fakat sanrm daha fazla konuşursak burda bekçi sorun yaratabilir..ya da müdürler..
  • kare-te • 4 Ağustos 2006 16:04 • #578949
    popüler kültürün zararı yoktur diye düşünüyorum =)
  • Necrophilliac • 4 Ağustos 2006 17:34 • #578958
    Yardım göndermek açıkçası gerçekten güzel bir fikir.Ama şöyle bir sorun var;

Yardım toplasakta ihtiyaç sahiplerine ulaşacak mı?Yani;

1-İsrail, yardımın şehre girmesine izin verecek mi?Daha önce şehir'deki Türkleri kurtarmak için gönderilen bir deniz otobüsüne uyarı ateşi açılmıştı.Daha sonra şehre girilsede tıbbi malzemeye şüphesiz zarar verecektir bu.

2-İnsanların eline verilemez bu yardım.Lübnan'da bir kurumun yardımı gerek dağıtım için.Gönderdiğimiz yardımlar, bu kurumlarca hakkı verilerek dağıtılacak mı?

Biraz karamsar yaklaştım, ama yardım toplamak, dağıtımı da düşünmeyi gerektiriyor.
  • rubber soul • 4 Ağustos 2006 17:38 • #578959
    Garaj ahalisinin yapabileceği en önemli ve belkide tek şey; konser düzenlemek ya da buna ön ayak olmak olur...müzik ise bizim işimiz, bununla ilgili bir organizasyon olabilir.
  • Holy_Bastard • 4 Ağustos 2006 18:39 • #578961
    Ya ne demek garaj ahalisi kendi başına sesini yükseltemez? Niye yani? Sebep ne? Bizden ciddi iş çıkmaz mı?

Mitinge adam toplamak için mi karşı çıkıyorsun garaj'ın birleşmesine , anlamadım ben...
  • You • 4 Ağustos 2006 18:42 • #578962
    Garaj ahalisinin amacı eğer savaşı protesto etmekse bunu tek başına değil diğer kitlelerle birlikte yapması daha güçlü bir sonuç doğurabilir. Garaj türkiye halkının geleceği için mi yapacak bu etkinliği, yoksa garaj adında bir site üyeleri etkinlik düzenledi densin diye mi? Mantıklı düşünün popülistçe bakmayın olaya.
  • Holy_Bastard • 4 Ağustos 2006 18:49 • #578963
    Garaj türkiye halkının geleceği için yapmayacak bunu. 'Türkiye'den yardım çıktı bakın' veya 'Aha GARAJ yardım etti' densin diye de yapmayacak. İnsanlığını hala kaybetmemiş olanlar , oradaki kardeşlerimiz için yapacak.
  • You • 4 Ağustos 2006 18:57 • #578964
    Evet bunun içini doldururmusun? Oradaki kardeşlerimiz neden bu durumdalar? Kimler, bunu neden yapıyorlar?Bişeyler yapmak istemek çok güzel. Ben de diyorum ki bir miting değil bu bahsettiğim, eylülün ilk haftası kadıköy meydanında festival düzenlenecek. Bulutsuzluk,özelmi,moğollar, mor ve ötesi gibi gruplar çıkacak. Çok istiyorsan burada ön grup olarak çıkarsın ve zaten var olan zaten aynı ortak noktada buluşmuş çok daha geniş bir kitleyle hareket etmiş olursun. Demek istediğimi anlatabiliyormuyum? Ayrıca miting seni neden bu kadar korkutuyor? Miting demokratik bir haktır. Tercihin nedir peki? Garaj ahalisini toplayıp ta mı bişeyler yapmak, yoksa büyk bir emperyalist saldırganlığa karşı ortak çıkarlar doğrultusunda bunu için mücadele eden bir platformda birleşmek midir? Garaj ahalisi toplanmasın demiyorum yanlış ta anlama, böyle bir şey olursa birlikte hareketler daha kalıcı çözümlere sebep olur.
  • rubber soul • 4 Ağustos 2006 19:43 • #578965
    Bakın You artık fazlaca siyaset kokuyor yorumlarınız ve buna izin veremem..Ortada bir savaş var evet,ama savaş ve politika GaRaJ ın konuları arasında ancak müzikle bağlantısı olduğu sürece olabilir.Dediklerinizde haksızsınız demiyorum ama burası maalesef yeri değil.Müziğe ve müzikle yapacaklarımıza dönsek fena olmaz.
  • -jackal_musty- • 4 Ağustos 2006 19:56 • #578966
    Bi şey yapmalı!! evet yapmalı!!

garajda onca grup gözüküyor..aktif olanlarda bol...o zaman toplanıp garaj adı altında olsun ve ya olmasın...yardım amaçlı konser verilsin para toplansın..ve gerçekten ihtiyacı olanların eline geçebileceği bi kuruma bağışlansın.. ne güzel olur...

böyle bişey başarabilirsek ne mutlu bize.hem sevdiğimiz müziğimizle bi şekilde yardım etmiş oluruz..

saygı
    lar...

::..MuStY