Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

içinde sanatçı adı,girl, boy, kız,rocker..vs. geçen nickler yasaklansın!

• kkurt • 12 Ağustos 2006 00:02 • #579425
    bütün ingilizce rumuzlar yasaklansın

kkurt ne demek peki?Türkçe mi?

evet. kubilay kültigin vs gibi isimlerden biri olur kendisi. ahmet mehmet gibi arapça bile değildir.
  • beklicem321 • 12 Ağustos 2006 00:05 • #579426

bravo.. şak şak şak :P
  • lena avrıl • 12 Ağustos 2006 00:05 • #579427

manevi duygularımız güçleniyor
  • Necrophilliac • 12 Ağustos 2006 00:05 • #579428

Tamam coşmayalım.. Millet dediysek, o kadar geçmişe gitmeye gerek yok.. Kaldı ki günümüz Türkiye'sinde Arapça kökenli kelimeler kullanılıyor..Arapça değil.. Ve Öztürkçe'de kullanılmıyor..
  • kkurt • 12 Ağustos 2006 00:11 • #579430

Tamam coşmayalım.. Millet dediysek, o kadar geçmişe gitmeye gerek yok.. Kaldı ki günümüz Türkiye'sinde Arapça kökenli kelimeler kullanılıyor..Arapça değil.. Ve Öztürkçe'de kullanılmıyor..

bu öteki milletlerin dili özentiliği genetik birşey herhalde. eskiden de arapça ve farsçayı pek severlermiş, sonra bir ara fransız hayranları türemiş, şimdi de ingilizce.
  • kkurt • 12 Ağustos 2006 00:11 • #579431

manevi duygularımız güçleniyor

iyi hoş tabi.. ama saksı çalışmadığı sürece hiçbir işe yaramaz.
  • rubber soul • 12 Ağustos 2006 00:22 • #579432

GRJ da böyle bir uygulama olacağına inanmıyorsun değilmi ?!gizli geyik yaptığından silmem lazım bu başlığı:))Ama haklısın GRJ'daki nickler için olmasada dil önemli.. en önemli kültürel değerdir.Ama İngilizce başka farsça ya da Arapça başka...bu iki kültürle ortak birçok yanımız var kkurt bu kadar acımasız olma.Etkileşim tarihin gerçeğidir..ister dil olsun ister farklı bir şey.
  • lena avrıl • 12 Ağustos 2006 00:27 • #579433

ya ben bunu başka anlamda dedim ama anlaşılmadı galiba
  • sacredsoul • 12 Ağustos 2006 00:33 • #579435

dostum harikasın.. oktay sinanoğlunun bir kitabındada ingilizcenin hayatımıza nasıl sokulduğunu anlatan ufak bir öykü vardı.. rumuzu bırak ülkede ingilizce diye bir şey kalmasın.. tabelalarımız kurtulsun ingilizceden.. türkiye turkland olmasın.. ama gel gör ki benim nickte ingilizce ne dense kabulum hocam.. tutmayın la beni..
  • rubber soul • 12 Ağustos 2006 00:38 • #579436

Deja vu oldu bu sacred:))