Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Yerleştirmeler

• nalan81 • 9 Eylül 2006 23:12 • #580493
    2 milyon elemanın üniversite kapısına dizmek, sorun burda zaten, dünyanın neresinde var bu trajikomik sahne? Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, liseyi bitirdiklerinde de doğru düzgün işlerde çalışma olanakları olsaydı insanların, bu yığılma ve bu komik sistem de olmazdı.
    Benim gönlüm herkesin boğaziçine gitmesinden yana da değil ayrıca, daha kendi dilinde eğitim vermekten aciz bir okul!
  • rocke_r • 9 Eylül 2006 23:15 • #580494
    ıngılızce evrensel bı dıldır bunu ben degıl tum dunya kabul edıyor konusuyor yanı burda mıllıyetcılık yapmaya gerek yok ogrencının ufkunu acmaya yonelık bu egıtım ogretım ogrencı ıster yararlanır ıster yararlanmaz avrupa ulkesı ıle turkıyeyı karsılastırmanda cok mantıksız neden dersen oranın olanakları ıle turkıyenın olanakları bır degıl 2 mılyon gencı unuv kapısına dıkmektekı amac ne pekı ? bunlar okuyup turkıyeye yararlı olsunlar degılmı madem oyle okuyup gelıstırsınler turkıyeyı o zaman sınava vs de gerek kalmaz ama genc nufus cok ıse sınavsız bı unuversıte egıtımı anlamsız
  • lena avrıl • 9 Eylül 2006 23:19 • #580495
    genc nufus cok ıse sınavsız bı unuversıte egıtımı anlamsız

katılıyorum hala da durmuyolar:@üniveristeyi bitirince iş bulma stresi hazırlanırken sınav kaygıs hayat yaşayamadan gidiyor yani...
  • beklicem321 • 9 Eylül 2006 23:26 • #580496
    "Elbette sesimizi duyuracağız v elbette bir gün bu sistemde çözülecek ve çökecektir."
    bu söylediğimi atladın sanırım..
  • beklicem321 • 9 Eylül 2006 23:30 • #580498
    olanakları hala var.. lise bittikten sonra üniversite zorunlu değil ki.. girmesinler girmeyelim üniversite sınavına.. neden bu kadar kasıyoruzki?
    üzerlerinde aile baskısı olduğu sürece adaylar oxforda bile girmek için o potansiyele mecburen sahip olmak zorundadırlar..
  • nalan81 • 9 Eylül 2006 23:32 • #580500
    ingilizce= evrensellik , gülerim ben buna.
    Bana ingilizce eğitim yapılan ülke ismi söyler misin bir tane? ve gelişmiş ülkeler dedim ben avrupa ülkeleri demedim, bu Japonya'da olabilir mesela ve gelişmiş ülkelerin olanaklarına bu sistemle ulaşılamayacağı da aşikar.

Şuraya bir gözat istersen;
    http://www.sinanoglu.net/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=21
  • rocke_r • 9 Eylül 2006 23:35 • #580501
    at avrat sılah dıyenlerdensın sen ben senle neyı tartsıyım bı pırınc sepetındekı tastan farkın yok neden dıycen ıngılızcenın evrensel oldugunu tum dunya kabul edıyor cunkı tum dunya
  • nalan81 • 9 Eylül 2006 23:47 • #580502
    Dünyanın hiçbir yerinde ingilizce eğitim veren bir ülke bulamazsın(sömürgeler hariç).Bu bir.
    Örneğin Avusturya'daki okullarda tenefüste dahi Almancadan farklı bir dilde konuşmak okuldan atılman için yeterli bir sebeptir. Bu iki.
    Ben ingilizce öğrenimine değil öğretiliş tarzına karşıyım ve hala bana somut bir örnek vermiyorsun bahsettiğin dünyayla ilgili. Bu da üç.
  • nalan81 • 9 Eylül 2006 23:48 • #580503
    Sanırım öyle olmuş :)
  • rocke_r • 9 Eylül 2006 23:49 • #580504
    heyacan yapma :) tamam dıyeceklerım bu kadar konu uzamasın nasıl olsa mudur mesajlarımızı sılecek cok ıstersen garmesten devam edebılırız...