Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Bu Nasıl Olur ? Nedir ? Yenilirmi ? Dövülürmü? Sabahamı Bırakılır ?

• NeGüZeL_İsTnbL • 11 Ocak 2007 00:31 • #583277
    rubber tepeler yoksa aman boşver zaten foruma yazdığım mesajların %80i silinmelikti ve silindi yormayalım arkadaşı salla gitsin..
  • EdiP • 11 Ocak 2007 11:33 • #583278
    Gothic Punk denileni geçen gün yine Garaj'da bir yerde çok güzel açıkladı biri. Emin değilim ama nerede olduğuna. Taksim'de dolaşan boyları 1.50-1.60 arası değişen siyah giyinip saçlarını siyaha boyatan ve üstlerinde mutlaka damalı birşeyler olan insanlar.. Bazısı kravatta takar. Çok cool(!)durlar.

Konu dışı olacak ama birşey soracağım.. Şimdi gothic diyoruz. Benim bildiğim Moonspell gothic yapıyordu(umarım yanlış bilmiyorumdur). Şimdi de Anathema gothic piyasasının önde gelen ismi sanırsam.

Şimdi Moonspell ile anathema'yı karşılaştırdığımızda dağlar kadar fark var.(Irreligious albümü-anathema şarkılarının çoğu) ikisi gothic türün farklı dalları mı? Niye aralarında bu kadar fark var? Yoksa fark yokta bana mı öyle geliyor? Biri beni bilgilendirirse gerçekten çok sevinirim.

edip
  • beklicem321 • 11 Ocak 2007 12:55 • #583279
    Gothic mi olucaksin?
    En basta müzikten baslamalisin.Etrafta duran tüm gruplari, tüm sarkilarini ezbere bileceksin.Sonra az bilenenlere geçeceksin.
    Anti-Tikky olman gerek! Tikky gördügüne yüzüne tükereceksin.Mumkunse giydiklerin siyah olucak. Yirtacaksin file çoraplarini, kopkoyu siyah bir makyaj yapacaksin.Somurtacaksin hep! Gulersen eger iki saniye içinde tekrar somurtacaksin.Unutma! hayat bok, sen boksun, herkes bok, gülmek yok.
    Internetin olucak.Vampirefreaks'e üye olacaksin, doldurucaksin "Insanlardan nefret ediyorum" demeyi de unutma.Bir de msn adresin olucak.Nick'ine, kisisel iletine alabildigine karamsar seyler yazacaksin ve ingilizce olucak.Bunu da unutma.
    Eger messenger, vampirefreaks (yonja da olabilir bak simdi geldi aklima!!!) üyeliklerini aldiysan bir de resmin olucak gothic gothic.. Makineyi üstte tutacak ters ters bakacaksin.Çektin mi? Harika.Goth olma yolunda hizla ilerliyorsun.
    Bunlari; yapinca, dogal olarak çevrende olmaya baslayacak.Onlarla alemin en kral yerlerine gideceksin, konusacaginiz en büyük konu gruplardir ki zaten bastan hallettin bunu dimi? Yirttin gotikim benim ve bir de samimi oldugun herkese kanka diyeceksin.Sokakta görüp tanimasan, seni arasa "Gel takilalim" derse, adini bile hatirlamasan "Oo kanka naber?" diyeceksin!
    Kankalarinla özlesmen gerekecek.Sigara içerlerse bakacaksin ki sende içiyorsun.Alkolse her gece alacaksin.Derslerin kötü olmali, ailenle aran bozuk olmali.Varsa yoksa müzik ve kankalar.
    Bunlari; yaptiktan sonra, artik sende "çok moda olan 'gothic'" özentisi olabilirsin!
    Dikkat:Bu tip insanları; sokaklarda görebilirsiniz.Çogu ozel okula gidiyordur, para boldur.
    Peki gerçek gothic severlerle, özentileri nasil ayiracaksiniz?
    Özenti her yerde özentidir.Zekası dusuktür, mantikli degildir, hayat görüsü yoktur ya da zirvadir.Özentiye tek laf edersiniz, tek bir elestiricik yaparsaniz, o size 10-20 kat laf eder.Dedim ya zekasi dusuktur.Kolayca anlasilir.Resmen "Ben burdayim" diye bagirir.Hizlica uzaklasin oradan! Caninizi kurtarin! Ozentiler gun geçtikçe bagisiklik kazanmaktadir.Taklit yetenekleri o kadar gelismistir ki, yaninizdakinin özenti oldugunu uzun bir zaman sonrasinda anlamaya basliyorsunuz.O yuzden uyariyorum.O sizi taklit etmeye baslamadan, kacin!

<<ALINTIDIR>>

bu mu? :)
  • EdiP • 11 Ocak 2007 13:01 • #583280
    Makineyi üstte tutacak ters ters bakacaksin.

Bu cümle özetlemiş herşeyi =)
  • ajiba • 25 Ocak 2007 15:19 • #583457
    hey yavrum be insanlar "ş" yazmaktan utanır oldu. "düshün", "urash", "arashtır" off off of! bence DÖVÜLÜR!(sabaha bırakılmaz ömrü az küflenir...)
  • vinner_k • 25 Şubat 2007 15:04 • #584095
    gereksiz topic bence
  • erdyy • 1 Mart 2007 20:35 • #584147
    hasan sen daha buralar da mi takilion=)
  • distrustful • 2 Mart 2007 10:33 • #584148
    bizene ki bundan..
    gereksiz...
  • cthulhu88 • 3 Mart 2007 15:51 • #584164
    Katılıyorum bunlardna hemen heryerde var.Hepsine hedehödö diye çemkirmek yerine kendi hallerine bırakmak lazım.
  • kımsa • 5 Mart 2007 23:01 • #584246
    Anti-Tikky olman gerek

anti-tikky yazan avatar koysak olurmu:P

bu yazıyı okudukça huzunlendim bana birini hatırlattı;)