Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Anketler Hakkında

• Single_FACTOR • 27 Mayıs 2007 00:33 • #586527
    Günah_Keçisi [Dün, 23:36]
    •syarar• [Dün, 23:41]
    Günah_Keçisi [Dün, 23:43]
    •syarar• [Dün, 23:46]

birşey yazmaya gerek yoktur sanırım.
  • Aria GalaCtiCa • 27 Mayıs 2007 00:51 • #586528
    Yazında katıldığım yerler de var katılmadığım yerler de takdir ettiğim yerler de.

Önce takdir: Gayet temiz bir çalışma yapmışsın. Özen göstermişsin, emek harcamışsın ve ortaya bu çalışma çıkmış. Kendi adıma sana çok teşekkür ederim, eline sağlık.

Katıldığım kısımlara gelince, son derece haklısın ki çook çok saçma anketler var. En iyi black grubu, en iyi gitarist... gibi bir ufuktan diğerini kapsayan ucu çok açık sorular var. Misal gitarist; kimisi Yavuz Çetin der kimisi Kirk Hammett kimisi Chuck Schuldiner... Zevklere ve tarzlara göre değişir. Veya en iyi cover; kimisi Prodigy-Breathe der kimisi Little Wing kimisi Whisky in the Jar... Daha fazla alanda daraltılması gereken anketler çok fazla.

Bir de saçma anketler var. Evet mi hayır mı gibisinden nasıl onaylandığını bilemediğim saçma sapan anketler. Yakında anket yapıcam ben de, Adana'yı acılı mı yersiniz acısız mı diye, bilmiyorum onaylanacak mı? Rus kızları mı daha ateşli Moldovalı kızlar mı anketi de açabilirim duruma göre.

Anketlerde imla kurallarına dikkat edilmemesi ise en çok sinirimi bozan şey. Bu kadar basit olmamalı, bu kadar bariz yazım yanlışı olan anketler onaylanmamalı. Bitişik yazılan soru eklerini falan geçtim zaten ama çok bariz tapaj hatalı ankeler bile var. "Hanigi" gibilerinden anlaşılmaz kelimelerle dolu bazı anketler ki burada eleştiri sadece müdüre değil aynı zamanda anketi yayınlayan üyeye. Arkadaşım insan bir arkasına yaslanır bakar değil mi bir sorun var mı diye.

Geleyim katılmadığım konuya: Şu "en" muhabbeti zaten yeterince üzerinde durulmuş ama şunu söyleyebilirim ki abi sana zaten anketten bir seçenek seçerken sana en uygun seçeneği seçiyorsun. Yani en olmadan anket de olmaz.

Ama bir de insanların ortak müzik zevkinden insanlar tanışmak için açılan anketler var ki ben burda cidden hiçbir sorun göremiyorum. Forumlara yazılsa 2-3 gün sonra derinlerde kaybolacak olan başlıklar anketlerde aylarca oylanabiliyor. Misal "Pryme Sinister'ı hiç duydunuz mu?" Bu anket altına yapılacak bir "aaa bilmem mi abi ya, çok güzel bir grup Pryme Sinister, hede şarkıları harika" yorumu kişi için altın değerinde olur. Ancak bu söylediklerim Türkiye'de bilinmeyen gruplar için geçerli. Yoksa sana katılıyorum, "en güzel Metallica şarkısı" gibilerinden anketin çok bir faydası olmaz.
  • beklicem321 • 28 Mayıs 2007 17:15 • #586547
    Hayır değil.
  • NeGüZeL_İsTnbL • 29 Mayıs 2007 10:58 • #586558
    Millet dinlediği grubun populerliğini ölçmese daha güzel olacak ya en men hikaye en bi kere anketle bağdaştırılmış garajda :)