Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garaj ile ilgili bir öneri: Üye profillerine de yorum yazılabilsin

• Aria GalaCtiCa • 30 Mayıs 2007 20:42 • #586571
    Arkadaşlar, Garaj'da üye poıfillerine de yorum yazılabilmesi gibi bir düşüncem var; ne dersiniz? Birçok sitede (mirç, forum...vs) mevcut bu özellik. Hani sekmeler var ya, "üyesi olduğu koloniler", "yazdığı söz/nota yorumları"; işte bunların altına bir de "profile yapılan yorumlar" diye bir sekme eklense de Garaj üyelerinin kişi hakkında yaptığı yorumlar yer alsa orda? Tabii hakaret eden cezalandırılsa, yoksa başka türlü çok suistimal edilir bu. Hakaret sorununu aştıktan sonra bir problem yok bence. Tabii ki yapılan yorumlar da müzikle alakalı olmalı, yoksa "oğlum, geçen gün pandik attıydım sana, elim hala kokuyo lan pis herif, eki eki" türü yorumlar yapılmamalı haliyle.

Yalnız şu da var ki sömürülmeye çok açık bir uygulama bu. Tıpkı zincir uygulaması gibi suistimal edilmesinin önüne pek geçilemez bence. Birbirine kuyak geçen arkadaşların birbirine yorum yazması baya sık olur o zaman. Ha birşekilde geçilirse süper olur. Geride hiçbir boşluk bırakmadan hazırlanacak bir proje ile gayet hoş olur.

Veya kişi hakkında yapılan yorumlar kişinin kendi onayından geçmediği sürece onaylanmasa. Böylece yapılacak olası bir hakaret içeren yorum yayınlanmayacağı gibi bu yorum için de koyulacak bir "rahatsız oldum" butonu çok güzel işe yarayabilir. "yok abi, o zaman da kişi sadece işine gelenleri yorumlar" derseniz de o zaman tıpkı söz/notalara-anketlere yapılan yorumlar gibi yorum müdürlerinin kontrolüne bırakılır.

Kafamın patlatılabilitesi (off, Türkçe'yi katletmekten müebbet yiyeceğim birazdan:)) bu kadar. Hep beraber boşlukları giderirsek süper bir proje olacağı kanaatindeyim.

Ne dersiniz, hoş olmaz mı?
  • Soulforger • 30 Mayıs 2007 20:47 • #586572
    Süper olur , kolonide belirttim zaten düşüncelerimi. Başka fikirler de duymak güzel olur :)
  • Metalist_Boy • 30 Mayıs 2007 21:07 • #586573
    Güzel olur aslında gercekten en azından kimin ne oldugu anlasılır.. Hatta bakarsınız biri cıkıpta bu adam bana asıldı tam bir abazandır dese ama herkes önüne gelene yazar,dogru. Ama yinede güzel bi uygulama olur :)
  • syarar • 30 Mayıs 2007 21:09 • #586574
    Bence çok güzel bir uygulama olur. Yorum müdürleri bakar ona da :))
  • cthulhu • 30 Mayıs 2007 21:28 • #586575
    guzel olabılır ama bır kota konulsun mesala bır uyeye 20 den fazla yorum yapılamasın ayrıca en cok tıklanana odul olsun ana sayfada gorunsun, zıncıre gırsın , bekcı mudur yapsın :P
  • syarar • 30 Mayıs 2007 21:29 • #586576
    Yok öyle beleş müdürlük. Anladın sen onu.
  • cthulhu • 30 Mayıs 2007 21:30 • #586577
    ben bılmem, artı anlamadım ne ıfade ettıgını :P
  • cthulhu • 30 Mayıs 2007 21:32 • #586578
    Üye profillerine de yorum yazılabilsin+smiley kullanılabılsın

yenı bır topıc acmak ıstemedım bır de bu konuya daır konusalım en azından forumlarda smıley kullanalım ;)
  • cerberos • 30 Mayıs 2007 22:24 • #586579
    çok güzel olur cidden..
  • linde_ • 30 Mayıs 2007 23:06 • #586580
    Evet güzel olabilir çok iyi düşünmüşsün aria.Hem müzikal açıdan bi yana, baya da eğlenceli olabilir vakit geçer.Yorumları okurken. :)