Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

1 yazı..

• FuL_TeLiKe • 21 Ocak 2008 04:28 • #589931
    http://www.milliyet.com.tr/2008/01/20/yazar/temelkuran.html
    ilgimi çekti de..
    isterseniz 1 göz atın..
    faceB*K çılgınlığıyla alakalı..
  • Soulforger • 21 Ocak 2008 09:51 • #589932
    Yazıdaki 1. sorunun cevabı , evet yatar , ama facebook'la olmaz bu işler :D

Vanuatu ise Avustralya kıtasında bir ülkte bildiğim kadarıyla , hatta milli futbol takımında sol açıkta oynayan adamın adı Kaltak'tı , inanmayan Fifa 98'i kurup bakabilir :D

İstihbarat yönünü ise arkadaşlara söylediğimde dalga geçmişlerdi , puhahaha yapmışlardı. Güzel olmuş. Boşa paranoya yapmıyormuşum yani :)

Güzel yazıymış, sağol paylaştığın için :)
  • delik beyin • 22 Ocak 2008 23:19 • #589960
    ne bu özel bilgileriniz açığa çıkarılacak çığırtkanlığı ya? ne "çok özel" bilgim var benim facebookta? isteyin ordaki "çok özel" bilgilerin hepsini buraya da yazayım?
  • kare-te • 22 Ocak 2008 23:23 • #589961
    peşimizde ajanlar var önemli biriyiz. garaj buluşmalarını yer altında yapıyoruz kapıya iki ajanımızı koyuyoruz facebooktan ikiz kulelere uçak gönderiyoruz
  • FuL_TeLiKe • 23 Ocak 2008 00:37 • #589967
    ben üye değilim..
    olmamda..
    bu yazıyıda dikkate alırsanız ekime almazsanız kasıma kadar..
    .)
    yanılır şaşar siyasete falan girersiniz;bu 1 erken uyarı sistemi babında..
    geçenlerde kaza yapan 2 kızın faceB*K'taki fotoları kullanıldı hatırlarsınız..
  • Single_FACTOR • 23 Ocak 2008 00:41 • #589968
    düşün mesela: İş başvurusunda bulunuyorsun Cillop gibi CV hazırlamışsın Faceboku açıp bakıyorlar alem,malem bir de garaja üyesin bittin
  • Ay Prensesi • 28 Ocak 2008 13:05 • #590001
    Okumuştum bu yazıyı, hem kendini hem düşündüklerimi iyi yansıtmış..
  • simulacrum • 28 Ocak 2008 14:54 • #590002
    Facebook ne yadsınacak, ne de çok büyütülecek bir mevzu. Önemli bir internet fenomeni sadece, Facebook'a gelene kadar daha çok şey var bilişimde.

Kişisel bilgi paranoyası gerçekten de saçma, oraya girilen bazı temel bilgiler zaten hali hazırda edinilmesi kolay olan şeyler. Özel etkinlikler, girilen çıkılan gruplar, koyulan fotoğraflar vs. ise mesele, o zaman dürüst yaşamak gerekir hayatı. Müdürüne 'efendi' gözükmek adına Facebook hesabı kapayan bir bankacıysan örneğin, erdemsizliğinle kahrol zaten. Teşhir çağında yaşıyoruz, böylesi bir teknolojik imkanlar yelpazesi düşünüldüğünün aksine bazı seçimler yapmaya zorluyor bizi. Bu çağa adım atıyorsan, saklayacak şeylerini geride bırakman gerekecek, özellikle alt ve orta sınıfa mensupsan, yani işveren değil alansan, dengeler değişene kadar iki yoldan birini tutturmalısın; ya teşhirci olacaksın ya da ölü.

O yüzden boş galeyana gerek yok, sistem açıktır; daha çok bilgi edinmek isteyen Jean Baudrillard'dan, Gilles Deleuze'dan, Derrida'dan falan faydalanabilir. Modern Fransız filozofları bu iletişim manyaklığı üzerine güzel makaleler bıraktılar, örneğin bu başlığın altında dönen sancı tipinin bir anlamı olmadığına dair şeyler.

Yine de Facebook iyidir diyorum ben. Katıldığım gruplardan gelen haberler, etkinlik duyuruları vs. bir ajanda işlevi görüyor. Bir sinema grubuna üye oluyorum örneğin, normalde burnumun dibinde dahi gerçekleşse haberim olmayacak bir film festivalinin duyurusunu yolluyorlar pat diye. Yoksa ne ilkokul arkadaşlarım umurumda, ne dünyaya gösterilecek Atatürk gençliği, ne de kaç kişinin Tayyip'i istemediği...
  • FuL_TeLiKe • 28 Ocak 2008 18:41 • #590004
    ulan seninle aynı tanrı tarafından yaratılmış olmak nasıl zoruma gidiyor 1 bilsen..
  • faLLen angeL • 28 Ocak 2008 19:42 • #590005
    fazla düsünüyosunuz..fazla düsünmek iyi değildir yavrum xDxD