Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garajın Önemli Jübilesi Ne zaman Olacak?

• Ktulu • 10 Aralık 2009 02:12 • #593229
    alıntı
    GaRaJ forumlarında toplam 3869 mesajınız var

3500den sonrası son 4 sene içindedir :D:D:D
  • TurkishMetal • 16 Aralık 2009 23:51 • #593230
    yılbaşı buluşması neydi öyle yav.nazmaya şu fotoğrafları tekrar yayınlasan diyorum.müzikten öte güzel dostlar edindim.şimdi isimleri yazmaya kalkarsam zaman alıcak.onlar biliyorlar kendilerini.
  • nazmiyyeaah • 16 Ocak 2010 01:33 • #593241
    tam 1 ay sonra okuyorum mesajını. bayaaaa bi'şeyler değişmiş. msn'den sallarım fotoları.
  • düş-macunu • 16 Ocak 2010 19:38 • #593242
    elveda...
  • sadecemüzik • 5 Mayıs 2010 15:38 • #593272
    Neden?

Neden herkes bir "son" bekleyişi içinde?

Garaj "müzikle ilgili" bir paylaşım sitesi, forumlarsa bu paylaşımları bir adım ileriye taşımak için oluşturulmuş bir platform. Bunu anlamak neden bu kadar zor?

Evet, bir zamanlar küçüktük, çocuktuk, sohbet sitesini de cırcır vırvır forumunu da - şimdi anlıyorum ki - elimizden geldiğince kötüye kullandık ve kapatılmalarına sebep olduk. Buluşmalar en güzel yanıydı fakat sitede yaptığımız geyiklerin ve tartışmaların hepsi olmasa da çoğu gereksizdi. Ama artık birazcık olsun büyümek ve gerçekleri görmek gerekmiyor mu sizce de?

Garaj, muhabbetten ziyada müzikle amatör ya da profesyonel olarak uğraşan insanların yine "müzikle" ilgili bir takım gereksinimlerini karşılamak için var olan bir yer. İlanlar, mesajlaşma sistemi vs hep bunun için var. Sadece site yöneticileri vakti zamanında üyelerin kurduğu dostluğu görüp, geyiklerini diğer platformlardan ayırmak amacıyla sohbeti ve cırcır vırvır'ı kurdu. Pişman olmaları da pek uzun sürmedi. :))) İlkokul çocuğu gibi mahrum bırakıldığı her şeyden "mahrum bırakanı" sorumlu tutmak ne kadar doğruydu? Günlük hayatımızda aramızda var olan sorunları bile cırcır'a taşıdık. Şimdi düşününce Bekçi'nin çok sabırlı bir insan olduğu kanaatine varıyorum. Ben olsam hepimizin üyeliklerini bir kalemde silerdim herhalde. :)) Özeleştiri yapmak bu kadar zor olmasa gerek. Uzaktan bakınca her şey daha net görünüyor değil mi?

Artık ayda yılda bir giriyorum Garaj'a. Belki bir çoğunuz benimle aynı durumda. Ama sanmayın ki bu kötü bir şey. Aslında olması gerektiği gibi. Eskiden sabahtan akşama kadar Garaj'ı açık tutup kim girdi, kim çıktı, kim nereye ne yazdı diye kollamak adet olmuştu. Hepimiz buranın bir müzik sitesi olduğunu unutmuştuk çünkü. Evet, hepimizi ortak paydada buluşturan ve tanışmamızı sağlayan şeydi müzik. Ama o kadar. Görüyorum ki üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala "Garaj'ın tadı kalmadı", "Cırcır vırvır tekrar açılsın", "Ah bu müdürler yok mu bu müdürler", "Artık Garaj'a hiç girmiyorum, yazık, bu bir kayıp" gibi laflar, konu başlıkları görüyorum. Ve uzun zaman aralıklarıyla girdiğim için daha iyi görüyorum ki aslında Garaj üyelerin sayesinde hiç değişmemiş, korkunuz yersiz. :)) Ama takdir edersiniz ki değişim önemlidir, değişenden değil değişmeyenden korkmak lazım. Garaj sırf sizin istediğiniz gibi bir yer değil diye kalitesinden ödün vermiş, "tadı kaçmış" bir yer olmaz. Kapatılması da gerekmez.

Garaj sadece bir zamanlar bizim için ayrı ayrı yerlerde olsak da her gün bir şekilde irtibat kurabileceğimiz bir yer olduğu için bu kadar üzerine düştük. Yoksa aslında Garaj bizim o zamanlar gördüğümüz ya da görmek istediğimiz bir yer değil. o yüzden hepinize bir önerim var:

Bir "Cırcır Vırvır" sitesi kuralım. Gidelim orda ne halt yiyorsak yiyelim. Garaj'ın yakasını bırakalım, her şeyi Bekçi'den beklemeyelim, kendi yağımızla kavrulalım. Buna da itiraz ederseniz - ki Garaj'da adettir, her lafa muhalefet olunur :D- hiç Garaj'a laf etmeye hakkınız kalmaz. Haydi bakalım, ne diyorsunuz?
  • irem_nilsu • 9 Mayıs 2010 03:17 • #593275
    Eski Günler...

İlk tanıştığım günkü gibi sıkı sıkıya bağlıyım garajıma. jübile beklemek yerine yeni üyeler kazandırdım hatta son bir ay içerisinde. okuyun kurcalayın karışın garaja, iyice yoğurulun dedim. neler olmadı ki geldiğim günden beri. o zamanlarda benden once gelenler 'yek yea eski tadı yok abi' diyorlardı. ama ben o zamanlar en eğlenceli dakikalarımı yaşadım garajda. hala hatırımda ilk üye olduğumda yaptığım şeyler. direk satanist metalciler kolonisine katılmış,bir hafta sona grup için eleman ilanı vermiş ve bu sayede kadromu tamamlamış, daha sonra garajın derinliklerine iyice girerek diğerleriyle kaynaşmıştım. ilk kavgamı mervesple gerçekleştirmiş, ilk arkadaşlığımı NeGüZeL_İsTnbL ile kurmuştum. en falso anlarımı ve hayal kırıklıklarımı beklicem321 sayesinde yaşamış,en dalgasını system666 ile yapmıştım. kimler kimler geldi geçti boylece. kimisi hayatından en ufak bir iz bırakmadan yok oldu, kimisi ilk zamanlarda olduğu gibi benimle kaldı. garaja saygımı hiç yitirmedim bu yüzden. garaj sunduğu olanakları sonuna kadar gerçekleştirdi, halende devam ediyor. ne yaptıysak bizler yaptık, yine geldik bizler yakınıyoruz. hevesimizi mi aldık acaba diye nitelendiriyorum. aman gecenin bu saati çenem açıldı, damarıma bastı nazmiyyeah. gidip marşımızı dinleyip duygulaniceğim,eski günler gelecek hatırıma, gozlerim dolacak hatta, belkide telefonumu elime alıp lan dur şuna bir mesaj atayım napıyor acaba diyeceğim kendi kendime...
  • sandiago ramon • 9 Mayıs 2010 23:28 • #593276
    Tekrar Eski Kadro Gelebilirmi?

Jübile falan diyoruz belki ama hala içimde bir his sanki eski günlere geri dönmesek bile en azından biraz daha fazla bulunduğumuz anları en iyi şekilde yaşayabilirz diyor.Şöyle bir küçük ihtimal yapıyorum ve sanırım Ekim Ayından itibaren Tekrar Garaj'a dönmek istiyorum..
  • NeGüZeL_İsTnbL • 10 Mayıs 2010 11:01 • #593277

bu kadar duygusallığa gerek yok
    her güzel şey gibi bu da biter:)
  • Patrin • 17 Haziran 2010 02:48 • #593293

ben bayağı uzun bir zamandır girmiyormuşum şimdi anladım. Bekçi ne zaman kayboldu cidden ?

Saygılar

Patrin
  • kyakuz • 17 Haziran 2010 03:25 • #593294

bekçi kim ?