Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Garajın Önemli Jübilesi Ne zaman Olacak?

• nazmiyyeaah • 3 Eylül 2009 14:08 • #593169
    Yıllar, yıllar öncesiydi... Kafadan bi 5 yıl oluyor sanırım. Şans eseri kendimi garajda üye olarak bulmuştum.

Buralar yemyeşildi, ama kir pas içindeydi. Garajdı sonuçta. Severdik o pas kokusunu. Herkes şarkı söyler, gevezelik eder, uçurtma uçurur, birbirine sataşır ve kafa yapardı.

Saçma sapan da olsa, bilen bilmeyen herkes, tuhaf ya da akıllı forum başlıklarına yazı yazar atar tutardı. Çoğu kez bir deli kuyuya atar, 40 akıllı çıkaramaz manzarası oluşurdu ama yine de bir hareket vardı.

Nice densiz abazalar gelir ortalığı birbirine katar ve hep bir ağızdan küfür yer otururdu, neşemiz kaldığı yerden devam ederdi.

Ama illa bir hareket vardı işte...

Bekçi vardı bi de eskiden :))
    Bekçi değil gardiyandı kimi zaman. Yaramazlıklarımızdan kafayı sıyırmış ve görevlerini aramızdan seçtiklerine dağıtıp Mazhar Osman (eski bi psikiyatr) yolundan dönmüştü.

Sahi nerede o bekçi şimdi? Nice umutlarla kurduğu sitesi, önemsendiği için defalarca çökertilmeye çalışılan bu mekan neden artık bu kadar önemsiz ve sessizleşmişti.

Geçmişe mazi derler aslında. Çok da kurcalamaya gerek yok. Geleceğe bakmak lazım.
    Şimdi soruyorum: Bekçi ne zaman emekli olacak? Emekliliğinde nerede kalacak?
    Kendi evi var mı, huzurevini mi seçecek? Evet herkes bunu merak ediyordu.

Mikrofon bekçide. Jübileni ne zaman yapıyoruz bekçi?
  • ARTİLLERY • 3 Eylül 2009 14:18 • #593170
    Ben de hatırlıyorum o günleri.. Tam olarak 5 sene öncesiydi. Forumlarda yazışır , üç-beş toparlanır yılbaşı kutlaması iftar ya da yıldız parkı buluşması gibi etkinliklere imza atardık.

Bekçimiz vardı hakikaten yaa... forumlara yazdığımız 10 yazının beşini siler, 5 topikten 4 ünü gereksiz bulurdu..Zaten bu sebepten cırcır vırvır tarihe karıştı ya...

Şimdi girdim garaja yıllar sonra...En son yazılan yazının tarihi 20 ağustos.. YAZIK...

İnsan ciddi ciddi düşünüyor..Madem kimse yok bu sitenin yöneticisi ne iş yapar. Bekçi amca emeklilik vakti geldi mi nedir? Hakikaten bak onca reklam meklam bi işe yaramıyor galibaa..Hadi gel seni emekli edelim..Ne de olsa sitede uğraşacak adam da kalmamış, bak gözün arkada da kalmaz...
  • pesimist • 3 Eylül 2009 14:39 • #593171
    Garajın jübilesi mi? Cenaze namazı mı?
    5 yıl kadar önce tab akor ararken karşılaştıydık ve sanayi mahallesi sıcaklığı vardı. arabanın altına top kaçan tamircinin çocukları, arabanın arkasında melemen yapan amcaların sıcaklığı vardı. (ulan napıyorum lan ben)
    öhömm.
    bi zamanlar bilgili abilerin kardeşlerin bilgisinden istifade etmek, makara yapmak falan fişman sebeplerle girdiğim garaja cep telefonuma gelen "garaja bir baksana" mesajı ile girer oldum. en son mesajım ne zaman, foruma yazılmış en son mesaj ne zaman gördüğümde "ohooo lan bu site ölmüş de gömeni yok" dedim.
    galiba bekçi abimiz sıkıldı ya da evlendi :)
    kendini çocuklarına mı verdin bekçim :)

bazı elemanlarla yarış yapardık
    garajda en çok aktif olma yarışı falan...
    bütün mesajlarda son yazan kişi pesimist olması için az mı kastık :)

o zamanlarda tanıştığım hemen herkesle hala görüşüyorum, o günleri yad edip tadını özlüyorum ama gelip görünce başlığa hak verdim açıkçası.

ee jübile ne zaman.
    kombinem var ücretsiz girebilirim ona göre...

he unutmadan

saygılarımla
    pesimist :)
  • Smith Wesson • 3 Eylül 2009 14:50 • #593172
    Garaja bi baksana mesajı geldi ve garaj'a sık kullanılanlardan değil de www.garaj.org yazarak girdim. baktım. hmm dedim ve çıkıyorum. :) Eskiden daha bi farklıydı be!
  • nazmiyyeaah • 3 Eylül 2009 15:00 • #593173
    bi kere herşeyden önce melemen değil menemen denir.
  • pesimist • 3 Eylül 2009 15:21 • #593174
    yanlışınız var.
    menemen izmirin bir ilçesi.
    yiyecek olan melemen.

ayrıca bkz: http://www.menemen.bel.tr/ :)
  • ARTİLLERY • 3 Eylül 2009 15:30 • #593175
    bi de basketbolda men e men (men tü men) var..tabii bunun konuyla bi alakası yok...

Pardon..
    saygılarımla...
    sevgilerimle...
    en güzel günler sizin olsun....
    kopabilecek bir tel...

arif
  • kaşif • 3 Eylül 2009 23:49 • #593176
    Ah! bu muhabbetin bir kaç yıl önce de döndüğünü hatırlıyorum:)
    Lakin, sayın nazmiyyeaah'ın söylediği doğrudur efendim, aslı menemendir o güzide yemekçiğin.

bkz:TDK sözlük
    Menemen
    özel, isim (me'nemen)
    İzmir iline bağlı ilçelerden biri.

menemen (II)
    isim
    Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle yapılan bir yemek:
    "Fasulye pilakileri, piyazlar, köfteler, salçalı makarnalar, menemenler, patlıcan kızartmaları, neler de neler pişmedi."- A. Erhat.

hatta buyurun:
    http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4376734BED947CDE&Kelime=menemen
  • Nem • 4 Eylül 2009 02:32 • #593177
    Ben de menemen diye biliyorum, yıllardır menemen diye yiyorum hatta bu mereti. Ve hatta dün sabah Lades'te karışık menemen yedim. Çok fenaydı her zamanki gibi. Yorucu bir gecenin sabahında menemenden daha iyi bir kahvaltı var mı? Jübile mübile hikaye, menemen şahane. Begüm de şahane galiba..
  • sandiago ramon • 4 Eylül 2009 08:45 • #593178
    Gerçektende gözlerimi kapatıyor ve o yılara gidiyorum.Neler olmamıştı ki..Şuna eminim ama.Ne olursa olsun herkesin tek bir amacı yoktu sadece iki amacı vardı bunlardan 1.si ve en önemlisi müzik,2.si ise kendini anlatmaktı.Bütün espriler,yorumlar,bağrışlar,çağırışlar,salvolar hepsi daha fazla tanınmak ve kabullenilmek içindi,hayatı paylaşmak içindi.Pişmanlıklar duymuyor değilim,mesela buluşmalara gidememek gibi..Taksim parkındaki o uzun eşek falan muazzam bir duygu olsa gerek..Keşkelerimin fazlaca olduğu bir site..Garaj,gerçektende bir efsane döneminin en iyi takımıydı kim ne derse desin...Bende bu takımın bir oyuncusu ve parçası oldum,iyi veya kötü..Ha nefret edildim veya sevildim bilmiyorum ama,ben burada hayatımın en güzel günlerini geçirdim,ve burdaki herkesi ne olursa olsun sevdim,ve kalbimin bir köşesinde saygı duydum..Jübileye gelince kabul etmek istemiyorum,en azından final sahnesi böyle yanlızlıkla başıboşlukla bitmemeli...Ben ayağa kalkıp alkış tempoma başlıyorum ...