Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

öneri-ilanlar hk

• beverly • 18 Şubat 2011 10:13 • #593622
    Merhaba,
    Uzun yıllardır Garaj'da yim.
    Yaşadığım en büyük problemi sizlerle
    paylaşmak istiyorum.

Bilindiği gibi burada genellikle enstrüman alışverişi,
    Grup eleman arayışı, ders verme, vb ilanlarla insanlar
    birbirlerine ulaşabiliyor.

Ancak benim gördüğüm ve anladığım şu ki.
    Ders verme,enstrüman alışverişi dışındaki,
    Grup arayan veya müzisyen arayan arkadaşların
    ilanlarında ne bir cep tel, ne bir e mail oluyor.

bakıyosunuz GRJ'a da en son 2 ay önce girmiş.

Yani ilanı bırakmış bir iki hafta ses cıkmayınca da,
    unutmuş veya başka birini bulmuş ama ilan öylece kalmış.

Ben ilan ararken genellikle konu kısmına yazıyorum ve tarih sınırlaması
    olmadan gerekli ilanlara ulaşıyorum.Ancak arkadaşlara ulaşmak mumkun olmuyor.

sevgili GRJ yetkilisi ilanlara telefon no'su olmasa bile en azından Allah Rızası
    için bir e-mail belirtme zorunlulugu olsun.Böylece ilanlar hem gereksiz yere yerde
    kaplamazlar.Şu hiç bir etkinliği yararı olmayan bir sürü bu şekilde ilan var.

Çözümlerinizi bekliyorum.
    teşekkürler.
  • Nem • 18 Şubat 2011 10:24 • #593623
    Aslında şöyle bir durum var, ilanlara yazılan cevaplar üyelerin GRJ'a kayıtlı oldukları e-posta adreslerine de gönderiliyor. Yani eğer o adresleri aktifse gelen cevapları GRJ'a uzun süre girmeseler bile görüyor olmalılar.

Ama yine de dediğin gibi ilan verme formuna bir tane de zorunlu e-posta alanı eklenebilir.

Belirli bir süreden eskimiş ilanları (mesela 2 hafta) yayından kaldırmak da işe yarayabilir.
  • GaRaJ Bekçisi • 18 Şubat 2011 11:18 • #593625
    :: Belirli bir süreden eski ilanları yayından kaldırmak, üzerinde sürekli konuştuğumuz bir konu zaten. Ama kaldırmayıp "eski ilanlar" diye bir havuzda biriktirmek sanırım başka konularla da ilgili olarak daha akıllıca olur.

Bu arada zaten en son ilan filtrelerine konulan, zaman filtresi aslında bu işe yarıyor diye düşünüyorum. Son 3 gün veya son 24 saat diye arandığında en güncel ilanlara ulaşılabiliyor. Burada bir eksik var: arama kelimelerini de bu filtreleme sistemine alabilmek. Yani "son 3 günde rock anahtar kelimesiyle verilmiş, müzisyen arayan ilanları" şu anda ulaşılamayan bir içerik.

Sonraki iş de ilanlara düzgün bir kategorizasyon eklemek. Aklımızda parametrik bir kategorizasyon sistemi var. Örneğin Satılık ilanı verirken, marka, model, alet tipi seçilmeli, ama müzisyen ilanı verilirken, yaş aralığı, müzik türü (rock, metal, jazz), hedef (beste, albüm, bar programı, cover) gibi başlıklardan seçim yapılmalı.

:: Bunun dışında benim bildiğim kadarıyla ilan cevapları ilan verenin mailine gönderilmiyor. Eskiden gönderiliyordu da, artık gönderilmiyor bildiğim kadarıyla. Nem daha doğrusunu bilir tabi ama...

:: Zorunlu e-posta alanı konusuna ben katılmıyorum. Spam toplayan botlar'dan kaçınmak lazım. İlanı inceleyen üyeye, buradan vereceğiniz yanıt GaRaJ üyesine e-posta ile de gönderilecektir diye bir uyarı göstermeliyiz.

:: Bunların dışında da sms ile cep telefonu konfirmasyonu yaparak, özel bazı ilanların cevaplarını SMS olarak sahibine göndermek de mümkün olabilir. Tabi buradaki maliyete bir çözüm bulmak koşuluyla. Acaba diğer üyeler ne derler bu konuya?

Çok çalışmamız lazım Nem efendi, çok... :)
  • Nem • 18 Şubat 2011 11:36 • #593626
    Bunun dışında benim bildiğim kadarıyla ilan cevapları ilan verenin mailine gönderilmiyor. Eskiden gönderiliyordu da, artık gönderilmiyor bildiğim kadarıyla. Nem daha doğrusunu bilir tabi ama...
    Gönderiliyor hala, bir değişiklik yok.

Zorunlu e-posta alanı konusuna ben katılmıyorum. Spam toplayan botlar'dan kaçınmak lazım. İlanı inceleyen üyeye, buradan vereceğiniz yanıt GaRaJ üyesine e-posta ile de gönderilecektir diye bir uyarı göstermeliyiz.
    E-posta adresleri sadece üyelere gösterilir.
  • GaRaJ Bekçisi • 18 Şubat 2011 12:03 • #593627
    Tamam o zaman,

@beverly: Görünen o ki sen istediğin ilana rahat rahat yanıt verebilirsin. Yazdığın yanıt sadece GRJ'da kalmıyor. İlanı verenin e-posta adresine de gönderiliyor. Biz ilan cevaplama düğmesinin yanındaki alttaki metne e-posta ile de bilgilendirme yapıldığını ekliyoruz:

Cevabınız üyeye GaRaJ mesajı ve eposta olarak gönderilecek ve üyeye ilanının altında gösterilecektir.

İlanlarla ilgili yapılacaklar listemize de, cevapların nasıl alınmak istendiğiyle ilgili bir bölüm koyma fikrini ekliyoruz.
  • beverly • 22 Şubat 2011 12:19 • #639938
    ok güzel, eğer zaten e-posta olarak ta ilanlara verilen cevaplarımız kendilerine
    otomatik gidiyorsa harika..

o zaman sorun yok demektir..

teşekkürler.

Bekçi Bey ve Nem Bey.