Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Kolonilerde yeni gelişmeler var

• beklicem321 • 23 Şubat 2011 00:16 • #639943
    Haber yorumlarının Müzik Kolonisinde tartışılması ile ilgili yenilik gerçekten süper olmuş. Birden çok sayfalı koloni başlıklarındaki son mesaja gitme şeysi gayet güzel olmuş. Hoşunuza neden gitmedi acaba ki? Mantıklı olan buydu. Ya da otomatik scroll olayını da değiştirmek isterseniz, yorumları alta doğru değil de üste doğru yaparsınız bu sorun da ortadan kalkmış olur. Zaten ilk başta öyleydi. Bu seferde yorum yapmak için en alta inmek gerekiyor. Bu da aykırı bir durum.

Bu sorunu de şöyle düzeltebilirsiniz aslında. Konu içerisindeki yorumlara da yorum yapılabilme özelliği eklenebilir. Bu "ek" özellik gayet güzel olabilir aslında.

Örneğin; ben şu an yorum yaptğım başlık altındaki Bekçinin son mesajına değil de #639939 nolu mesajına yorum yapmak istiyorum. Yani o yorumun altında farklı bir renkle ya da bilmiyorum bir şekilde sadece o yoruma yorum yapılmış gibi gösterilebilir. Eski GaRaJ Forumlarındaki yoruma yorum yapma özelliği gibi. Olamaz mı?
  • GaRaJ Bekçisi • 23 Şubat 2011 14:52 • #639945
    :: Yavaş yavaş sitedeki tüm yorumları kolonilere geçireceğiz. Böylece tüm tartışma tek yerden yapılmış olacak.

:: Koloni mesajlarındaki sıralamanın değişmesi arama motoru performansıyla ilgili bir konu. Yapılması gerekiyordu, değiştirildi.

:: Bizim kolonilere eğilmemizin en önemli nedeni, sitenin yeni arayüzüyle ilgili eleştiri ve önerileri toparlarken karşımıza çıkan forum eksiği. GaRaJ'daki eski forum da, internette kullanılan standart forum mantığıyla çalışmıyordu biliyorsun. Sitenin biraz standart bir yerleri olsun istiyoruz, insanların kullanmaya alışkın olduğu şeyler olsun ve yeni kullanıcılar zorluk çekmesin istiyoruz. Bu nedenle kolonileri forum yapılarının işleyişleriyle pararlel hale getirmeye çalışıyoruz. Bu bakımdan çok da hoşumuza gitmeyen şeyler kaldı bir yerlerde...

:: Çok aşamalı tartışmaların yönetimi ve takibi pek mümkün olmuyor. Eski forumda o konulardan çok çekmiştik. Bu sistemde uygulamayı düşünmüyoruz.
  • linde_ • 23 Şubat 2011 15:43 • #639946
    Nasıl yani söz-tab demo video anket vb yorumlar da mı forumlara yansıtılacak ? Çorba gibi olmaz umarım..
  • kare-te • 26 Nisan 2011 01:05 • #640235
    iyi olmuş iyi