Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

İzmir'de stüdyo açmayı düşünüyorum,düşünceleriniz neler.

• SystemAnalyzer • 9 Kasım 2013 23:09 • #640915
    arkadaslar izmirde prova ve kayıt stüdyosu açmayı dusunuyorum.İşimin ehliyimdir.Ancak izmir de potansıyel var mı bilmiyorum,bilgi verirseniz sevinirim.
  • killer_black • 15 Kasım 2013 11:03 • #640922
    Selamlar daha önce izmirde bulundum o zamanlar iyiydi yani 2004'ten bahsediyorum şimdi nasıl olur bilemem fakat daha önce arkadaşlarla istanbulda stüdyo işlettik ve bence hiç girme derim. Bu işe girmeden önce dikkat etmen gereken önemli noktalar bolca şans, iş yerinin uygunluğu, çeşitli okullara yakınlığı yani üniv., lise vs. sonra reklam iyi reklam, sanki stüdyoyu bedavaya kiralıyormuşsun hissi veren reklamlar :), sosyal ortamının genişliği artık buda çok önemli devamında rasgele diyeceksin ama şimdiden söylüyorum Allah kolaylık versin.
  • Berkman • 5 Aralık 2014 04:38 • #641355
    izmir biraz çevresel tutucudur bu konularda lokasyonda müzisyen çevreye çok hakim değilsen işlerin kırık olduğu bu dnemde biraz zorlana bilirsin. zaman ve nakitsel sıkıntın yoksa dayanabilme gücün varsa dene tabi
  • FATRUCCİ • 19 Aralık 2014 13:59 • #641367
    Açar açmaz batarsın. Stüdyo açmak ta işletmek te sonlandırmakta ayrı ayrı derttir. Hiç tavsiye etmem.
  • SeckinCelik • 25 Aralık 2014 13:32 • #641379
    Açmak büyük dert, yürütmek ayrı bir dert. Eğer açarsanız stüdyo kirasından pek iş yapacağınızı zannetmem daha çok enstruman dersi veren bir çevreniz varsa oradan kazanabilirsiniz sütdyoda ders verdirip komisyon alarak. Hem onlara faydalı olursunuz hem stüdyonuzu canlı tutup bir reklam kapısı açarsınız gelen öğrenciler yoluyla.

Sonuçta üniversite grupları ya da liseden gelen çocukların çoğu ekipmanın kalitesini ve ya stüdyonun akustiği gibi faktörlerden önce saatlik kira parasına bakıp stüdyoya giriyor. Bir de üniversite yakınlarında ya da öğrencilerin konakladığı yerlerin yakınında olması çok önemli nesil üşengeç çünkü. Biz gitarımız yanımızda olmadığında eksik hissederken adamlar stüdyoya taşımaya üşeniyor artık. Ne kadar sütdyoya enstruman koysanız da mutlaka başka bir stüdyo daha iyisini koyduğu için kendini daha iyi pazarlıyor sırf denemek için bile olsa oraya gidiliyor bazen. Bu da bir faktör.

Kısacası müzik eğitimi işiyle uğraşan çevreniz genişse stüdyo değilde sadece stüdyosu olan 'sanat merkezi' veya benzeri bir isim altında eğitim ve stüdyo kiralama projesine girmenizi tavsiye ederim.

Umarım faydalı olur. Kolay gelsin iyi günler dilerim
  • JackPeters • 12 Ocak 2015 16:47 • #641395
    Öncelikle hangi kitleye hitap edeceğinize göre cevap değişir. Eğer düşük bütçeye hitap edecekseniz , hiç yormayın kendinizi. Bornovada sürüyle mevcut ve fiyatta rekabet edemezsiniz. Oturmuş kitlesi hep oraya gider size kırıntılar kalır.
    Fakat , ileri seviye ekipman düşünüyorsanız ; yapabileceğiniz çok iş var. Mixing'i iyi olan bir arkadaşınız (veya kendiniz) var ve ekipmanınız dünya standardında ise , biraz da reklam yaparak çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Bahsettiğim stüdyo size oldukça pahalıya patlayacaktır. Ses mühendisi bulup , kör noktaları tamamen bitirmeniz gerekir. Her enstrumana , davulda dahil olmak üzere monitör bağlamanız gerekir. Kişiye özel presetler ve fırsatlar sunmanız gerekir. Effect pedalları , gitar , bass bunların hepsinin de her tarza uygun olanı hali hazırda mevcut olmalı.

Dediklerimi yaparsanız , iyi bir yerlere gelebilirsiniz.

Doğukan.
  • sbpszylclk • 24 Mayıs 2016 04:08 • #641707
    merhaba
    beste yazıyorum degerlendırebılır mısınız
  • Omer_sahann • 22 Haziran 2016 17:10 • #641726
    Harika Türkçe pop bestelerim var. kendime çok güveniyorum.