Neden Molko ?

Bölümler
Yazan: irritate1
Tarih: 19 Şubat 2005

Sadece placebo sevenler değil, sadece rock dinleyenler de değil, bence garip ama bir çok insana cuk diye oturan bi durum var ortada! (Bilen var mıdır bilmiyorum) Şimdi Placebo’nun tarihçesini yazmayacağım ama bazı değişik durumları dile getireceğim.

Cinsel tercihleri bir hayli farklı olan bu grup belki de önce bundan dolayı dikkat çekti ama bunun yanında yaptıkları müzik de harikaydı! (En azından bence) Özellikle insanın bazen içini parçalayan, bazen sinirlendiren, bazen de içmek zorunda bırakan, o çarpıcı, sarsıcı sözler şahsen beni bitiren en önemli özelliği Placebo'nun.

Ama geride kalan bir şeyi araştırmak istedim. Bu solist ve gitarist Brian Molko ile ilgiliydi. Çünkü gerek aksanı, gerek sesi, gerekse yorumu her dinlediğimde tüylerimi diken diken ediyordu. Açıkçası çok etkileniyorum. Fransızca'yı iyi bilen bir insanın İngilizce aksanının böylesine hüzünlü olması beni Brian Molko'yu araştırmaya, onunla ilgilenmeye zorladı.

Yorum yazın

Yorum yazmak için üye girişi yapmak gerekiyor.
Üyeyseniz giriş yapın, değilseniz üye olun.
 • ya şimdi cidden savunmam lazım
  anti arkadaşlar cinsel kimliğidir falan yorum yapılır bir yere kadar anlarım fakat yeteneğine laf ettiniz ya
  Brian harika bir gita ustasıdır ve daha o kadar çok müzik aleti çalar ki aklınız durur
  onun eleştirdiğiniz topluk falan dediğiniz özelliklerinin nancy boyluk felsefesi adı altında özgürlük isteğinin ve isyanın bir dışa vurumu olduğunu bilen var mı ya da onun eşşek gibi çalıştığını geberecek kadar hasta olduğu halde hayranları için konsere çıktığını ve sonra sahne ortasında bayıldığını
  şarkılarının aslında kız arkadaşları için yazıldığını My sweet prince ya da without you I am nothing gibi
  (antiler bilmez bu şarkıları)
  Placebonun en iyi alternatif grup seçildiğini müzik otoritelerince bunun desteklendiğini
  bazılarının brianı sevmemesine rağmen önünde saygıyla eğildiğini Türkiyeye gelmek için programını değiştirdiğini boşuna burda birgün beklediğini ve genede harika bir konser verdiğini
  şu tecavüz edilmiş fare gibi yorumunu yapan kişi zaten yorumuyla seviyesini bell etmiş biz placebo sevenler ezikde oluruz gerekirse yüce de oluruz placebo sevmek bunu gerektirir
  Üye
  cheesecake
  Tarih
  25 Haziran 2010 00:00
 • Brian da nasıl bir ses vardır öyle???? Nasıl öyle insanı hapseder? İNsana ilham veriyo bu adamın sesi ya :D
  Üye
  hfts_lauri
  Tarih
  17 Ağustos 2007 00:00
 • Müzik yapmak için illa straight mi olmak lazım?
  burda ne tartışılıyo ya?placebo nun müziği mi cinsel yaşamı mı??
  Üye
  kurşun kalem
  Tarih
  15 Mayıs 2007 00:00
 • makaleyi yazan arkadaşa tebriklerr...bu kadar iyi anlatılamazdı bence.placebo duygularımı kabarttı:))
  Üye
  wamprellaaaa
  Tarih
  23 Şubat 2007 00:00
 • bu arada gaylerle en çok dalga geçenlerin gizli gayler ve gaylik eğilimi olanlar olduğunu biliyormuydunuz ?
  Üye
  simon_ritchie
  Tarih
  17 Ocak 2007 00:00
 • brian molko yla ibne gay vs. diye dalga geçen insanlara anlam veremiyorum.rock'ın çıkış noktası varolan sisteme ve muhafazakarların yarattığı tabulara isyandır.(her rock türü böyle olmak zorunda olmasa da çıkış noktası budur)eşcinsellik günümüzün en büyük tabusudur ve sizki rock dinlediğini iddia eden kişiler çıkıpta bu adamla böyle dalga geçerseniz dinlediğiniz müziğe ihanet etmiş olursunuz.biraz ilerleyin artık.
  güzel müzik yapan bir grup ama tapılası kişilik gibi yorumlara anlam veremiyorum.idollere karşı değilim (kurt cobain'de benimkidir) ama abartmaya da gerek yok.en sevdiğim gruplardan biridir,çok güzel bir sesi ve şarkı yazma yeteneği de üst düzeyde bu bir gerçek.
  garaj.org daki tüm geri kalmış homofobiklere selam ederim.
  Üye
  simon_ritchie
  Tarih
  17 Ocak 2007 00:00
 • homofobinin altında kendi cinselliğinden şüphe etmek yatar. brian molko gaymiş, erkeklere şarkı yazıyormuş felan falan... size ne... bu nefret sebebi mi şimdi? bazı arkadaşların placebo şarkılarını ya yarım yumalak bir ingilizceyle ya da bilinçli olarak gay tarzı yaklaşımlarla çevirdiklerini görüyorum. aslında çok net bir anlamı olan laflar bile çekilip genleştirilip yorumlar katılarak çevriliyor. elbette placebonun da gay gönderimli şarkıları var ama bunlar yazdıkları çoğu şarkıdaki sosyal lafların, bireylerin iç dünyasına yaptıkları göndermelerin yanında hiç kalır. placebo ne gayliğin ne de bir başka şeyin simgesi, bayrakçısı. sadece günah keçisi yapılmaya çalışılıyorlar.
  Üye
  -Damien-
  Tarih
  25 Aralık 2006 00:00
 • bu arada gay dedigimiz adam gitti cocuk sahibi oldu hayırlı ugurlu olsun
  cody molko hos geldin=)
  japon bi karıdan olan cocuk babasının kalıtsal ozellikleri olan "dunyanın en guzel yuzune sahip olma"hakkını kaybetmiş oldu boylece.
  mal brian.mal herif.pislik.gıcık.adi.
  cok severim o ayrı ama pisliksin
  Üye
  bonnie_mm
  Tarih
  1 Aralık 2006 00:00
 • ahhhhhhhhhhh o gözler o gözlerrrr
  Üye
  ChesterCharles
  Tarih
  21 Ağustos 2006 00:00
 • :D www.placebotr.net
  Üye
  plmet
  Tarih
  19 Temmuz 2006 00:00
 • ben bu adama(ya da herneyse:)senelerdir bağlıyım ve hiç bir zaman dinlemeyi bırakmadım beni tek şok eden vukaat cody isimli bir oğlu olması olmuştu baya bi sre nasıl yani? diye donaklmıştım:))ilgilenenlere ve bilmeyenlere http://urban-ducks.net/?page_id=4 ten bakmalrını tavsiye edrim..:)
  Üye
  forever briann
  Tarih
  9 Temmuz 2006 00:00
 • placeboyu beğenemeyenleri anlamıyorum ya bunlar sesten anlamıyolar briandaki ses kimsede yok kurban olayım ben ona::)))
  Üye
  rockerroll
  Tarih
  2 Temmuz 2006 00:00
 • placebo tr ye geldiğinde nerede kalıyor arkadaşlar? bilen var mı?
  Üye
  sol
  Tarih
  29 Haziran 2006 00:00
 • Brian Molko`nun söz yazma yeteneği önünde cidden sayıyla eğiliyorum.Kendisinin bu özelliğine olan hayranlığım bir ömür bitmez yani :)))
  Üye
  crancorei
  Tarih
  18 Mayıs 2006 00:00
 • Brian Molko`nun söz yazma yeteneği önünde cidden sayıyla eğiliyorum.Kendisinin bu özelliğine olan hayranlığım bir ömür bitmez yani :)))
  Üye
  crancorei
  Tarih
  18 Mayıs 2006 00:00
 • ben çok çok özür dileyerek söylüyorum.
  every you and every me diye bildiğim şarkı every me and every you imiş
  ağlamak istiyorum
  ne rezil bir insanım ben
  nasıl uyuyacağım şimdi:(
  neyse geçte olsa farrkına vardım.
  sizi seviyorum PLacebo hayranları
  Üye
  Meds
  Tarih
  10 Mayıs 2006 00:00
 • Placebo o sese kurban olurum ben=)Meds 10 numara bir albüm olmuş..Geçen albümlere göre belki biraz daha sade...Broken Promıse,Infra-Red,Song to Say Goodbye süper şarkılar neyse yolunuz açık olsun Placebo=)
  Üye
  efsane_legend
  Tarih
  7 Mayıs 2006 00:00
 • yeni bi şarkı dinledim we bambaŞKAYDI SÜPER BİŞEYDİ sizce kim olabilir PLACEBOooo
  every you every me........
  Üye
  Meds
  Tarih
  1 Mayıs 2006 00:00
 • petrarca kardeşe harb iharbi katılıyorum.
  adam müzikten anlıyor tabiii.
  ama bazı cahiller(lamaguitar) bişey bilmiyor.
  ne kafadan kontaksınız siz.
  medsin albümünü alın adamlar ilk şarkıda çeliyor zaten aklınızı.
  süper bu placebo hele brian yakıyor yakıyor.
  kurban olurum o sese..... :)))))
  Üye
  Meds
  Tarih
  29 Nisan 2006 00:00
 • her kes bişey demiş ama ben kendi istediğimi diyeceğim
  sizene lan milletin tercihinden ben brian'ın eşcinsel olduğunu daha yeni öğrendim ama fena halde destekliyorum o ses sizin hayatınız bee.dinlemiyorsanız yazık size.hele bi meds dinleyin sonra çıkın karşıma.
  baby did you forget to take your meds...
  Üye
  Meds
  Tarih
  25 Nisan 2006 00:00
 • placebo bi grup degil onlar ve onların sarkı sözleri bir hayat görüsü bence..
  Üye
  metalbolik
  Tarih
  8 Nisan 2006 00:00
 • bikere makaleyi yazan arkadaşa gerçekten teşekkür ederim..özellikle de 'tezatı isminden menkul' bölümü için:)brian molko-güçlü erkek+kraliçe:))sadece ismi bile cinsel tercihini açıklamaya yetio_bisexuelliini...bilmiyorum ama ne olursa olsun ben seviyorum BRIAN MOLKO'yu da grubu da şarkılarını da.gerek grubun kuruluş öyküsünü gerek brianla ilgili yazıları okumuştum daha önce de irritate 1 bildiim şeylerle ilk kez duyduklarımı gayet güzel birleştirmişsin eline sağlık.brainın we diğer grup üyelerinin cinsel tercihlerine dairsaçma sapan we de iğrenç yorum yapanlarıa da iki çift lafım var.tamam adamların(buna muhtemelen ne adamı yaa düpedüz ibne işte dicekler biliyorum ama) cinsel tercihi bizim toplumumuzun ya da şöyle diim herkesin kabul edebilicee yönde olmayabilir.ama herkes tercihlerinde özgürdür HER KONUDA.ayrıca dil,din,ırk ayrımı yapılmamalı diyoruz(bilmiyorum aranızda aksini sawunan var mı)..neden cinsel tercih ayrımı yapmadan yaşamak mümkün olmuyo???
  ayrıca şarkılarının sözleri alıp götürüyo insanı muhteşem we hatta inanılmaz derecede güzel.ben de petrarcaya aynı fikirdeyim.WİTHOUT YOU I'M NOTHING placebo..placebo da without brian molkosuz nothing olurdu zaten...buarada MEDSi hala dinlemeyenleriniz varsa alıp dinlesin şarkılar süper...her zamanki gibi..:)))
  Üye
  kurşun kalem
  Tarih
  2 Nisan 2006 00:00
 • Kişilerin cinsel tercihleri beni ilgilendirmez.Placebo grubu müziğiyle var piyasada,eş cinsel ya da bi seksüel olmalarıyla değil.5.albümlerini yayınladılar ve diğer albümleri gibi çok ses getiricek 18 Haziran da burdalar zaten:=)
  Elton Jhon dan bahsetmiş arkadaşlar 'sir'ünvanı var ama adam bi erkekle evlendi.
  Banane.İyi müzik yapıyo mu,son albümü nasıl olmuş tarzı hala aynı mı ben buna bakarım beni bunlar ilgilendirir.
  Brain kadınlardan hoşlansaydı belki de hiç birimiz onu bu kadar çok sevmicektik.O erkeklere karşı his duyuyo içten gelen bişeye engel olamazsın ki.Müziği bırakırsa kahrolurum ama Elton Jhon gibi bi erkekle evlenirse sadece izlerim,okurum yorum yapmaya hakkım yok çünkü ben onun sadece hayranıyım.
  Son bişey ona tapanlar arasında bende varım:=)
  Üye
  crowe
  Tarih
  26 Mart 2006 00:00
 • brian molko diyince bööö eehe öhee ibnenin teki falan dien zihniyetlerin brda neysi var=S elton john a da cinsel tercihi yuzunden ibnee yaa muzikmi onunki hede höödöö diyin ozaman.diemessiniz ndn?cunku adam iyi muzik yapıyor.brian molko iyi muzigin yanında dunyanın en guzel insanı olma ozelliine sahip=)taptıgım tek insan!o aglayan sesini duyunca kilitleniyorum resmen en boktan sarkıya bile anlam yukliycen bi sesi we yorumu var brian'ım molko'm un=).!herseyim o benim
  Üye
  bonnie_mm
  Tarih
  19 Şubat 2006 00:00
 • güzel bi yazı olmuş.
  Üye
  röyksopp
  Tarih
  27 Ocak 2006 00:00
 • baba oldu bir ay önce; Melek sıfatlı, güzel sesli , güzel bakışlı Molko... Umarım 2006'da tekrar gelirler Türkiye'ye. Glam'i anlamak gerek Placebo sevebilmek için.
  Üye
  -_Succubus_-
  Tarih
  22 Kasım 2005 00:00
 • İngiliz rock müziği grupları denince akla muse , anethema , doves , radiohead , manic street preachers , skin , bush ve tabii ki placebo gelir ilk aklıma.Ve dikkat edin saydığım grupların vocalistlerine. Hepsi vocal virtiözü:) Brian Molkoda onlardan biri ve kendine has bir tarzı var bu adam(?!:) ın .Saygı duyarım...
  Üye
  akuPUNKtur
  Tarih
  18 Ekim 2005 00:00
 • tamamen özenilerek yaratılmış biri gerek ses gerek tavır gerek dış görünüş.tamaıyla mükemmel.insan hayran olmaktan başka bişi yapamıyo
  Üye
  nena
  Tarih
  15 Eylül 2005 00:00
 • Brian'nın kendi yorumuyla aynen;
  "..Pure Morning is about that time of day when the sun is coming up and you’re coming down. Everybody else is getting ready to go to work and you’re feeling incredibly dislocated from the rest of the world."
  Üye
  pissicik
  Tarih
  9 Eylül 2005 00:00
 • az bucuk ingilizcesi olup da placebo dinlemiş ve sevmemiş bi insanla ortak bi noktada bulusabileceğimi sanmıyorum.
  Üye
  hulafira
  Tarih
  20 Ağustos 2005 00:00
 • tv de ilk kez brian molkoyu gördüğümde şarkı bitene kadar yerimden kıpırdıyamadım.şarkı sözleri içindeki kelime seçimleri süper,ses inanılmaz e gözleri de bi o kadar etkileyici.taptığım tek insan.istanbul'a tekrar geldiklerinde hava alanına gidicek bi diğer insanda benim :)
  ayrıca "pure morning" diyişine sadece ben hayranım sanıodum..
  Üye
  ozgij
  Tarih
  8 Temmuz 2005 00:00
 • çok büyüttünüz abarttınız şu placebo yu !! cidden hiç bir özellikleri yok ekstradan..4 sene sonra "place ne höea ?" dersiniz unutursunuz..

  müziğin gelişimine hiç bir katkısı olmayan hep aynı kalıplarda şarkı yazan, hayali erkek arkadaşlarına şarkı yazan bi lavuğa saygı göstermemi beklemeyin benden..

  siz gidin gotik takılmaya çalışın marjinal olduğunuzu sanın depresyona girin köşelerde hadi canım
  Üye
  baranthalas
  Tarih
  13 Haziran 2005 00:00
 • yazık hepini
  ze
  Üye
  fexner
  Tarih
  22 Mayıs 2005 00:00
 • BRAİN MOLKO resmen taptığım biri!!!
  bırakın herif kendi gizemiyle kalsın kurcalamayın daha fazla....
  Üye
  PunK_g
  Tarih
  4 Mayıs 2005 00:00
 • tecavüze uğramış fare ordusu:):):):):)

  abi daa ne diim ki!

  ayrıca o -ezik gençlik- arsında olmak çok güzel!
  noolu seni almadılar mı aralarına??
  Üye
  petrarca
  Tarih
  2 Mayıs 2005 00:00
 • gitar kabiliyeti 3 aylık gitarist kadar..vokal desen tecavüze uğraşmış fare ordusu gibi..brian molko da hiçbir şey yok adam(?) bomboş..ezik gençliğin yücelttiği gereksiz biri..
  Üye
  baranthalas
  Tarih
  28 Nisan 2005 00:00
 • -ipneleri inşaata götürüp bi güzel düzmek lazım-
  şeklinde düşünen kişi isterse mozarttan bile kalite müzik yapsın KIROdur
  belki de yaptığın müziği çok beğenirim,dinlemeye çalışçam
  ama dinleyicin olamam

  zihniyetin çok ters bana
  cinsel tercihlere bakış açın acınacak halde
  senin ibrahim tatlıses,alişan falan dinlemen gerekmiyo mu?

  pink floydla, teomanla ,homolarla dalga geçmeye devam!!!!!
  Üye
  petrarca
  Tarih
  28 Nisan 2005 00:00
 • herşeyden önce yazdığı şarkı sözleri süper...yani belli ki eleştirilmeden önce pek iyi dinlenilmemiş..adamın tercihini ne yapacaksınız ki...adamın müziğiyle ters orantı sağlayan bi durum olduğunu düşünmüoum...
  Üye
  vanillaice
  Tarih
  27 Nisan 2005 00:00
 • gitar kabiliyeti de var,ses de var,ibneyse de ibne -adam harika-
  Üye
  Luin
  Tarih
  26 Nisan 2005 00:00
 • valla kusura bakmasın ama gaylere sempati gösteremem kirk hammett ve dave lombardo hariç :P
  Üye
  baranthalas
  Tarih
  22 Nisan 2005 00:00
 • ben eşcinsel değilim
  ama onları her zaman destekliycem
  sizin gibi KIROlar olduğu sürece

  ZAVALLISINIZ

  BRIAN VE PLACEBO;
  SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM
  Üye
  petrarca
  Tarih
  22 Nisan 2005 00:00
 • placebo ve brian molko kadar boş kimse olamaz yer yüzünde..gitar kabileyeti desen yok ses desen yok sadece ibne ve ordan prim yapıyo yurdumun ezik alternatif tikky gençliğinin şişirdiği dünyanın en kötü 3 grubundan biri..
  Üye
  baranthalas
  Tarih
  20 Nisan 2005 00:00
 • placebo bi daha ne zaman istanbula gelicek bilen var mı arkadaşlar? rock istanbul olsun rock'n coke olsn bir çok etkinlik ıvır zıvır gruplarla doldu taştı, placebo nedense çok az dinleniyor ülkemizde yazık..ayrıca makale güzel..
  Üye
  tunj
  Tarih
  20 Nisan 2005 00:00
 • yaş 16 - teoman hastasıyım placebo pink floyd dinlerim ... HAHAHAHAHAHAHAHA!!!
  ehem.... özr dilerim onceki mesajı atmaya gerek yokmuş
  Üye
  IamaguitaR
  Tarih
  17 Nisan 2005 00:00
 • cok eminmiş gbi konuşma emin olki fazlasıyla 'iplenen' bi insanım müzik hakkında tartışmak isterdim senle ama placebo yu bana karşı koricaksan hiç gelme bile değmez.
  Üye
  IamaguitaR
  Tarih
  17 Nisan 2005 00:00
 • lamaguitar, kendini rezil ediyorsun
  çok küçük bir insancıksın
  tam bir zavallısın

  kimse seni iplemez,
  rezilliğinle kalırsın

  sizin gibiler varken ab ye türkler
  *ah* girer
  Üye
  petrarca
  Tarih
  17 Nisan 2005 00:00
 • placebo dan nefret ediyorum.. brian molkodan ayrı bi şekilden nefret ediyorum top lardan ettiğim gibi. muziğini sevenlere lafım yok ama ben gruptanda muziğindende nefret ediyorum cunku muziginde hiçbi ozellik gormuyorum ve adam iğrenç tipsiz bi top. O brianı bence buraya getirip bi inşaatın ortasına bırakmak lazım .. Bakalım amelelerin onu güzelce ağırlaması sonunda(!!!) bi daha öyle dolaşabiliyomu etrafta.
  Üye
  IamaguitaR
  Tarih
  9 Nisan 2005 00:00
 • brian'ın sesini her duyuşumda bi tuhaf oluyorum.kesinlikle çok farklı bi vokali var.
  Üye
  corinne
  Tarih
  13 Mart 2005 00:00
 • placebo aşkı başkadır arkadaşlar bunu hepimiz tadıyoruz ve bu askta acı yok hepimiz biriz...........
  Üye
  Narcoholic
  Tarih
  11 Mart 2005 00:00
 • brian çok özel okey ama stefanı, hewitti unutmayalım onlar da süperler...
  placebo süper...
  ama brianın solist oluşu+kimliği onu çok daha önde yapıyor...
  Üye
  petrarca
  Tarih
  9 Mart 2005 00:00
 • yani yorum yapmak gereksiz dinleen bilir süper manyak ötesi insanlar brian başta olmak üzere süperler tek kelimeyle
  Üye
  megaLomaniaC
  Tarih
  8 Mart 2005 00:00
 • yok abi türkiyede placebo dinleyen çok az
  adamların bi wembley konserleri var.....
  kelimeler yetmez
  Üye
  petrarca
  Tarih
  8 Mart 2005 00:00
 • placebo muhteşem bişey ilk önce korn sonra placebo ve brian molko müthiş ya
  Üye
  k_o_r_n
  Tarih
  7 Mart 2005 00:00
 • abi adam super ya umarım tekrar gelirler ist ye hava alnında ben karsılarım ilk olarak ,,:)
  Üye
  SENSEY
  Tarih
  2 Mart 2005 00:00
 • istanbula bidaha nezaman gelcekler bilen var mı
  Üye
  petrarca
  Tarih
  26 Şubat 2005 00:00
 • brian ve molko sözcüklerinin anlamını öğrenmem iyi oldu.bi de onun en güzel 'pure morning' diyen adam olduğunu tek senden duymadım,ekşi sözlüğe de biri öyle yazmış.ve bence de çok güzel söylüyo.
  Üye
  feyzasal
  Tarih
  26 Şubat 2005 00:00
 • her zaman aynı seyi bende düşünmüşümdür...brian her sarkıda sanki o anı yaşıomuş gibi söylüyo ve bu yüzden ''en sevdiğin solist kim?'' die sorulduğunda brian molko diyorum...buarada brian istanbul u çok seviyor...doğum gününü kutlamak için bile istanbul da ilk konserinde otel odasında kaldı...bence brian duyguları bir şarkıya doldurabilen en dahi,en karşıkonulmaz,en dayanılmaz,en hassas ve en cüretkar solist....bu yüzden ondan vazgeçemiyorum ;)
  Üye
  vanillaice
  Tarih
  25 Şubat 2005 00:00
 • ya ben fazla sevmiyorum placeboyu ama sarkılarının bazıları guzel ayrıca makalede guzel
  Üye
  deathangel
  Tarih
  25 Şubat 2005 00:00
 • enteresan bi tip, aynı zamanda çok başarılı....
  takdir edip zevkle dinliyorum
  Üye
  dimateu
  Tarih
  25 Şubat 2005 00:00
 • brian molko, tapılası insan... farklı, farklı ve de çok zeki. my sweet prince
  Üye
  rain down
  Tarih
  25 Şubat 2005 00:00
 • bu yazıyı okumak bile tüylerimi diken diken yaptı bırak o muhtesem sesi dinlemeyi...
  of brain off.....
  Üye
  NeReC
  Tarih
  24 Şubat 2005 00:00
 • aslında herkes onu sevmiyor
  ama sevilmeli, o ayrı...

  insanüstü bişi yaa hayran olmamak zor
  Üye
  petrarca
  Tarih
  24 Şubat 2005 00:00
 • ya brain ne kadar övülse azdır...hakikaten adam makyajı, tercihi, sesi, müziği...
  herşeyiyle mükemmel ve farklı bi müzik insanı...
  kliplerini hergün izlerim her izlediğimde bi kere daha aşık olurum...
  saçma gelmesin lütfen o bnm ilk ve tek, sanal ve platonik aşkım ;)
  Üye
  DarkLady
  Tarih
  23 Şubat 2005 00:00
 • kesinlikle brian bambaşka
  withot you ıam nothing placebooooo
  Üye
  petrarca
  Tarih
  22 Şubat 2005 00:00
 • placebo hakkında yazılmış iyi bir makale
  zaten placebo hakkında kötü bir makale yazmak mümkün müdür
  bilemiyorum!
  Üye
  duman_girl
  Tarih
  20 Şubat 2005 00:00
 • yazımı okuyan arkadaşlar eğer yanlış bi bilgi verdiysem garmesten yanlışımı bildirirseniz sevinirim...
  bol placebolu günler...
  Üye
  irritate1
  Tarih
  19 Şubat 2005 00:00

Anket

Faty sorar:
sizce metal müziğin en güzel anlaşan ve üreten gitaristleri kimlerdi ?
 • Dave Mustaine & Marty Friedman (Megadeth)
 • James Hetfield & Kirk Hammet (Metallica)
 • Dave Murray & Adrian Smith (İron Maiden)
 • Jeff Hanneman & Kery King (Slayer)
 • Michael Weikath & Kai Hansen (Helloween)
 • K.K. Downing & Glenn Tipton (Judas Priest)
 • Lemmy Kilmister & Phil Taylor (Motörhead)
//www.garaj.org