Üçgenin neresi?

Bölümler
Yazan: MrBungle
Tarih: 20 Temmuz 2005

Davetiye kontenjanından şımarmış bir vaziyette konsere bir saat geç gittik. Açık hava civarında pek fazla araba yoktu; sevinerek park ettik. Kapıya vardığımız da ise halen çıt çıkmaması "bu işte bir yanlışlık var" dedirtti. Konser iptal mi oldu? bugün gunlerden ne? cuma akşamı Babylon'da tequila yi bu kadar fazla kaçırmış olamayız yahu! Nameleriyle davetli girişine seyirttik.

Açık hava dolu sayılır günlerinden birinde. Lakin toplu hipnoz semineri mi, konser mi ayırdedilemiyor. Yerimizi aramakla zaman kaybetmeyip çöküyoruz bir yere. İnanılmaz düşük bir volumle havaya girmeye çalışıyoruz. Herkes oturuyor, severmiş gibi yapıyor. Birinin ayağı koltuk aralarındaki bira kutularından birine takılıyor; diğeri kınayarak onu kesiyor. Farkında olmadığı iç sıkıntısın sorumlusunu arar gibi.

Sigara içiyorum ya, bir öksürük krizine tutulsam gecenin yıldızı olabilirim. abiler sahnede düşük volumlu, ağır tempolu ve pianississimo! takılmakta huzur buluyorlar. Arkadaşın dürbünüyle yakına giriyoruz. İlk dikkatimi çeken davulcunun kafasının iki yanındaki condenser mikrofonlar oluyor. Bu uygulamaya ilk defa şahit oluyorum. Sahneyi iyice taradığımda condenser olduğunu tahmin ettiğim bir sürü mikrofon yakalıyorum. Sanırım bu yüzden davul, piyano ve kontrabası bir üçgen oluşturacak biçimde iyice birbirinden ayırmışlar. Ücgenin en tepesinde ve dipte ise Charlie Haden bir riserda duruyor. En önde ise üflemeliler.

Sonraki bölüm
Mıymıntı Bandosu »

Yorum yazın

Yorum yazmak için üye girişi yapmak gerekiyor.
Üyeyseniz giriş yapın, değilseniz üye olun.
 • Peki Billy Cobham ve Art Of Five konserine giden varmı?O da açıkhavadaydı ve resmen asansör müziği yaptılar o yıllarca en tepedeki enerjisini davuluyla milyonlara dağıtan yılların fırtına gibi esen bir davulcu olan Billy Cobham'dan eser yoktu sahnedeki adamda.İlk defa böyle bir konsere gidip pişman olmuştum.Resmen uyuttu hepimizi.Ben değil ama birçok kişi rüya görüyordu.Ben ise horultular arasında Billy amca biliyodur bişey de ondan böyle çalıyodur dedim kendime sürekli ama yinede bu konseri yarıda bırakıp çıkmama engel olamadı.
  Üye
  conquistador
  Tarih
  17 Ocak 2006 00:00
 • güzel bir deneyim olmuş.fakat hikayenin sonuç bölümünü neden yazmadın güzel kardeşim..hiçbir yorumun yokmu yani geceyle ilgili.devamını bekliyoruz...
  Üye
  delete19100
  Tarih
  12 Eylül 2005 00:00
 • bu samimi yorumlar için mrbungle ı tebrik ediyorum. gerçekten herşeyin iyisi kötüsü var ve birşeyin adı sanat dahi olsa bu onun her zaman harika ve takdir edilesi olduğu anlamına gelmez. bu bayılma ve sıkıntı patlamasını bende zamanında yeditepe üni. deki cep sinemasında gösterilen bayık ötesi avrupa yapımı sanat filmlerinde yaşamıştım. sırf merakımdan çoğu filme gidiyordum ama bir filmde sıkıntıdan ve filmin saçma temposundan gülme krizine girince bu hobime ara vermek zorunda kaldım. tabi ordaki kitle de aynıydı. kimse birşey anlamıyor, sıkıntıdan herkes mide krampları geçiriyor ama sanki hayatlarında gördükleri en harika film izliyor pozunda gözlerini bile kırpmıyor bi yandan da acaba kesen birisi var mı diye etrafı kolaçan ediyorlardı. :)
  Üye
  kutay__
  Tarih
  11 Ağustos 2005 00:00

Anket

cymbals sorar:
70-80-90lardan en iyi Türk sizce kim
 • Nilüfer
 • Ayten Alpman
 • Tanju Okan
 • Alpay
 • Banu Kırbağ
//www.garaj.org