Mıymıntı Bandosu

Bölümler
Yazan: MrBungle
Tarih: 20 Temmuz 2005

Bizim ilk parça bitiyor ve oturduğumuz sıradan bir kiz kalkıyor, gidiyor. Tam önümden geçerken, duyabilecegğ bir şekilde "bence de cok sıkıcıydı" diyorum. O kız gibi tuvalete gittiğini tahmin ettiğimiz insanlar hiç bir zaman geri gelmiyor. bayık, uyuz bir caz. Aralarda "This Has Been Done Before" şeklinde bir loy loy tutturasım geliyor. Seveni de vardir mutlaka. Ama insan bir konsere gittigi zaman sesle sarmalanmak, biraz kendini unutmak ister bence. ama ne mümkün! bir davulcu davula bu kadar korkarak mı vurur? nerede iki hafta once katıldığım rumeli usülü kına gecesinde, bir ara ellerim patlayana kadar darbukayla eşlik ettiğim çingen davulcu? ve onun yarattığı coşku? ve nerede bu mıymıntı bandosu?

Neyse iki parça sonra konser bitiyor zaten. Bari kapıya çıkıp piyasa yapalım diyorum arkadaşıma. Sonra merdivenleri tırmanırken, sololar bitince alkislamasıni yeni oturtmuş, bis yaptırma sevdasındaki tipleri görünce hırsla Limonlu Bahçe'nin yolunu tutuyoruz.

Önceki bölüm
« Üçgenin neresi?

Yorum yazın

Yorum yazmak için üye girişi yapmak gerekiyor.
Üyeyseniz giriş yapın, değilseniz üye olun.
 • Peki Billy Cobham ve Art Of Five konserine giden varmı?O da açıkhavadaydı ve resmen asansör müziği yaptılar o yıllarca en tepedeki enerjisini davuluyla milyonlara dağıtan yılların fırtına gibi esen bir davulcu olan Billy Cobham'dan eser yoktu sahnedeki adamda.İlk defa böyle bir konsere gidip pişman olmuştum.Resmen uyuttu hepimizi.Ben değil ama birçok kişi rüya görüyordu.Ben ise horultular arasında Billy amca biliyodur bişey de ondan böyle çalıyodur dedim kendime sürekli ama yinede bu konseri yarıda bırakıp çıkmama engel olamadı.
  Üye
  conquistador
  Tarih
  17 Ocak 2006 00:00
 • güzel bir deneyim olmuş.fakat hikayenin sonuç bölümünü neden yazmadın güzel kardeşim..hiçbir yorumun yokmu yani geceyle ilgili.devamını bekliyoruz...
  Üye
  delete19100
  Tarih
  12 Eylül 2005 00:00
 • bu samimi yorumlar için mrbungle ı tebrik ediyorum. gerçekten herşeyin iyisi kötüsü var ve birşeyin adı sanat dahi olsa bu onun her zaman harika ve takdir edilesi olduğu anlamına gelmez. bu bayılma ve sıkıntı patlamasını bende zamanında yeditepe üni. deki cep sinemasında gösterilen bayık ötesi avrupa yapımı sanat filmlerinde yaşamıştım. sırf merakımdan çoğu filme gidiyordum ama bir filmde sıkıntıdan ve filmin saçma temposundan gülme krizine girince bu hobime ara vermek zorunda kaldım. tabi ordaki kitle de aynıydı. kimse birşey anlamıyor, sıkıntıdan herkes mide krampları geçiriyor ama sanki hayatlarında gördükleri en harika film izliyor pozunda gözlerini bile kırpmıyor bi yandan da acaba kesen birisi var mı diye etrafı kolaçan ediyorlardı. :)
  Üye
  kutay__
  Tarih
  11 Ağustos 2005 00:00

Anket

Megadead sorar:
Yngwie J. Malmsteen'in en iyi parçası hangisidir ?
 • Far Beyond The Sun
 • Arpeggios From Hell
 • Black Star
 • Rising Force
 • Evil Eye
 • Yorumda belirteceğim.
//www.garaj.org