Mekana Bakış

Bölümler
Yazan: wogon
Tarih: 20 Kasım 2006

Herkese selamlar,

Geçtiğimiz cumartesi günü Kadıköy'deki GaRaJ Performans Merkezi'nin ilk etkinliği gerçekleştirildi: Serdar Öztop Elektro Gitar Atölyesi. Önümüzdeki 1,5 ay için mekanın etkinlik programı da belli olmuş. Ülkemizdeki müzik camiasında isimleri her fırsatta büyük harflerle yazılan kişiler var programda. Alttaki linkten programa ulaşabilirsiniz.

http://www.garaj.org/mekan/263/garaj-performans-merkezi-kadikoy-istanbul.htm

İlk performansla ilgili derleyici bir metne geçmeden, benim de merakla gittiğim mekanla ilgili birkaç satır paylaşmak istiyorum. Kendiköşk, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadının Kurbağalıdere tarafındaki köşklerden biri. Stadın altındaki Burger King'le karşı karşıya denebilir. Kadıköy'den gelirken, derenin üzerindeki köprüyü geçer geçmez soldaki dar sokağa giriliyor. Solda Maçkolik ve Kallavi geçildikten sonra bina Pembe rengiyle kendini farkettiriyor. Demir kapının üzerindeki kırmızı tabeladan da tanımak mümkün. Aldığım bilgilere göre üst katlarda bir kişisel gelişim merkezi varmış, dans, aikido, yoga gibi eğitimler veriliyor. Bahçeye girdikten sonra göze çarpan demir ikinci bir kapı ile alt kat koridoruna geçiliyor, otomatik yanan ışıklar eşliğinde kırmızı bir kapıdan geçilip GaRaJ Stüdyoları ve Performans Merkezi'ne giriliyor.

İçerideki stüdyolarla ilgili bilgi zaten sitede mevcut. Performans Merkezi de, güzel dekore edilmiş atölye ve ufak konserler için tasarlanmış bir mekan. Aktivite olmadığında da bir kafeterya olarak hizmet veriyor. Kendine yetecek bir ses sistemi ve plazma ekranlarla donatılmış. Tespit edebildiğim kadarıyla bir projeksiyon sistemi de mevcut. Yine aldığım bilgilere göre periyodik olarak konser ve eğitim videoları gösterilecekmiş. Hatta yapılan atölye çalışmalarının kayıtları da boş zamanlarda yayınlanacakmış. O taraflarda olup boş zamanı olan müzik ve GaRaJ severler için iyi bir vakit geçirme yeri haline gelebilir yavaş yavaş.

Artık performansa geçelim.

Yorum yazın

Yorum yazmak için üye girişi yapmak gerekiyor.
Üyeyseniz giriş yapın, değilseniz üye olun.
 • serdarla ilgili söze gerek yok Herşey ortada armoni ve duygu yönü fazla olan bir müzisyen...
  Üye
  Cikmaz sokak
  Tarih
  29 Aralık 2006 00:00
 • iki düşünüp bir konuşan biri.Dediklerini gitar felsefesi olarak kabul edebiliriz
  Üye
  Findecano
  Tarih
  24 Aralık 2006 00:00
 • adam yutmuş olayı
  Üye
  JuJu HENDRİX
  Tarih
  23 Kasım 2006 00:00
 • Valla bende gitmek isterdim ama malesef zaman yok ama olsa kesin giderdim.Müthiş tariflemiş gitarı ben o sözünden cok etkilendim.Çok dogru sölemiş valla olagan üstü daa tarifini bulamadm.
  Üye
  süsen90
  Tarih
  22 Kasım 2006 00:00
 • bende gidicem en kısa zamanda..askerdeydim gidemedim malum...
  Üye
  sfenXQ
  Tarih
  22 Kasım 2006 00:00
 • Mekanın ayrıntılı tarifi çok iyi olmuş, sağolunuz. Zira zor bulmuştum ve kime sorduysam bilmiyor, üstüne bir de sallama tarifler yapıyorlardı.
  Üye
  aydngelnseslr
  Tarih
  21 Kasım 2006 00:00

Anket

keml sorar:
jimi hendrix i severmisiniz?
 • evet
 • hayır
//www.garaj.org