Performans

Bölümler
Yazan: wogon
Tarih: 23 Aralık 2006
Herkese Selamlar,

20 Aralık 2006 çarşamba cecesi yeni bir GaRaJ Atölyesinde yine performans merkezindeydik. Yollar yağmurdan tıkanmış, ama mekan hiç tahmin etmediğim bir şekilde yükünü almıştı. GaRaJ'daki haberin yorumlarında da gördüğüm kadarıyla insanlar üşenmeden şehrin uzak köşelerinden Eylem Pelit'in bas performansını dinlemeye ve sohbete katılmaya gemişlerdi.

Bas gitarın bir solo enstrüman olarak görev aldığı 4 tane parça ve tüm samimiyetiyle kendini açıp, tüm alçakgönüllü tavrını takınarak tecrübesini paylaşan bir müzisyen sohbeti dinledim geçtiğimiz çarşamba gecesi. John Patitucci signature 6 telli bir bass gitar kullanıyor. Fazlaca efekt aleti yok sahne sesinde. Tek başına olmadığı performanslarda çok daha sade çaldığını, yalnız veya küçük gruplarla çaldığı zamanlarda da müzikteki rengi artırabilmek için bazı efektler kullandığını belirtti sohbet sırasında.

Müziğe nasıl başladığından, sahnedeki hissiyatına kadar bir çok şey konuşuldu. Gelen sorular, cevaplar ve performans sonrasına taşınan samimiyet izlenmeye değerdi. Performans sonundaki sessizlik sırasında Eylem Pelit'in "Son olarak ben sorayım, kimler bas gitar çalıyor" sorusuna gelen yanıt, salondaki izleyicinin çok büyük bir kısmının el kaldırmasıydı. Sanırım GaRaJ.org bizleri bilgisayarın başından kaldırmayı başarmaya başladı. Gelen sorulardan biri Pasiflora'nın haberlerinin nereden takip edilebileceğiydi. Altta bir link örnekleyebiliriz bu durum için:
Passiflora @ GaRaJ.org

Son olarak gelen sorulardan

Şahsım adına bu işlerde emeği geçen tüm ekibe, GaRaJ.org, Kendiköşk, Senkop Müzik ve Yamaha Europe çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Ellerine sağlık, önümüzdeki iki etkinliğin izlenimlerinde görüşmek üzere. 6 Ocak'ta Volkan Öktem 19 Ocak'ta da Richi Morales ve D-She GRJ'da davul çalacaklar. Sorularımızı hazırladık, sabırsızlıkla bekliyoruz.PS: Bu izlenim yazılarında yer alan videolar, performanslardan izlenimler aktarıp oradaki atmosferi yansıtmak için hazırlanıyor. Etkinliklerde yer alan müzikal performansların detaylarıyla ilgili bir proje başka bir iş. Umarım Bekçi'nin öyle bir projesi de vardır.

Yorum yazın

Yorum yazmak için üye girişi yapmak gerekiyor.
Üyeyseniz giriş yapın, değilseniz üye olun.
 • www.basgitarist.com
  Üye
  LeGaCY
  Tarih
  29 Aralık 2006 00:00
 • o zaman çalış ..
  Üye
  kanazkavraz
  Tarih
  27 Aralık 2006 00:00
 • hayran kaldım
  Üye
  ipeeeeek
  Tarih
  27 Aralık 2006 00:00
 • Hikayeee....
  Üye
  GatherinG
  Tarih
  26 Aralık 2006 00:00
 • çok ciddi bir gözlük profil vermişiz videoda:)olsun böyle de idare ederiz..
  Üye
  burakerdogan
  Tarih
  23 Aralık 2006 00:00
 • ya linkte bozukluk var ya da konulmasında bi hata var sadece 'değerli müzisyen arkadaşlar'kısmı anlaşılır nitelikte düzeltilmesi dileğiyle saygılar...
  Üye
  define
  Tarih
  23 Aralık 2006 00:00

Anket

coburn sorar:
Hangisini tercih edersiniz?
 • Limp Bizkit - Faith
 • George Michael - Faith
//www.garaj.org