Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Eski mesaj arşivi

• zeLp • 27 Haziran 2009 16:42 • #427690
    Bir insan daha katıldı.
    Türkçe'yi mahvederek konuşmayı havalı bulup "Neden bu şekilde konuşuyorsun?" diye sorulduğunda "Ya sadece hoşuma gidiyoo" diye cevap verenleri anlayamayanlardan biri olarak burada bulunmaktan mutluluk duyacağım sanırım ^^. Uzun cümle kurmayı çok severim seven var mıdır? :A
  • ZaHiD • 12 Temmuz 2009 18:03 • #427853
    hoşgeldin:)evet benim bilhassa konuşurken uzun cümleler kuruduğumu söylüyorlar hatta bazıları artık cümlem bitsin diye dua ediyordur belki:)evet az ve öz cümleler herzaman kararlı olandır ama uzun cümle kuruyorsam onların iyiliği için birgün beni anlayacaklar yoksa o kadar cümleye rağmen anlamamaya devam edecekler:)
  • zeLp • 14 Temmuz 2009 15:12 • #427890
    İnsanları uzun cümlelerimle sıkmak istemediğim için son zamanlarda kısaltmaya çalışıyorum cümlelerimi ama uzun cümle kurmak iyidir çok severim eheh |=D.
  • Bergeron • 16 Temmuz 2009 22:25 • #427911
    selam

merhabalar .Türkçe adına yapılmasından nefret ettiğim şeyden bahsetmek istiyorum. Yaptım Ki,biliyorum Kİ vs.. İnsanlarda ciddi bir şekilde olumlu cümlelerin arkasına ki eki getirme alışkanlığı var .Daha vahim olan durumsa ne söylerseniz söyleyin bunu değiştirmek için çabaları da yok,rahatsız olmuyorlar. :S
  • insane_im • 17 Temmuz 2009 00:06 • #427918
    Sanırım bunun sebeplerinden biri, son zamanlarda oldukça ünlenen bir karikatür karakteri: Fırat. Nedense, gözlemlerime göre, Fırat'tan sonra çoğalmaya başladı bu şekilde konuşanlar.
  • Bergeron • 17 Temmuz 2009 00:50 • #427922
    Cevap: -Konu içermez-

Vallahi ben orta okuldan beri bilirim bu olayı. Orta okuldan beri de uyarırım kimse sallamaz:D
  • zeLp • 17 Temmuz 2009 16:07 • #427927
    Sanırım bunun sebeplerinden biri, son zamanlarda oldukça ünlenen bir karikatür karakteri: Fırat.

Eğer o yüzdense bir daha ıyy...xD Dx Ne üzücü saçma işler ya |=)

Benim de uyuz olduğum bir hatam var çoğunluk bilmiyordur belki bu kuralı. "Sanki" ve "gibi" edatlarını aynıcümle içerisinde kullanıyorum fazlasıyla. Bu rezil bir durum sinir oluyorum bu halime ama yakında geçer umarım :F -
  • insane_im • 18 Temmuz 2009 01:55 • #427932
    Evet, artış nedeninin bu olduğunu düşünüyorum ben.
    Bkz: Beslenir ki bu.
    Bkz: Yenir ki bu.
    ---
    Eğer dikkat edersen bir süre sonra kurtulduğunu fark edeceksindir =)
  • korn_big_fan • 18 Temmuz 2009 11:32 • #427933
    Fırat karakterine kimse laf edemez :P Arkadaşlar bağlantıya bir tıklayın derim.

http://www.turkcetopluluklari.net/joomla/index.php?Itemid=49&id=77&option=com_content&task=view
  • ArChAnGeL_ • 18 Temmuz 2009 18:20 • #427935
    Fırat'ı karıştırma harbiden :D