Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Eski mesaj arşivi

• korn_big_fan • 19 Temmuz 2009 23:57 • #427961
    Bu tehlikeyi farketmemiz için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar zaten.Kartel medya bu olayı hep görmemezlikten gelir.Dünyanın neresinde o ülke gençleri kendi dilini ikinci plana iterek başka dilde eğitim görmeye zorlanır?1954 yılında başlayan bu uygulama bir kültür soykırımıdır.Zaten bunun amacı gençlere dil öğretmek falan değil gençleri kendi dillerinden soğutmaktır.Ve maalesef istediklerini başardılar.
  • Bergeron • 20 Temmuz 2009 00:08 • #427962
    Belki kısmen başardılar .Ama bizlerin burda bunları konuşuyor olmamız ,sokakta üniversitelerde ,liselerde buna isyan eden bir kesimin varlığını sürdürmesi de başarısız olduklarını gösterir.Ortada bilinçli ve bilinçlenmekte olan önmeli bir kesim var.Günümüzde dili bırakın,Kemalizmi öldürmek için silah kuşanmış zihinler içimizde bizimle aynı sofrayı paylaşıyor aynı yatakta uyuyor.Ama yine de ortada tüketilmiş ne bir dil var ne bir düşünce var.Ne yapılırsa,ters etki yapıyor ..
  • korn_big_fan • 20 Temmuz 2009 00:11 • #427963
    Bu konuda seninle hemfikirim.Bizlere düşen görevi yaptığımız sürece onlar yeni çıkış noktaları arasalarda kendine biz o yolların hepsini kapayacağız.
  • Bergeron • 20 Temmuz 2009 00:18 • #427964
    Cevap: -Konu içermez-

Aslında yapılması gereken de bu.Dünyanın neresinde olursak olalım elimizden gelenin en iyisini kimliğimizle dilimizle kültürümüzle yaşatmak.Evet keşke haberler izlenebilecek gibi olsa.Keşke her açtığımda gazeteyi sinirlerim bozulmasa,keşke okadar savaşın acının karşılığı yine acı isyan olmasa,elden daha fazlası gelse ve herşey daha kötüye gitmese.Tamam bu bir gerçek ama 50 yıllık 70 yıllık ömürde yapılabilecek en doğru şey de görevlerimizi yerine getirip ne olursa olsun sabırla azimle bir şeyleri eyleme dökmeyi ve ses getirebilmeyi başarmak.
  • korn_big_fan • 20 Temmuz 2009 00:22 • #427965
    Kesinlikle.Yanlış giden düzende sırf başkalarının eteklerini öpmek için ses çıkarmamak ülkene ve kendine ihanettir.
  • Bergeron • 20 Temmuz 2009 00:26 • #427966

Aynen öyle.Zaten tahammül edilebilir bir durumda değil.Orda birileri yan gelsin yatsın .Burda birileri ter döksün yok öyle .Bu hesap elbet bir gün görülecek.Davamız görüldüğünde de son gülen iyi gülecek.
  • korn_big_fan • 20 Temmuz 2009 00:29 • #427967
    Bu hesap elbet bir gün görülecek.Davamız görüldüğünde de son gülen iyi gülecek.

O gün yaklaşıyor gibi geliyor bana :)
  • Bergeron • 20 Temmuz 2009 00:38 • #427968

Bakalım ,bekleyip göreceğiz :) Bana, tüm bunlar bittiğinde yani artık insanoğlu savaşmaktan,hırstan neslini tükettiğinde dünyadan bi haber bir grup Türk köylüsü kalacakmış gibi geliyor. :D Evlerinden bir çıkacaklar 'aaneey nolmiş bura büle' diyeceklermiş gibi geliyor.Böyle düşünmemin özel bir sebebi yok , öyle geliyor :D:D
  • korn_big_fan • 20 Temmuz 2009 00:44 • #427969
    :) Bana da öyle geliyor kimi zaman.Sadece sana özel bir durum yok yani :P Bu sohbete doyum olmaz diyor ve affınıza sığınarak internetten ayrılmak için izninizi istiyorum :P Mp3 çalarımın bu aralar en önemli şarkısını tavsiye etmek isterim.

Demons and Wizards - Fiddler On The Green

İyi geceler Türkiye her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsan. (Reha Muhtar sağolsun:P)
  • Bergeron • 20 Temmuz 2009 00:45 • #427970

O şarkıya taparım ya,nefistir.Haydi sana iyi uykular :))