Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 100 metal gitaristi seçildi...

• oOAchillesOo • 15 Nisan 2008 00:00 • #595560
    çok saçma bi liste bence dünyanın gelmiş geçmiş en iyi gitaristi bikere jimi hendrix yaşayan en iyi gitarist jimmy page
    ilk 5 listem şu
    1-Jimi Hendrix
    2-Jimmy Page
    3-Slash
    4-Malmsteen
    5-James Hetfield
    vede 1kişi 2. olur 2 kişi olamaz bu liste yanlış bence
  • DrumBanger • 15 Nisan 2008 00:00 • #595561
    Steve Vai , Paul Gilbert , Joe Satriani falan yalan adamlar zaten . Jason Becker kısmına falan hiç girmiyorum o bebe gitarı çalsın .
  • roger-waters • 29 Haziran 2008 00:00 • #595562
    bence tommy 1. sırayı hakediyor abi o adam olmasaydı bügün sen metal dinleyemezdin jimi de 2. sırayı haketmesi lazım cünkü adam bügünkü solo olayını cıkardı 3. sırayı Chuck Schuldiner ın alması lazımdı adam gelmiş gecmis en iyi gitaristlerden bi kere hatta Dimebag Darrell le olan anısı var dimebag demişki benim 30 gitarım var adamın 5 gitarı var ama benden iyi calıyor.4.sırayı
    Dave Mustaine & Marty Friedman almalıydı bügünkü thrash metalin gelişiminde adamların cok etkisi var ve düşünün bi metallicanın son albumlerimi daha iyi yoksa megadeth'in mi ?
  • rockeremre53 • 30 Eylül 2008 00:00 • #595566
    kirk ve james 2. hahaha jimi 12. sokarım bole ankete bence jimi 1. sırada olmalı
  • dıken • 26 Kasım 2008 00:00 • #595568
    şöyle incelemek istiyorum:

01. Tony Iommi (BLACK SABBATH)
    kesinlikle doğru bir tercih babasıdır kendisi heavy metalin
    02. Kirk Hammett & James Hetfield (METALLICA)
    kanımca gene doğru bir karar..heavy metalin gelişmesinde ki en büyük pay sahibi insanlardır kendileri
    03. Angus & Malcolm Young (AC/DC)
    ac/dc metal mi yapmaya başladı ? kesinlikle listede olmaması gerekiyor
    04. Randy Rhoads (OZZY OSBOURNE)
    rahmetli mükemmel bir gitaristti..kesinlikle olması gereken yerde
    05. Eddie Van Halen (VAN HALEN)
    van halen heavy metal yapmazdı..listede olmaması gerek
    06. Jimmy Page (LED ZEPPELIN)
    led zeppelin metal riffli şarkıları vardı ama asla metal yapmadılar..listede olmaması lazım.
    07. Dimebag Darrell (PANTERA, DAMAGEPLAN)
    önce bi fatiha..çok mükemmel bir gitarist harika bir müzisyendi..listede ön sıralarda yer alması gayet normal
    08. Zakk Wylde (OZZY OSBOURNE, BLACK LABEL SOCIETY)
    bence metal gitaristleri sıralamasında ilk 10 da yer almaması gereken biri..çünkü konu metal zakk ın solo projeleri safkan metal değil.ama tabi listedeki çoğu isimden 3215315321 kat daha iyi gitarist
    09. Adam Jones (TOOL)
    hahahaha tool mu güldürmeyin adamı
    10. Kerry King & Jeff Hanneman (SLAYER)
    dünyanın en kötü 2 solo gitaristi :))) ama konu metal olunca ilk 10 da olmaları farzdır
    11. Dave Murray & Adrian Smith (IRON MAIDEN)
    janick gers i de eklemek gerek bu listeye..ve ileriye taşımak gerek
    12. Jimi Hendrix
    de git yav jimi yle ne alakası var metalin..
    13. Glen Tipton & K.K. Downing (JUDAS PRIEST)
    daha yukarılarda olmalı
    14. Ace Frehley & Paul Stanley (KISS)
    (bkz: de get yav)
    15. Slash (GUNS N' ROSES)
    hahahaha
    16. Ritchie Blackmore (DEEP PURPLE, RAINBOW)
    ritchie nin çok fazla heavy metal riffi kullandığını biliyoruz ama listede yer almaması gerek
    17. Yngwie Malmsteen
    malmsteen gibi gitaristler listede yer almamalı
    18. Joe Perry & Brad Whitford (AEROSMITH)
    hahahahahaha aerosmith de metalci olmuş
    19. Dave Mustaine & Marty Friedman (MEGADETH)
    hiç almasalarmış listeye bu ikisini :))) terbiyesizler
    20. Chuck Schuldiner (DEATH)
    kesinikle ilk 10 da olması gereken, dave ve james ten sonraki dünyanın
    SRN ÖKÜZMÜSÜN YOKSA OKUMAN YAZMAN MI YOKK ARKADAŞIM BURDA METALDEN DEĞİL GİTARİST LİKTEN BAHSEDİYORR SEN MALMSTEEN BURDA NE İŞ VAR FELAN BİLE YAZMIŞSIN BELLİKİ SEN HARBİ KÖR CAHİLSİN
  • Gianfranco • 23 Nisan 2009 00:00 • #595570
    Uzun süre sonra buraya yorum yazmış oluyorum ama bu iyi oldu bir çok yorumu okuyabildim. Bence listedeki herkes çok iyi gitarist fakat sıralama kesinlikle anlamsız açıklanabilir bir mantığı yok. Ayrıca o kadar kişi eksik ki herkesin yazdığı gibi görünüyor zaten. Bence buradaki kişiler tartışılmamalı.

Bu anket hangi gitarist daha iyinin cevabı olmamış ama bir şeyin somut bir kanıtı diyebiliriz. O da Metallica' nın ne kadar tartışsak da eleştirsek de büyüklüğü bir kez daha belli olmuş. Kirk Hammett' ın adı iki satırda bir geçiyor. Kirk Hammett' a gelinceye kadar ne gitaristler vardır, bizim içimizden bile çıkar ama burada bu kadar tartışılması Kirk Hammett' ın Metallica topluluğu ile tartışılamayacak kadar sağlam ve Heavy Metal Dünya' sında etki bırakan parçalarda yer almasıdır.

Kirk Hammet belki bazı gitaristlerin yaptıkları insanüstü soloları çalamayabilir ama o süper gitarist arkadaşlarımızda Kirk' ün yaratmış olduğu müziği yapamayabilir. Bunu unutmayalım.

"Nothing Else Matters" gitar çalıpta çalmasını beceremeye yoktur değil mi. Çalması çok basit ama hangimiz yaptık ya da hangi virtüöz yaptı. Master of Puppets, And Justice For All yapıp Heavy Metal-Thrash dünyası sallanırken bu isimlerini saydığımız akrobatik solo çeken abilerimiz neler yapıyordu. o dönemde kimse Kirk kötü çalıyor bunlar iyi gitarist diyebiliyor muydu. HAYIR çünkü herkes Metallica rüzgarında uçuyordu.

Bu kadar uzun yazıp genel bir Metallica tartışmasına son vermek istedim. Bu Kirk Hammett tartışması değil Metallica tartışmasıdır.

Bence eleştiri yaparken Kirk üzerinde odaklanmayın Jimi Hendrix' i listesine koymayıp Kirk' ü tartışanlar var anlam veremedim.
  • Sofistik • 23 Nisan 2009 00:00 • #595573
    tony iommi nin 1.sırada olmasına gerçekten çok sevindim ama listede ismi olması gereken çok iyi gitaristler yok örneğin: brian may(queen) bu adam bence 2.sırada olmalıydı,eric clapton ın gitar yeteneği tartışılmaz,david gilmour yaratıcı ve hoş soloları var daha bunlar gibi bir çok gitarist listede yok.
  • wedatt • 11 Mayıs 2009 00:00 • #595574
    bi kere ankette olmayı hakeden adam çok ama eksik yönleri var slash steve vai kirk bunlar satrianinin ögrencileri satriani bu adamlar dünyanın en iyilerinden olucak ama steve en iyisi olucak demiş bulundumuz dönemde öyle eskiden jimmy bir numara zaten solonun gelişmesi onda başlamıştır adam gitar dünyasında çığır açmıştır kim yapmışssa bu anketi intahar etsin:) ama bi konuda haklı james ve kirk bambaşka adamlar trash onlar sayesinde gelişti ve ayakta bence birileri jamessin nasıl bi beyni var incelemeli müthş ya:)
  • Dubliner • 11 Mayıs 2009 00:00 • #595575
    Listeye gel, iki üç velet oturup düzenlemiş sanki...
  • _Metal4Ever_ • 19 Haziran 2009 00:00 • #595576
    Konu metal ise Tony Iommi kesinlikle en öndedir !!
    Gerisi beni ilgilendirmez...