Kapat
..yükleniyor..
Kapat
İşi müzik olanlar, işlerini GaRaJ'da tanıtıp, müzisyene ulaşıyorlar. GaRaJ rehberini inceleyin.

Yeni Demo :: Onur Korkmaz - Gitti

Bu konu şu haber ile ilgilidir: Yeni Demo :: Onur Korkmaz - Gitti
  • CommandeR • 12 Kasım 2005 00:00 • #614054
    Bu beste 5 para etmez olabilir..vokalleri berbat olabilir..aklına gelen herşey olabilir.. Ama olmayacak şeyi söyleyeyim sana Senin ve o arkadaşının saçma sapan yorumları olmaz işte..

Şarkıyımı beyenmedin" bu nedir abi yapma gözünü seveyim " demessin Baba kötü olmuş olmamış şundan bundan sebep açıklarsın..

vokalimi beyenmedin? " Darth Vader sarki söylüyor!" demessin ..Dostum Vokal olmamış bence, beyenmedim dersin..

Müzisyenliğin ve insanlığın gereği budur

Ama eminim sen bunada bir kulp bulursun.. ama artık sana cevap yok, artık can sıkmaya başladınız..

bu linke tıklama sen rahat biz selamet..

Onr
  • jasonic • 12 Kasım 2005 00:00 • #614055
    Ben gayet de yazarim cevabimi...
    Müzikten,erdemden bahsetmissin ancak "bu nedir abi yapma gözünü seveyim" gibi bir yoruma "pshyco: ne olduğunu anlamak zor değil..biraz glikoz salgılaman yeterli.." yazdiktan sonra daha ne erdeminden,neyin insanligindan bahsedersin? Madem sen bu kadar insansin,erdemlisin,hatta bizim adimiza insanlardan "özür dileme" vasfini (ne hakla!?) kendinde bulmussun,pshyco'ya da "Arkadasim,begenmedin,olabilir..." deyip gecmezsin?
    Ben bu linke daha cok tiklarim,sikma sen canini...
  • hodus • 12 Kasım 2005 00:00 • #614056
    Arkadaşlar buraya demo koymanın bir adabı var herkes bu konuda hem fikir.Peki yorum yapmanında bir adabı yok mu?Biri demiş ki; ''bu nedir abi gözünü seviyim'' sen böyle yorum yaparsan,karşıdaki de sana iğneliyici bir cevap verince kızma hakkın yok.Demoyu beğenirsin beğenmezsin ama beğensende beğenmesende uslubuna dikkat etmelisin.Kimse kimseyi aptal yerine koymamış,bence gayet güzel esprili bir geçiştirme olmuş.Ne yani ''bu nedir abi gözünü seviyim''tarzı bir yoruma karşı ciddi ciddi bir yanıt mı bekleniyor?Sizin ne kadar eleştiri yapma hakkınız varsa buraya demo koyan insanların da o kadar ciddiye alınma hakları var.Eğer dersen ki yok abi ben bu kaydın neresini ciddiye alıyım,uslubuna dikkat ederek bunu gayet güzel dile getirebilirsin.Empati kurmak bu kadar zor mu arkadaşlar.Yorum yaparken yorumları nasıl yaptığınıza dikkat edin karşılığında saygıyı hak edin.Yoksa bu yorumlar karşılıklı sinir bozmaktan öteye geçemez.Şarkı içinde bir kaç şey söylemek istiyorum;bence devamlı loop şeklinde davem eden davullar ve gitar melodisi hareketlendirilirse ayrıca üstüne canlı bir bas kaydı eklenirse , gayet başarılı bir çalışma olabilir.Şarkının kendine has ve çok samimi bir havası var ama yeni bir düzenleme istiyor gibi.
  • onurbattal • 12 Kasım 2005 00:00 • #614057
    Arkadaşlar bu demoyu dinledim. Tamamen tarafsız bir şekilde diyorumki bu eleştiriyi yapan arkadaş önce bişeyleri ortaya koysun göstersin bizde bi onu dinleyelim bakalım neler yapabiliyor. ayrıca demoyu buraya koyan kardeşimizin müzikal bilgisine erişsin ondan sonra olumsuz yorum yapsınki bu yorum demoyu buraya koyan arkadaşımız için de yapıcı olsun. Ama zannetmiyorumki şu an gereksiz yorum yapan arkadaşların müzikal bilgileri o seviyede.. O seviyede olsa bu yorumları yapacaklarını düşünmüyorum zaten.

Onur;
    Demon çok güzel olmuş severek dinledim başarılarının devamını dilerim.
  • Nem • 12 Kasım 2005 00:00 • #614058
    Demoya yorum yazmak gerekiyor burada. Demoyu aşağılayın veya demoyu gönderen, emek verenle dalga geçin gibi bir şey yazmıyor. Kavga edin de yazmıyor. Kaş göz sevmekle bir yere varılmaz, Darth Vader da şarkı söyleyebilir, rencide etmeye gerek yok. Hiç bir yapıcılığı olmayan yorumlar da sadece kavga çıkarmaya yarar. Söyleyecek akıllıca bir şeyiniz yoksa en azından susmayı bilin. Beğenmediğiniz bir şey varsa bunu belirtmenin de adabı vardır, mahalle kıraathanesi değil burası.
  • Gallagher • 13 Kasım 2005 00:00 • #614059
    öncelikle kimsenin birinin emek harcadığı birşeye alay eder gibi veya (bilmem ne geçer) gibi eleştirmesine hakkı yok.adam amatör bir müzisyen yapmış bişey ve insanlardan fikir almak için yayınlamış.."vokaller kötü olmuş veya şarkı güzel değil" diyebilirsin.ama sen gelip "darth vader şarkı söylüyor" dersen saygısızlık etmiş olursun.türkiye bu tip" hıncal uluç " karakterli arkadaşlardan çok çekti ve hala çekiyor.

neyse şarkı bence çok güzel.sözler akorlar ritm hoş olmuş.belki tonlar ve düzenlemeler üzerinde biraz uğraşır....
    http://members.lycos.co.uk/onurkorkmaz/
    sitesinden diğer şarkılarını da indirmek mümkün."indim dünyanın ucu" nu tavsiye ederim.

onur kardeş çalışmalara devam başarılar dilerim.........
  • jasonic • 13 Kasım 2005 00:00 • #614060
    Benim anlamadigim "biraz glikoz saligilaman yeterli" cümlesinden hicbirinizin bahsetmiyor olmasi...Ben "pshyco" adli kisiyi tanimam,ama yapilani bir saygisizlik olarak gördüm...Eger siz asagida dendigi gibi onu "akillica yapilmis bir gecistirme" olarak degerlendirebiliyorsaniz,üzgünüm ama ben Darth Vader konusundaki görüslerimde bir sakinca göremiyorum...
  • jasonic • 13 Kasım 2005 00:00 • #614061
    Isterseniz artik bunlardan bahsetmeyelim...Siz yine demoyu degerlendirin,artik ayip olmaya basladi,güme gitmesin...
  • GuiTaR • 13 Kasım 2005 00:00 • #614062
    demoyu dinledim.. çok tek düze olsada emek verilmiş bi şekilde eline sağlık... ama arkadaşlar şunu unutmayın, bu ve bunun gibi sitelerde çok çok üst müzisyenlerde var ve kimse kimsenin yaptığı müziği beğenmiyebilir, hatta hatta çok basit ve sunuma laik olmadığını düşünerek (her ne kadar desteklemesemde) "bu nedir abi" gibi kısa ama çok şey anlatan bi yorumda da bulunma hakkına sahiptir. ama böyle bir yoruma kimse (eser sahibi bile) hakaret içeren bi mesajla karşılık vermemelidir bence.. eğer bir eseri insanların beğenisine sunuyorsanız tabii ki kötü yorumlarda gelicektir.. hatta gelmesi kişinin hatalarını görmesi bakımından çokta faydalıdır.. ama yine söylüyorum bu eleştirileri sanki birer saldırı gibi algılayıp korumaya geçmek bile çocukluktan başka bişey diildir... neyse, eser sahibinin ellerine sağlık ama jasonic nickli arkadaşta savunduğu şeyde pek haksız sayılmaz...
  • RaTioNaL LaZy • 13 Kasım 2005 00:00 • #614063
    Bence şarkının armonisi güzel olmuş, ellerine sağlık.Ama şarkı aynı melodi uzerine oturdugu ve bu surede uzun oldugu icin ben sıkıldım.iyi çalışmalar...